• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Arodbiedrības rosina noteikt minimālo algu 50% apmērā no vidējās mēneša algas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:22, 16.04.2024


Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) rosina noteikt minimālo algu 50% apmērā no vidējās mēneša algas valstī.


Foto: LETA

17.aprīlī notiks Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Sociālās drošības apakšpadomes (SDA) sanāksme, kurā sociālie partneri trīspusējās pārrunās diskutēs par Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas par adekvātu minimālo algu Eiropas Savienībā regulējuma pārņemšanu Latvijā. Tā notiks ar Latvijas Ministru kabineta noteikumiem par Minimālās mēneša darba algas noteikšanas un pārskatīšanas kārtību.

Direktīvas mērķis ir nodrošināt, ka darbinieki saņem adekvātu minimālo algu cienīgai dzīvošanai, neatkarīgi no tā, kur tie ir nodarbināti. Minimālajai algai ir jābūt tādai, kas var nodrošināt cienīgu dzīves standartu, samazināt nodarbinātu personu nabadzību, kā arī veicināt sociālo kohēziju un augšupēju sociālo konverģenci un ierobežot vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirības.

Jau iepriekš LBAS ir uzstājis, ka arī Latvijai ir stingri jāpieturas pie direktīvas rekomendācijās noteiktā, kas nosaka minimālo algu 50% apmērā no vidējās mēneša algas valstī.

Šobrīd Labklājības ministrija (LM) ir ierosinājusi kompromisa priekšlikumu - noteikt minimālo mēneša darba algu 45% apmērā no Centrālās statistikas pārvaldes aprēķinātās mēneša vidējās darba samaksas no gada sākuma.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pasažieru vilciens atkārtoti izsolīs 13 elektrovilcienu vagonus

AS "Pasažieru vilciens" (PV) elektroniskā izsolē līdz 25.jūnijam atkārtoti izsolīs 13 elektrovilcienu vagonus, liecina PV publiskotā informācija.

Ekonomika Labvēlīgie laika apstākļi šajā pavasarī ļāvuši atjaunot Latvijas mežus (+VIDEO)

Valsts ieņēmumi no biznesa sistēmu risinājumu ārējām izstrādēm un pakalpojumiem pārsniedz 2023.gada trīs mēnešu ieņēmumus par 0,5 miljoniem eiro.

Ekonomika 100 latviešu uzņēmēji mācās bez maksas ar amerikāņu palīdzību (+VIDEO)

Drīz starp ASV un Latviju tiks noslēgts atjaunotais Zinātnes un tehnoloģiju līgums.

Ekonomika Latvijā uzstādīts jaudīgākais enerģijas kompensators (+VIDEO)

Vācu kvalitāte garantē sistēmas stabilitāti.

Lasiet arī

Sabiedrība Svarīgi! Kas mūs sagaida 2023.gadā?

Pieags minimālā alga un vecāku pabalsta apmērs.

Sabiedrība Jelgavas mērs Rāviņš pērn algā saņēmis par 17 800 eiro vairāk

Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) alga par darbu pašvaldībā pagājušajā gadā bijusi 58 500 eiro, kas ir par 17 835 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Perevoščikovs pērn nopelnījis 43 387 eiro

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pagājušajā gadā algā nopelnījis 43 387 eiro, kas ir par apmēram 17,28% mazāk nekā 2022.gadā, kad viņš saņēma 52 452 eiro, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība RTU rektora ienākumi pērn sasnieguši teju 170 000 eiro

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora Tāļa Juhnas ienākumi pērn sasnieguši 168 551 eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.