• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Mazie uzņēmēji tirgos var izmantot modernas ierīces (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:09, 28.05.2024


82% ikdienā norēķiniem izmanto maksājumu kartes.


Līdz šim tirgi galvenokārt ir izmantojuši skaidru naudu.

Vasara ir daudzu mazo uzņēmēju aktīvākais gadalaiks, jo sākas dažādu tirdziņu, gadatirgu un pasākumu sezona. Konkurence tajos ir liela, tāpēc katram uzņēmējam cītīgi jāgatavojas, lai reizē spētu izcelties starp citiem tirgotājiem, kā arī nodrošinātu stabilitāti un ērtas maksājumu iespējas klientiem. Latvijā paājušā gada nogalē veiktā aptauja liecina, ka 53% iedzīvotāju nav bijusi iespēja tirgos un gadatirgos par precēm vai pakalpojumiem norēķināties ar maksājumu karti. Tuvojoties aktīvajam periodam, eksperti iesaka veidus, kā nodrošināt iespējami plašas norēķinu iespējas klientiem un izcelties uz citu tirgotāju fona.

Apdomājiet stenda izskatu

Gadatirgus no pircēja viedokļa ir lieliska iespēja vienuviet izskatīt ļoti daudzu uzņēmumu produktu klāstu un izvēlēties sev tīkamāko, taču no pārdevēja viedokļa tā ir sīva konkurence un nepieciešamība izcelties. Tāpēc, sākot gatavoties tirdziņu sezonai, ir vērts kārtīgi apdomāt to, kā noformēsiet savu tirdzniecības stendu. Noteikti izkārtojiet preces pārskatāmi, ne pārāk cieši un neatbalstot vienu pret otru. Uzmanības piesaistīšanai varat izvietot, piemēram, fotogrāfijas no produktu ražošanas procesa, jo tas var ne tikai pievilināt potenciālo pircēju, bet arī palīdzēt raisīt sarunas ar stenda apmeklētājiem. Svarīgi arī atcerēties par sava zīmola demonstrēšanu - tam jābūt skaidri norādītam, lai pircējam ir iespēja to izlasīt un atcerēties.

Skaidri norādiet cenas

Lai uzlabotu klientu pieredzi un novērstu potenciālos šķēršļus jūsu produktu iegādē, ieteicams skaidri norādīt produktu cenas. Ja cena nav norādīta, tas var mulsināt potenciālos pircējus un likt doties garām stendam, jo nav saprotams produktu cenu līmenis un reizēm tas var radīt aizdomas arī par negodīgu tirgotāju, kas cenas pircējiem nenosauks godprātīgi. Tāpat daudzi no mums nav tie, kas droši un labprātīgi uzsāk sarunu, tāpēc cenu neesamība var mudināt potenciālo pircēju ātrāk doties garām stendam, lai izvairītos no sarunāšanas ar pārdevēju.

Piedāvājiet dažādas maksājumu iespējas

Latvijas iedzīvotāju vidū pārliecinošs vairākums jeb 82% ikdienā norēķiniem izmanto maksājumu kartes, savukārt vairāk nekā puse norāda, ka tirgos vai gadatirgos tiem bieži trūkst iespēja veikt maksājumus ar karti. Maksājumu iespēju trūkums līdz ar to var traucēt klientiem veikt pirkumu un tirgotājiem zaudēt savus klientus - 34% iedzīvotāju norāda, ka, nonākot situācijā, kad nav iespējas norēķināties ar bankas karti, viņi jūtas neapmierināti un visbiežāk pirkumu neiegādājas. Lai gan tirdziņi aizvien zināmi kā vieta, kur bieži jānorēķinās ar skaidru naudu, tomēr tirgotājiem jāņem vērā, ka arvien vairāk klientu jau šodien arī tirdziņos sagaida iespēju norēķinus veikt ar maksājumu karti.

Šobrīd jaunākās tehnoloģijas un banku piedāvātās iespējas ļauj uzņēmējiem pavisam viegli nodrošināt norēķinus ar maksājumu kartēm vai digitālajiem maciņiem jebkurā vietā un laikā.

Iesaistieties sarunās un veidojiet kontaktus nākotnei

Atšķirībā no pārdošanas tiešsaistē, klātienes tirdziņi sniedz ievērojamas priekšrocības, jo ļauj veidot ilgtermiņa attiecības ar klientiem un labāk iepazīt viņu vajadzības. Izmantojiet šo iespēju - aprunājieties ar klientiem, pastāstiet savu zīmola stāstu un noskaidrojiet, kas viņiem patīk un ir vajadzīgs, lai nākotnē varētu pilnveidot savu produkciju.

Tāpat neaizmirstiet parūpēties par savu kontaktinformāciju, lai cilvēki, kuri nevēlas neko iegādāties uzreiz vai vēlas vēlāk iegādāties vairāk jūsu produktu, varētu ar jums sazināties attālināti. Skaidri norādiet savu mājaslapu, sociālo tīklu kontus un citus saziņas veidus uz vizītkartes vai brošūras. Šī informācija noderēs ne tikai pircējiem, bet arī potenciālajiem sadarbības partneriem. Neaizmirstiet nodibināt jaunus kontaktus arī starp citiem tirgotājiem un ražotājiem, jo nekad nav iespējams paredzēt, kas jums varētu noderēt nākotnē!


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Nodokļu darba grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas

Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Ekonomika Iecavā saules ganībās jau ir 100 aitas (+VIDEO)

Tas varētu būt viens no risinājumiem, kā veiksmīgi apsaimniekot un izmantot apbūvēto teritoriju.

Ekonomika Ministrs brīdina: valdībai var nākties meklēt ietaupījumus miljoniem eiro apmērā

Līdz augustam kopā ar politiskajiem un sociālajiem partneriem plānots izstrādāt un vienoties par rīcības plānu, ko darīt ar nākamā gada budžetu.

Ekonomika Saules paneļu saražotās elektroenerģijas daudzums maijā pieaudzis trīs reizes

Latvijā saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības daudzums šogad maijā pārsniedza 60 gigavatstundu (GWh), kas ir trīs reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, informēja Latvijas elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" pārstāvji.

Lasiet arī

Interesanti fakti Viedierīču īpašniekiem: ir funkcijas, kuras jūs vēl nezināt (+VIDEO)

Daudzus režīmus var radoši izmantot, lai atvieglotu ikdienu.

Kriminālziņas Ģenerālprokuratūra pārbaudē vērtēs Rail Baltic ieviešanā amatpersonu darbības

Ģenerālprokuratūrā jau 3.jūnijā sākta pārbaude par to, ka par projekta "Rail Baltic" ieviešanu atbildīgās amatpersonas nesaskaņoti uzņēmušās saistības pret valsts budžetu, noslēdzot līgumus par būvdarbiem Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Centrālās pasažieru stacijas kompleksa apbūvei un "Rail Baltica" stacijas un saistītās infrastruktūras Rīgas lidostā īstenošanai, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Sabiedrība Rinkēvičs: Mūsu uzdevums ir gādāt, lai brīvības zaudēšana paliek mūsu iztēlē

Mūsu visu uzdevums ir gādāt, lai brīvības zaudēšana paliek tikai mūsu iztēlē, tā šodien Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī uzrunāja klātesošos fonda "Sibīrijas bērni" rīkotajā pasākumā "Pieminot 1941. un 1949.gada deportācijas".

Ekonomika Putniņš pērn uzņēmumā «Latvijas valsts meži» saņēmis 159 600 eiro

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš pagājušajā gadā atalgojumā saņēmis 159 594 eiro, kas ir 2,4 reizes vairāk nekā 2022.gadā, kad atalgojumā viņš saņēma 65 270 eiro, liecina iesniegtā amatpersonas deklarācija par 2023.gadu.