• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas uzņēmēji par inovatīvām tehnoloģijām saņems 112 000 000 eiro (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:48, 15.01.2024


Priekšroka tiks dota klimatneitrāliem projektiem.


Mūsu valsts pamazām virzās uz viedo ekonomiku.

Ministru kabinets atbalstījis trīs jaunas Atveseļošanas fonda programmas pētniecības projektu īstenošanai 112 miljonu eiro apmērā ar mērķi sekmēt inovāciju attīstību Latvijā.

Atbalsts būs pieejams maziem un vidējiem, kā arī lieliem komersantiem, t.sk. valsts kapitālsabiedrībām un pētniecības institūcijām viedās specializācijas jomās. Atbalsta programmu ietvaros komersanti varēs saņemt finansiālu atbalstu granta veidā ar maksimālo atbalstu 80% apmērā, ziņoja vietne labsoflatvia.lv.

Atbalsta programma jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanai uzņēmējdarbībā nodrošinās finansiālu atbalstu komersantu digitālajai transformācijai, tai skaitā mūsdienīgu automatizācijas, robotizācijas un darba kontroles rīku ieviešanai ražotnē. Atbalsta programmas kopējais finansējums – 24 300 000 eiro. Privātais līdzfinansējums inovāciju ieviešanai – vismaz 16 miljoni eiro. Maksimālais pieejamais atbalsts vienam finansējuma saņēmējam – 3 037 500 eiro. Savukārt vienam sadarbības partnerim – ne vairāk kā 1 000 000 eiro.

Atbalsta programmas ietvaros līdz 2026. gada 30. jūnijam kopumā plānots apstiprināt 43 pētniecības projektus, kopumā atbalstot 60 komersantus 120 jaunu produktu, pakalpojumu vai tehnoloģiju izstrādei, no kuriem 35 jābūt ieviestiem ražošanā un jāizveido 300 jaunas darba vietas, kāpinot šo komersantu apgrozījumu par 50 miljoniem eiro un eksporta apjomu par 35 miljoniem eiro.

Atbalsta instruments pētniecībai un internacionalizācijai sekmēs privāto pētniecības un attīstības investīciju apjoma palielināšanu, veicot mērķētas publiskās investīcijas, kas sekmētu jaunu produktu un pakalpojumu izstrādi, kā arī zināšanu pārnesi tautsaimniecībā. Atbalsta programmas kopējais finansējums – 47 663 651 eiro; maksimālais pieejamais atbalsts vienam finansējuma saņēmējam – 5 957 956 eiro, savukārt sadarbības partnerim – ne vairāk kā 1 489 489 eiro.

Atbalsta programmas ietvaros līdz 2025. gada 30. jūnijam plānots apstiprināt saistības par vismaz 42 876 411 eiro, vienlaikus piesaistot privātās investīcijas vismaz 32 miljonu eiro apmērā. Atbalsta programmas ietvaros plānots sniegt atbalstu 125 komersantiem 250 jaunu produktu, pakalpojumu vai tehnoloģiju izstrādei, no kuriem 75 jāievieš ražošanā, kā arī jāizveido 600 jaunas darba vietas, kāpinot komersantu apgrozījumu par 100 miljoniem eiro un eksporta apjomu par 70 miljoniem eiro.

Atbalsta programmas inovatīvu produktu un tehnoloģiju izstrādei ietvaros komersantiem būs pieejams finansiāls atbalsts jaunu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādei, kas veicina zemu oglekļa emisiju ekonomiku vai noturību pret klimata pārmaiņām vai pielāgošanos tām, piesaistot privāto līdzfinansējumu inovāciju ieviešanā. Atbalsta programmas kopējais finansējums – 40 000 000 eiro; maksimālais pieejamais atbalsts vienam finansējuma saņēmējam – 5 000 000 eiro, savukārt vienam sadarbības partnerim – ne vairāk kā 1 250 000 eiro.

Atbalsta programmas ietvaros līdz 2024. gada 31. decembrim plānots apstiprināt pētniecības projektus vismaz 36 miljonu eiro apmērā, vienlaikus piesaistot privātās investīcijas vismaz 26 miljonu eiro apmērā. Atbalsta programmas ietvaros plānots sniegt atbalstu 60 komersantiem 210 jaunu produktu, pakalpojumu vai tehnoloģiju izstrādei, no kuriem 63 jāievieš ražošanā un jāizveido 500 jaunas darba vietas, kāpinot komersantu apgrozījumu par 84 miljoniem eiro un palielinot eksporta apmēru par 58 miljoniem eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Vidzemes iedzīvotāji saņems padomus energoefektīvu ēku veidošanā (+VIDEO)

Mitrums, pelējums, plaisas sienās, ūdens krāšanās pagrabstāvos un bēniņos, nevienmērīga iekštelpu temperatūra apkures sezonas laikā - ir tipiskākās problēmas.

Ekonomika Neatkarīgie aldari: Latvija no alus ražotājvalsts ir kļuvusi par importētāju

Latvijā alus ražošanas nozare šobrīd ir vēsturiski zemākajā punktā, no alus ražotājvalsts esam kļuvuši par alus importētāju, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Neatkarīgo aldaru biedrības priekšsēdētājs un alus darītavas "Labietis" vadītājs Reinis Pļaviņš, piebilstot, ka 60% Latvijā izdzertā alus ir ievests.

Ekonomika Pētījums: Latvijas bankām ir samazināta motivācija riskēt un pelnīt

Latvijā samazinoties konkurencei banku sektorā, ir sarukusi banku riska apetīte, ceturtdien Ekonomistu apvienības rīkotajā konferencē par banku sektora konkurētspēju sacīja Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte dekāns Jānis Priede, iepazīstinot ar Ekonomistu apvienības un LU pētījumu par banku sektora transformācijas Eiropas Savienībā (ES) un Ziemeļeiropā ietekmi uz konkurenci Baltijas valstīs un Latvijas banku sektora situāciju.

Ekonomika Latvijā bezdarba līmenis maija beigās sarucis līdz 6,6%

Latvijā faktiskā bezdarba līmenis šogad maija beigās bija 6,6%, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, bet par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.

Lasiet arī

Ekonomika Augsto tehnoloģiju uzņēmumi Latvijā saņems 26 548 890 eiro (+VIDEO)

"Šis nenoliedzami ir būtisks papildinājums valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanai", - pauž ministrs Viktors Valainis.

Ekonomika Inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai MVU būs 52,5 miljoni eiro no ES fondiem

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) iesniegt projektu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma saņemšanai, lai nodrošinātu finansējuma pieejamību biznesa ideju īstenošanai un uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā, informēja CFLA pārstāvji.