• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


EM: Latvijā tiks radīti 200 miljoni EUR investīciju un 600 darba vietas (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:48, 18.12.2023


Līdzšinējā komersantu aktivitāte lielo investīciju projektu atbalsta programmā apliecina tās nepieciešamību.


Uzņēmēji var saņemt valsts atbalstu.

Decembrī uzsākta trešās kārtas projektu atlase valsts atbalsta programmā aizdevumiem ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai lielu un vidēju komersantu konkurētspējas veicināšanai. Valsts atbalsta turpināšanai uzņēmējiem lielu investīciju projektu īstenošanai piešķirts papildu valsts budžeta finansējums 70 miljoni eiro.

Plānots, ka, no valsts puses investējot 70 miljonu eiro atbalsta veidā, uzņēmēji katru gadu Latvijas ekonomikā veiks investīcijas vismaz 200 000 000 eiro apjomā, radot vismaz 600 jaunas augstāk kā vidējā tautsaimniecībā reģionos apmaksātas darba vietas, nodrošinot eksporta pieaugumu sākot ar 2026. gadu par vismaz 130 miljoni eiro gadā un ieguldījumus pētniecībā un attīstībā vismaz 8 miljoni eiro gadā, un 10 gadu laikā atmaksājot nodokļu veidā valsts investēto apjomu.

"Lielo uzņēmumu produktivitātes un konkurētspējas palielināšana ir izšķirošs solis, lai Latvijas tautsaimniecībā tiktu panākts jau sen piesauktais izrāviens. Līdzšinējā komersantu aktivitāte lielo investīciju projektu atbalsta programmā apliecina tās nepieciešamību uzņēmumu produktivitātes, eksportspējas un konkurētspējas kāpināšanai, savukārt valdības un Saeimas apņemšanās turpināt valsts atbalstu lielu investīciju projektu īstenošanai ir apliecinājums ilgtspējīgai valsts nostājai un spējai radīt efektīvu stimulu ekonomiskās aktivitātes noturēšanai un turpmākai attīstībai," uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Programmas trešajā atlases kārtā komersantu iesniegto projektu vērtēšanā lielāks uzsvars tiks liekts uz pievienotās vērtības radīšanu, investīciju projekta rezultātā radītajam eksporta apjomu un komersantu ieguldījumu apjomu pētniecībā un attīstībā, kā arī investīciju projektu īstenošanu reģionos. Tāpat šajā atlases kārtā paplašināts potenciālo atbalsta saņēmēju loks ar tūrisma un kultūras un radošās industrijas jomu, uzlabots projektu vērtēšanas process, kā arī precizēti citi atbalsta saņemšanas nosacījumi.

Aizdevumu programmas ietvaros uzņēmēji var saņemt valsts atbalstu lieliem investīciju projektiem (t.i. kuri plāno veikt investīcijas vismaz 10 miljonu eiro apmērā) kombinētā finanšu instrumenta veidā. Uzņēmējiem pieejams aizdevums ar kapitāla atlaidi, t.i. pēc noteiktu kritēriju izpildes pēc projekta realizācijas tiek samazināta aizdevuma pamatsumma jeb piemērota kapitāla atlaide līdz 30% no attiecināmā izmaksām, bet ne vairāk kā 10 milj. eiro, kur pēc katra pēcuzraudzības gada par vienu trešdaļu var tikt samazināta ALTUM izsniegtā aizdevuma pamatsumma. Papildus komersantiem būs iespēja pieteikties arī ALTUM papildaizdevumam līdz 30 miljoniem eiro.

Līdz šim atbalsta programmas ietvaros ALTUM pieņēmis 12 pozitīvus lēmumus par atbalsta piešķiršanu par kopējo attiecināmo izmaksu summu 260,4 milj. eiro apmērā un ar pieteikto kapitāla atlaidi 69,9 miljonu eiro apmērā. Vienlaikus, ALTUM turpina izvērtēt vēl 10 investīciju projektus par par kopējo investīciju summu 221,5 miljoni eiro un pieteikto kapitāla atlaidi, kas potenciāli arī varētu pieteikties papildaizdevumam. Apstiprinātie investīciju projekti tiks īstenoti Rīgā, Pierīgā, Zemgalē, Kurzemē un Latgalē kokapstrādes, metālapstrādes, pārtikas produktu, datu apstrādes, tekstilizstrādājumu, farmaceitisko vielu, lokšņu stikla, šķiedru cementu izstrādājumu ražošanas nozarēs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika LG apgrozījums samazinājies 4,4 reizes un ciesti 57 miljonu eiro zaudējumi

AS "Latvijas gāze" (LG) koncerna neto apgrozījums pērn bija 159,819 miljoni eiro, kas ir 4,4 reizes mazāk nekā 2022.gadā, kad dabasgāzes cenas piedzīvoja milzu kāpumu, kā arī uzņēmums cieta 56,911 miljonu eiro zaudējumus pretstatā peļņai gadu iepriekš, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Ekonomika Inovāciju Akadēmijā ieguvumus sniedza 23 industriālas nozares (+VIDEO)

Visu trīs Inovācijas Akadēmijas programmas gadu laikā, daudzas komandas ir pierādījušas savu spēkuю

Ekonomika Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Merirands

VSIA "Autotransporta direkcija" (ATD) valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāres vietnieks Dins Merirands, informēja SM pārstāvji.

Ekonomika Ventspils brīvosta ir atbrīvota no piesārņojuma (+VIDEO)

Pārstrādei tika nogādāts 171 kubikmetrs šķidro bīstamo atkritumu.

Lasiet arī