• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ES bezizmešu transportam Latvijā atvēl ap 20 miljonus eiro (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:30, 11.06.2024


Iesniegtajos projektos tiek plānots iegādāties 30 elektrotransporta līdzekļus, kas gada laikā pārvadātu vairāk nekā 174 000 pasažierus.


Saldū tagad ir savs elektrobuss.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) atklātā projektu atlasē, kur pašvaldības varēja pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumam bezemisiju transportlīdzekļu iegādei, ir saņēmusi 11 projektu iesniegumus. Tajos plānoti Taisnīgas pārkārtošanās fonda (TPF) finansējuma ieguldījumi 6,16 miljonu eiro apmērā.

Aktīvākās bijušas Vidzemes un Latgales statistiskajos reģionos ietilpstošās pašvaldības - no katra reģiona saņemti 4 projektu iesniegumi; Kurzemes reģionā finansējumam pieteikušās 2 pašvaldības, savukārt Zemgalē - 1.

Iesniegtajos projektos tiek plānots iegādāties 30 elektrotransporta līdzekļus, kas gada laikā pārvadātu vairāk nekā 174 000 pasažierus, kā arī izbūvēt elektroautobusu uzlādes infrastruktūru un iegādāties mobilās uzlādes iekārtas.

Kā ziņots iepriekš, TPF atbalsts paredzēts transportlīdzekļu iegādei, ar ko nodrošināt izglītojamo nokļūšanu izglītības iestādēs, sociālo pakalpojumu vai sociālās aprūpes klientu vai darbinieku nogādāšanu pakalpojuma sniegšanas vai saņemšanas vietā. Tāpat tādu transportlīdzekļu iegādei, ar kuriem nodrošināt pašvaldības kultūras darbinieku vai amatiermākslas kolektīvu nokļūšanu uz kultūras pasākumu norises vietām. Vēl paredzēts atbalstīt arī veselības aprūpes pakalpojuma pieejamību, organizējot pacientu nokļūšanu ārstniecības iestādē, ja esošā sabiedriskā transporta sistēma nav tam piemērota.

Projektu iesniegumus CFLA pieņēma no š.g. 29.februāra līdz 29.maijam. Projektu atlases dokumentācija publicēta cfla.gov.lv; pēc iesniegumu izvērtēšanas tur tiks publicēta informācija arī par apstiprinātajiem projektiem.

Ņemot vērā, ka šajā programmā pieejamais finansējums - 19,8 miljoni eiro no TPF - pārsniedz projektu iesniegumos plānoto, tas ir pietiekams visu iesniegto projektu apstiprināšanai, ja tie atbildīs nosacījumiem.

ES fondu atbalsts paredzēts VARAM izstrādātā ES kohēzijas politikas programmas 2021.-2027.gadam 6.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Pārejas uz klimatneitralitāti radīto ekonomisko, sociālo un vides seku mazināšana visvairāk skartajos reģionos" 6.1.1.6. pasākuma "Bezemisiju transportlīdzekļu izmantošanas veicināšana pašvaldībās" ietvaros.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Būvniecības nozares pārstāvji iesaka valstij būt aktīvākai (+VIDEO)

Varas iestādēm būtu jākompensē pieaugošās enerģijas cenas ar nodokļu atvieglojumiem.

Ekonomika Latvijas Banka: tikai 29% iedzīvotāju ir 100% aktīvo pensiju plānu dalī (+VIDEO)

"Plaisa starp informētību un izpratni par 2.līmeni ir veidojusies gadu gaitā".

Ekonomika Aptauja: vasarā pieaug vēlme iegādāties mājokli Latvijā (+VIDEO)

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu samazinājies to klientu skaits, kuri pirms hipotekārā kredīta noformēšanas ir dzīvojoši sev piederošā dzīvoklī.

Ekonomika Stacijas laukumā bijušās spēļu zāles vietā plānots Hesburger restorāns

Stacijas laukumā bijušās spēļu zāles vietā plānots "Hesburger" restorāns, aģentūru LETA informēja "Hesburger" mārketinga un starptautiskās attīstības direktore Ieva Salmela.

Lasiet arī