• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


VID tīmekļvietnē būs apskatāms katra uzņēmuma nodokļu maksāšanas reitings

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:17, 28.02.2024


No trešdienas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnē ikviens interesents var aplūkot katra Latvijas uzņēmuma nodokļu maksāšanas reitingu, informē VID pārstāvji.Reitings ir VID veidots vērtējums par uzņēmuma nodokļu saistību izpildi, un tam ir informatīvs raksturs - reitings atvieglo uzziņu par uzņēmuma situāciju viņa sadarbības partneriem, klientiem un citiem interesentiem.

VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe norāda, ka reitings veidots, lai stiprinātu sabiedrības izpratni un pieprasījumu pēc godīgas uzņēmējdarbības, motivētu uzņēmējus strādāt godprātīgi un praktiski palīdzētu izprast, kā to izdarīt, kā arī, lai pasargātu godprātīgus uzņēmumus no iesaistīšanās potenciāli riskantos darījumos.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) viceprezidente un Veselības aprūpes darba devēju asociācijas izpilddirektore Ināra Pētersone piebilst, ka publiski pieejamais VID izveidotais reitings palīdzēs gan pašam uzņēmējam saprast savas pozīcijas sadarbībā ar VID un iegūt tā salīdzinājumu starp tirgus dalībniekiem, gan drošāk izvēlēties darījuma partneri.

Savukārt Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska uzsver, ka reitinga sistēma dos iespēju uzņēmumiem vienkopus un vienkārši iegūt datus par sadarbības partneru nodokļu saistību izpildi, kas ir būtiski uzņēmumiem.

Tāpat Elksniņa-Zaščirinska akcentē konkrētu labumu grozu "A" kategorijas uzņēmumiem, kas, pēc viņas paustā, motivēs uzņēmumus tiekties uz augstāku reitingu. Šobrīd "A" kategorijā ir vairāk nekā 20 000 uzņēmumu, kas nozīmē, ka priekšrocības var iegūt ne tikai lielie nodokļu maksātāji, bet arī mazie un vidējie uzņēmumi.

Uzņēmuma nodokļu maksāšanas reitingu, kas izteikts ar burtu, no šodienas iespējams aplūkot VID tīmekļvietnē, publiskojamo datu bāzē, ierakstot uzņēmuma nosaukumu un reģistrācijas numuru.

Savukārt pašam uzņēmumam jau kopš 2023.gada nogales reitings un detalizēti kritēriji, kas to veido, ir pieejama elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) profilā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Auto speciālisti: Latvijā parādās arvien vairāk prestižu elektromobiļu (+VIDEO)

"Tirgus attīstība vidējās klases zīmoliem paver durvis".

Ekonomika Nekustamajiem īpašumiem uz laiku rēķinās divas kadastrālās vērtības

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzītos grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz nekustamajiem īpašumiem uz laiku aprēķināt divas kadastrālās vērtības - fiskālo un universālo.

Ekonomika SmartLynx: Arī nākamajos gados aviācijas tirgus būs «karsts»

Nākamos divus trīs gadus aviācijas tirgus joprojām būs "karsts", intervijā aģentūrai LETA sacīja aviokompānijas "SmartLynx Airlines" izpilddirektors Edvins Demeņus.

Ekonomika Latvijā ir zemāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā martā bijusi zemāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Bijuši VID ģenerāldirektore saņēmusi gandrīz 22 000 eiro atlaišanas pabalstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) bijuši ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme saņēmusi gandrīz 22 000 eiro atlaišanas pabalstu, pavēstīja VID pārstāvji.

Ekonomika Iedzīvotāji VID iesnieguši vairāk nekā 92 000 gada ienākumu deklarāciju

Piektdien pirmajās stundās, proti, līdz plkst.9 iedzīvotāji Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir iesnieguši vairāk nekā 92 000 deklarāciju, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Ekonomika Šmite-Roķe: Būtu jāpaaugstina VID nepiedzenamo parādu zemākais slieksnis

Būtu nepieciešami grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas pašlaik paredz, ka VID drīkst nepiedzīt parādus, kas ir mazāki par 15 eiro, kas mūsdienās ir ļoti maza summa, intervijā aģentūrai LETA sacīja jaunā VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

Ekonomika Krievijas un Baltkrievijas produktu aizliegums var palielināt krāpniecības risku

Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības produktu aizliegums palielinās krāpniecības risku no atsevišķu komersantu puses, gan norādot lauksaimniecības produktu izcelsmes valsti, gan piegādes ķēdes, aģentūrai LETA sacīja valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes pārstāvji.