• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptauja: ģimenes loceklis grūtu brīdi atbalstīs ar naudu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:30, 13.03.2024


Latvijas iedzīvotāji labprātāk sniedz finansiālu palīdzību nekā kaimiņvalstu Baltijas valstīs.


Paaudžu savstarpēja palīdzība krīzes laikā palīdz finansiāli izdzīvot.

Trešdaļa jeb 32% Latvijas iedzīvotāju regulāri sniedz finansiālu palīdzību saviem ģimenes locekļiem, draugiem vai paziņām, taču salīdzinājumā ar gadu iepriekš pieaudzis to cilvēku skaits, kas to nevar darīt līdzšinējā apmērā, liecina Baltijas iedzīvotāju aptauja 2023. un 2024.gada janvārī.

Latvijā tuviniekus finansiāli atbalsta 32% un dara to tādā pašā apjomā kā pirms gada. Šī iedzīvotāju daļa Latvijā ir lielāka nekā kaimiņvalstīs - Lietuvā regulāru atbalstu tuviniekiem sniedz 26%, bet Igaunijā - 18%. Vēl lielākā apjomā nekā līdz šim tuviniekus ir spējīgi atbalstīt 4% respondentu Latvijā (Lietuvā - 2%, Igaunijā - 1%).

Visbiežāk tuviniekiem finansiālu atbalstu sniedz iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 49 gadiem, Pierīgas iedzīvotāji un tie, kas ikdienā strādā kā vadītāji un kvalificēti speciālisti.

"No Baltijas valstīm tieši Latvijas iedzīvotāji saviem tuviniekiem visbiežāk sniedz finansiālu atbalstu, un aptaujas dati šo tendenci apliecina jau otro gadu pēc kārtas. Tas varētu būt skaidrojams ar to, ka kaimiņvalstīs kopumā iedzīvotāju uzkrājumi ir lielāki nekā drošības spilvenu apjomi Latvijā, tāpēc finansiāls atbalsts ikdienā ir mazāk nepieciešams. Datos redzams, ka visbiežāk saviem tuviniekiem palīdz tie iedzīvotāji, kuri jau ir nostabilizējušies darba tirgū, tāpēc var atļauties atbalstīt arī savus pieaugušos bērnus un vecākus," skaidro eksperte Agnese Zvaigznīte.

Aptaujas dati liecina, ka Latvijā pieaudzis to iedzīvotāju skaits (22% salīdzinot ar 19% pirms gada), kas ekonomisko apstākļu dēļ nevar atbalstīt savus tuviniekus tādā pašā apjomā kā līdz šim. Savukārt aptuveni katrs desmitais Baltijas iedzīvotājs šobrīd nevar finansiāli palīdzēt tuvākajiem, jo atbalstu saņem pats - tā norāda 9% Latvijā, 8% Lietuvā un 15% Igaunijā. Visbiežāk finansiālu atbalstu no tuviniekiem Latvijā saņem studenti (28%) un bezdarbnieki, kuri ir darba meklējumos (23%). Salīdzinoši liela iedzīvotāju daļa nesniedz finansiālu atbalstu nevienam - šādi atbildējuši 15% Latvijā, 17% Igaunijā un 23% Lietuvā. Savukārt 15% Latvijā, 20% Lietuvā un 22% Igaunijā norāda, ka tuvinieku lokā nav neviena, kam šobrīd nepieciešams finansiāls atbalsts.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Asociācija: Pērn augusi Latvijas iedzīvotāju spēja aizņemties

Vidējās darba algas pieaugums pērn ir veicinājis Latvijas iedzīvotāju spēju aizņemties, tomēr augstās bāzes likmes un pieaugošie tēriņi daudziem likuši būt piesardzīgiem, informēja Finanšu nozares asociācijas pārstāvji, atsaucoties uz 2024.gada kreditēšanas indeksa datiem.

Ekonomika Latvijā ražotie elektriskie skrejriteņi ir pieprasīti dažādās nozarēs (+VIDEO)

“Praktiski katru nedēļu mēs sastopamies ar interesi vai kādu jaunu pielietojuma veidu".

Ekonomika Kāda ir vidējā kredīta summa jaunajam mājoklim?

Kopumā 2024.gada kreditēšanas indekss ir audzis par 5 procentpunktiem, kas ir mazāka izaugsme nekā pērn, taču vērojama pozitīva tendence - bankas spēj kreditēt un vēlas to darīt.

Ekonomika Stacija Grobiņos nodrošinās energosistēmas atdalīšanu no Krievijas (+VIDEO)

Katras sinhronā kompensatora jauda būs 100 megavoltampēri.

Lasiet arī

Ekonomika Vai ir spilvens: bankas pamanījušas latviešu pieaugošo finanšu gudrību (+VIDEO)

Turīgie klienti sev pieejamos brīvos līdzekļus izvēlējās ieguldīt obligācijās.

Ekonomika Latvijas Banka vēlas Rīgu pārvērst par FinTech centru (+VIDEO)

Konkursam aicināti pieteikties biznesa sākotnējās attīstības fāzē esošie uzņēmumi, kuri darbojas maksājumu nodrošināšanas, kriptoaktīvu, kolektīvās finansēšanas, aizdevumu, regulatīvo tehnoloģiju u.c. jomās.

Sabiedrība Kā izdzīvot krīzē: pirkt gudri, neņemt ātros kredītus, aizmirst par lombardiem

Vissvarīgākās lietas dzīvē ir bieži vien – bezmaksas.