• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lidostas Rīga apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 30,8%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:36, 01.12.2023


Lidosta "Rīga" šā gada deviņos mēnešos strādāja ar 54,512 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30,8% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa pieauga par 72% - līdz 5,268 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.


Foto: LETA

Lidosta "Rīga" pārstāvji norādīja, ka apgrozījuma pieaugumu veicinājis apkalpoto pasažieru skaita kāpums, it īpaši tiešo pasažieru skaita pieaugums par 23%.

Ieņēmumi no aviācijas pakalpojumiem šai periodā sasnieguši 32,7 miljonus eiro, kas ir par 21% vairāk nekā deviņos mēnešos pērn, savukārt ieņēmumi no neaviācijas pakalpojumiem pieauga par 49% - līdz 21,8 miljoniem eiro.

Trīs ceturkšņos šogad lidosta apkalpoja 5,05 miljonus pasažieru, kas ir par 28% vairāk nekā 2022.gada deviņos mēnešos, kā arī 46,3 tūkstošus lidojumu, kas ir kāpums par 14%.

Vienlaikus, salīdzinot ar 2022.gada janvāri-septembri, par 11% lidostā krities pieprasījums pēc gaisa kravu pārvadājumiem, kas, kā norāda lidostas pārstāvji, saistīts ar Krievijas pērn sākto pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, tā izraisīto gaisa telpu slēgšanu un citām globālajām sankcijām.

Saimnieciskās darbības izmaksas 2023.gada deviņos mēnešos veidoja 53,16 miljonus eiro, kas ir par 25% vairāk nekā 2022.gada atbilstošajā periodā. Lidostas pārstāvji bilst, ka izmaksu pieaugumu galvenokārt ietekmējis energoresursu cenu kāpums, pieaugošas materiālu un inventāra, kā arī darbaspēka izmaksu pieaugums.

Kopējais investīciju apjoms šā gada deviņos mēnešos lidostā "Rīga" sasniedza 9,6 miljonus eiro. Būtiskākie investīciju projekti šogad lidostā ir jaunā pasažieru termināļa paplašināšana - būvprojekta izstrāde un ekspertīze, kā arī projekti ar Eiropas Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

Tāpat turpinājies darbs pie lidostas tehnisko dienestu ēkas pārbūves, bagāžas apkalpošanas infrastruktūras uzlabošanas un inženiertīklu pārbūves, savukārt ekspluatācijā šovasar nodots arī helikopteru nosēšanās laukums.

2022.gada deviņos mēnešos lidosta "Rīga" strādāja ar 41,673 miljonu eiro apgrozījumu un 3,063 eiro peļņu.

Savukārt 2022.gadā kopumā lidostas "Rīga" apgrozījums bija 57,924 miljoni eiro, kas ir par 82,3% vairāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums guva peļņu 286 498 eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Iedzīvotāji VID iesnieguši vairāk nekā 92 000 gada ienākumu deklarāciju

Piektdien pirmajās stundās, proti, līdz plkst.9 iedzīvotāji Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir iesnieguši vairāk nekā 92 000 deklarāciju, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Ekonomika Šmite-Roķe: Būtu jāpaaugstina VID nepiedzenamo parādu zemākais slieksnis

Būtu nepieciešami grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas pašlaik paredz, ka VID drīkst nepiedzīt parādus, kas ir mazāki par 15 eiro, kas mūsdienās ir ļoti maza summa, intervijā aģentūrai LETA sacīja jaunā VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

Ekonomika Enerģijas cenas un ģeopolitiskā nestabilitāte ir galvenie riski ekonomikai

Latvijas IKP prognoze šim gadam ir 2%. 2024.gada veidos labākas izaugsmes nosacījumus 2025.gada, kad izaugsme paātrināsies līdz 2,7%.

Ekonomika Latvijas IKP pērn samazinājies par 0,3%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pagājušajā gadā samazinājās par 0,3%, salīdzinot ar 2022.gadu.

Lasiet arī

Ekonomika Lidosta «Rīga» izbūvēs jauno pasažieru termināli

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" augusta beigās vai septembra sākumā plāno noslēgt līgumu par jaunā pasažieru termināļa būvniecību, pirmdien preses konferencē sacīja lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Ekonomika Lidosta «Rīga» ieviesīs taksometru vaučerus - ministrs

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" ieviesīs taksometru vaučerus, lai risinātu taksometru problēmu, liecina satiksmes ministra Kaspara Briškena (P) paziņojums sociālajos tīklos.

Ekonomika Satiksmes ministrija Rīgas lidostu redz kā Ziemeļeiropas centru (+VIDEO)

Neskatoties uz krīzi ES ekonomikā, sekmīgi turpinās Latvijas gaisa transporta attīstība.

Sabiedrība ASV vēstnieks Latvijā apmeklē LGS un apspriež sadarbības jautājumus

Vakar, 29. novembrī Amerikas Savienoto Valstu vēstnieks Latvijā Kristofers Robinsons apmeklēja mūsu valsts aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS), iepazinās ar uzņēmumu un tā iespējām, tajā skaitā militāri civilajā sadarbībā, kā arī pārrunāja virkni aktuālu jautājumu ar LGS valdes priekšsēdētāju Dāvidu Tauriņu, informēja VS.LV Arnis Lapiņš, LGS preses sekretārs.