• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Internetā iegādāto alkoholu varēs piegādāt ne ātrāk kā pēc sešām stundām

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:19, 10.04.2024


Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja kompromisa priekšlikumu, kas paredz, ka internetā iegādāto alkoholu atļauts piegādāt pircējam ne ātrāk kā pēc sešām stundām no pasūtīšanas brīža.Priekšlikums nosaka izņēmumu attiecībā pret alkoholiskajiem dzērieniem, kuros absolūtais spirta daudzums nepārsniedz 15 tilpumprocentus.

Alkohola tirdzniecību ar distances līgumu tika ieviesta Covid-19 laikā.

Deputāti sākotnēji gribēja noteikt pilnīgu alkohola interneta tirdzniecības aizliegumu. Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis (ZZS) apgalvoja, ka pilnībā aizliegt to nav iespējams, citādāk varētu pārkāpt Eiropas Savienības direktīvu, ar ko nosaka akcīzes nodokļa piemērošanas vispārējo režīmu, kurā nav izņēmumu attiecībā pret alkoholu, bet ir izņēmumi attiecībā pret tabakas produktiem, kas nozīmējot, ka direktīvas prasības ir saistošas.

Savukārt Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis (JV) noraidīja EM pārstāvja pausto, uzsverot, ka VM esot vērsusies pie Eiropas Komisijas, kas esot atbildējusi, ka konkrētajā gadījumā jautājums, vai dalībvalsts drīkst vai nedrīkst ierobežot pārdošanu, nav direktīvas tvērumā. Esam tiesīgi lemt paši, uzsvēra Uršuļskis.

Alkoholisko dzērienu nozare, paužot savu viedokli par alkohola tirdzniecību internetā, apgalvoja, ka tāda tirdzniecība ir droša, jo tiekot pārbaudīta cilvēka identifikācija divreiz - pie pirkuma veikšanas un saņemšanas. Tāpat nozare uzsvēra, ka iespējamo aizliegumu vissāpīgāk izjustu Latvijas mazie ražotāji.

Sēdes laikā izskanēja vairāki priekšlikumi par stundu skaitu - EM sākotnējais piedāvājums noteica trīs stundas, savukārt no veselības nozares puses izskanēja trīs diennaktis jeb 72 stundas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā ieviesīs jaunus alkohola tirdzniecības laika ierobežojumus

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, paredzot ieviest jaunus alkohola tirdzniecības laika ierobežojumus - no pirmdienas līdz sestdienai to varēs tirgot no plkst.10 līdz 20, bet svētdienās - no plkst.10 līdz 18.

Veselība Apmēram katrs septītais lieto alkoholu no rītiem pēc smagām ballītēm (+VIDEO)

Gandrīz divas trešdaļas "slimnieku" jeb 65% dzer daudz ūdens.

Ekonomika Saeima aizliedz pārdot alkoholu personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka alkoholiskos dzērienus būs aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem.

Sabiedrība Alkohola patēriņš pērn Latvijā sarucis par 3,2%

Absolūtā alkohola patēriņš 2023.gadā Latvijā samazinājies par 3,2%, pauda Latvijas Alkohola nozares asociācijā (LANA).