• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Siguldas pašvaldība: Inčukalna Medību pils meklē turīgu investoru (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:23, 17.01.2024


Vēsturiskajai ēkai ir liels potenciāls un pielietojums, galvenokārt, pateicoties autentiskajai videi un ģeogrāfiski izdevīgai atrašanās vietai.


Grezns jūgendstils.

Vēsturiskās muižas un pilis spēlē būtisku lomu daudzpusīgā kultūras, ekonomikas un sabiedriskajā dzīvē ne vien Eiropā, bet arī Latvijā. Tikai prasmīgu saimnieku rokās vēstures liecinieces atdzimst, radot jaunu stāstu. Viena no Siguldas novada bagātībām ir Pierīgas mežu ieskautā neparastā arhitektūras pērle - Inčukalna Medību pils.

Siguldas novada pašvaldības īpašumā esošā Inčukalna Medību pils uzcelta 1914.gadā. Meža ielokā esošās ēkas iekšpusē kādreiz bija parketa grīda, kristālstikla durvis, spoguļsienas un skaisti kamīni. Katra istaba bija īpaši iekārtota un atšķīrās no citām. To Baltijas naftas bāzes direktors barons fon Zonberhards dāvināja savai meitai un trim dēliem. Cauri laikiem Inčukalna Medību pils saglabājusi savu interesanto arhitektūru.

Šis ir īstais brīdis veidot savu īpašo stāstu Inčukalna Medību pilī trīsdesmit gadu garumā. Siguldas novada pašvaldība rīko nomas tiesību izsoli. Vēsturiskajai ēkai ir liels potenciāls un pielietojums, galvenokārt, pateicoties autentiskajai videi un ģeogrāfiski izdevīgai atrašanās vietai. Inčukalna Medību pils ir vien stundas brauciena attālumā no galvaspilsētas un nepilnu trīsdesmit minūšu brauciena attālumā no Latvijas mīlētākās pilsētas - Siguldas.

Kā liecina veiksmīgākie piemēri, mazākas muižas un pilis prasmīgu saimnieku rokās pārtop viesnīcās un restorānos, piedāvājot neparastu pieredzei vēsturiskā vidē. Aizvien biežāk vēsturiskās ēkas integrēti augstvērtīgi kultūras un mākslas pasākumi. Pēdējo gadu laikā Latvijā pilis un to ainava kļuvusi par populāru laulību ceremoniju un svinību vietu. Šajās vietās nereti tiek īstenoti aizraujoši projekti, kas veicina reģionālo identitāti. Tajā pašā laikā Inčukalna Medību pilij ir potenciāls kļūt par unikālu atpūtas vietu. Ja šo visu var iztēloties, to var arī īstenot.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Asociācija: Pērn augusi Latvijas iedzīvotāju spēja aizņemties

Vidējās darba algas pieaugums pērn ir veicinājis Latvijas iedzīvotāju spēju aizņemties, tomēr augstās bāzes likmes un pieaugošie tēriņi daudziem likuši būt piesardzīgiem, informēja Finanšu nozares asociācijas pārstāvji, atsaucoties uz 2024.gada kreditēšanas indeksa datiem.

Ekonomika Latvijā ražotie elektriskie skrejriteņi ir pieprasīti dažādās nozarēs (+VIDEO)

“Praktiski katru nedēļu mēs sastopamies ar interesi vai kādu jaunu pielietojuma veidu".

Ekonomika Kāda ir vidējā kredīta summa jaunajam mājoklim?

Kopumā 2024.gada kreditēšanas indekss ir audzis par 5 procentpunktiem, kas ir mazāka izaugsme nekā pērn, taču vērojama pozitīva tendence - bankas spēj kreditēt un vēlas to darīt.

Ekonomika Stacija Grobiņos nodrošinās energosistēmas atdalīšanu no Krievijas (+VIDEO)

Katras sinhronā kompensatora jauda būs 100 megavoltampēri.

Lasiet arī