• Marija,
  • Marika,
  • Marina
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Privātie uzņēmēji Latvijā saņems finansējumu dalībai kiberdrošībā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 15:30, 09.03.2024


Noteikumi par konkrētas grantu programmas īstenošanu tiek virzīti atsevišķi.


Internets jau sen ir bijis kaujas lauks.

Latvijas iestādes un uzņēmumi arvien vairāk tiek pakļauti kiberuzbrukumiem. Pēc ekspertu domām, tā var būt daļa no hibrīdkara pret mūsu valsti.

Ministru kabinets noteica kārtību, kādā publiskā un privātā sektora institūcijas var pretendēt un saņemt līdzfinansējumu ar kiberdrošību saistīto projektu īstenošanai, nodrošinot efektīvu, pārskatāmu un pareizas finanšu pārvaldības principiem atbilstošu Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra (ECCC) 2021.–2027. gada plānošanas perioda grantu projektu ieviešanu Latvijā, ziņoja vietne mod.gov.lv.

Noteikumi nosaka grantu vadībā iesaistīto institūciju pienākumus – projekta iesnieguma iesniedzēja atbilstības pārbaudi, maksājumu un norēķinu kārtību, vadības, uzraudzības, izvērtēšanas un kontroles pasākumu kārtību. Vienlaikus tiek paplašināti Satversmes aizsardzības biroja uzdevumi, proti, birojs veic projektu iesniegumu, kā arī kiberdrošības kompetenču kopienas dalībnieku atbilstības izvērtēšanu valsts drošības interesēm. Noteikumi par konkrētas grantu programmas īstenošanu tiek virzīti atsevišķi.

Apstiprinātie normatīvie akti attiecas tikai uz Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra netiešajā pārvaldībā esošajām Eiropas Savienības politiku instrumentu atbalsta programmām, piemēram, programmu “Digitālā Eiropa” un “Apvārsnis Eiropa” kiberdrošības sadaļām.

Papildus, lai atbalstītu Latvijā reģistrētos mazos un vidējos saimnieciskās darbības veicējus, līdzfinansējot kiberdrošības transformācijas projektus, Ministru kabinets noteica Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra 2021.–2027. gada plānošanas perioda grantu programmas “Mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju kiberdrošības transformācija” īstenošanas noteikumus.

Programmā plānots veicināt mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju kiberdrošības pārveidi un sniegt atbalstu kibernoturības stiprināšanā, veicinot Latvijas un Eiropas Savienības ilgtermiņa kiberdrošības mērķu sasniegšanu.

Tāpat programmā atbalstīs inovatīvu kiberdrošības transformācijas tehnoloģiju un koncepciju izstrādi, kuras ietvaros tiktu veikta arī šo koncepciju un tehnoloģiju testēšana, pilotēšana un publicēšana, kā arī darbības pētniecības jomā. Grantu programmai “Mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju kiberdrošības transformācija” paredzēts 1 000 000 eiro Eiropas Komisijas līdzfinansējums. Programmas ietvaros pieejamais maksimālais grantu līdzfinansējuma apmērs ir 60 000 eiro vienam projektam, un to maksimālais īstenošanas ilgums – viens gads.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Avena uzņēmumi Latvijā samazinājuši nodokļu parādu

Saņemot Latvijas Bankas atļauju, Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļautā miljardiera Pjotra Avena uzņēmumi SIA "Klauģu muiža RE" un SIA "Ezermaļu mežu īpašumi" šomēnes samazinājuši nodokļu parādu par kopumā vairāk nekā pusmiljonu eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.

Ekonomika Kubas valdība sāk pastiprināti kontrolēt mazos un vidējos uzņēmumus

Komunistiskās Kubas valdība vērusies pret mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuru atļaušana vairākās ekonomikas nozarēs 2021.gadā bija ilgi gaidīts solis privātajā sektorā.

Ekonomika Negodīga prakse metāllūžņu apsaimniekošana: nauda līdz pārstrādātājiem nenonāk

Uzņēmējiem, kas ieved un pārdod videi kaitīgas preces vai preces dažādu veidu iepakojumos, tiek piemērots dabas resursu nodoklis, raksta savā preses relīzē SIA “Tolmets”.

Ekonomika Šteinbuka: šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus

Šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Lasiet arī

Sabiedrība Aptauja: Latvijā pusei iedzīvotāju trūkst zināšanu par kiberdrošības riskiem

Latvijā gandrīz pusei jeb 49% iedzīvotāju nav zināšanu, kā sevi pasargāt digitālajā vidē, vai arī šīs zināšanas ir nepilnīgas, liecina "Tet" grupā ietilpstošā mācību centra SIA "Baltijas datoru akadēmija" veiktās iedzīvotāju aptaujas dati.

Kriminālziņas Latvijas kibervidē parādījušies daudzi jauni noziegumu veidi (+VIDEO)

Krāpnieki uzzina ar kādiem sadarbības partneriem uzņēmums strādā un to vārdā uzņēmumam nosūta informāciju.

Pasaule VDD: arī Ķīnas kibervienības ir sākušas izrādīt interesi par Latviju

Visaugstāko apdraudējumu Latvijas kiberfrontē rada Krievijas specdienestu vadītās kibergrupas, tomēr arī Ķīnas kibervienības ir sākušas izrādīt manāmu interesi par Latviju, teikts Valsts drošības dienesta (VDD) pagājušā gada darbības pārskatā.

Pasaule Igaunijas valsts iestādes piedzīvojušas līdz šim lielāko kiberuzbrukumu

Nedēļas nogalē daudzu Igaunijas valsts iestāžu tīmekļa vietnes skāra līdz šim lielākais piekļuves atteices (DDoS) uzbrukumu vilnis, taču, pateicoties veiktajiem pasākumiem, to ietekme nebija liela, vēsta laikraksts "Postimees".