• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«Moody's» audits atzina Rīgas ūdensapgādes augsto uzticamību (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 08:47, 25.06.2024


Kopumā uzņēmums demonstrē ļoti spēcīgu vadības un pārvaldības praksi.


"Rīgas ūdens" atrodas vēsturiskā ēkā pie kanāla.

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "Moody’s" apstiprinājusi "Rīgas ūdens" ilgtermiņa kredītreitingu A3 ar stabilu perspektīvas novērtējumu. Tā noteikšana ļauj piesaistīt finansējumu ar izdevīgiem nosacījumiem.

Kredītreitingu izmanto vietējās un starptautiskās finanšu institūcijas, lai novērtētu attiecīgā uzņēmuma kredītrisku. SIA "Rīgas ūdens" ir vienīgā Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība, kura saņēmusi šādu starptautisku aģentūras novērtējumu, iegūstot vienu no augstākajiem piešķirtajiem kredītreitingiem Latvijā.

"Rīgas ūdens" valdes locekle Agnese Ozolkāja: "Starptautiskās kredītreitingu aģentūras sniegtais vērtējums liecina par spēcīgu finanšu stabilitāti un līdzsvarotiem biznesa riskiem turpmākajā attīstībā, ņemot vērā arī pieaugošo investīciju apjomu. "Rīgas ūdens" ir Rīgas pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība, kas nodrošina ūdensapgādes pakalpojumus Rīgas aglomerācijā un pilda vienu no būtiskām pamatfunkcijām, tādēļ šis vērtējums ietver arī skatījumu uz pilsētas attīstības plāniem, akcionāru uzraudzības modeli un finanšu informāciju. Piešķirtais starptautiskā kredītreitinga A3 līmenis, kas atbilst investīciju līmenim ar drošu ieguldījumu pakāpi, apliecina mūsu uzņēmumu kā spēcīgu nozares spēlētāju ne tikai Rīgā, bet visā Baltijā kopumā."

Aģentūra "Moody’s" savā novērtējumā norāda, ka vērtējums ir cieši saistīts ar Rīgas pilsētu un tās lomu pilsētas sabiedrisko pakalpojumu sektorā. Atzīmēts, ka kopumā uzņēmums demonstrē ļoti spēcīgu vadības un pārvaldības praksi, kas atspoguļojas stabilās riska vadības politikās, detalizētos un savlaicīgos ziņojumos, kā arī darbības pārskatāmībā pret ieinteresētajām pusēm un sabiedrību. "Rīgas ūdens" ir lielākais ūdenssaimniecības uzņēmums Latvijā pēc piegādātajiem apjomiem un tā ienākumi veidojas no valstī noteikta stingri regulējoša ietvara. Savukārt klātienes vizītē atzinīgi tika novērtēta uzņēmuma Ilgtermiņa stratēģijas sasaiste ar ESG principiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Šteinbuka: šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus

Šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Ekonomika Briškens mainīs Dzelzceļa savstarpējās izmantojamības noteikumus (+VIDEO)

Kravu pārvadājumu rādītāji Latvijā pastāvīgi samazinās.

Ekonomika Pozitīvs signāls nozarei: Rīgā atgriežas vācu tūristi

Viesu skaits Rīgā maijā pieaudzis par 15%, un pirmo reizi kopš 2019.gada pirmajā vietā pēc viesu skaita atgriezusies Vācija.

Ekonomika Latvijas TEC un HES veic priekšdarbus 2025.gada sinhronizācijai

AS "Latvenergo" termoelektrocentrāles (TEC) un hidroelektrostacijas (HES), gatavojoties 2025.gada Baltijas energosistēmas nodalīšanai no sinhronas darbības ar Krievijas un Baltkrievijas sistēmu, veic nepieciešamos priekšdarbus, informē "Latvenergo" pārstāvji.

Lasiet arī