• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Liepāja saņēma jaunu ražotni, jau pieteikušies ap 100 darba pretendentu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:27, 30.10.2023


"Tas ir nozīmīgs solis ceļā uz 100% Eiropas piegādes ķēdi", - pauž zviedru saimnieki.


Mūsdienu industriālā arhitektūra izskatās šādi.

Liepājā uzcelta jauna rūpnīcas ēka, kurā, investējot aptuveni trīs miljonus eiro, Zviedrijas uzņēmums, plāno uzsākt medicīnisko matraču ražošanu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra informē, ka šogad ārvalstu uzņēmumi Latvijā investējuši kopumā 497 miljonus eiro un radījuši 2420 jaunu darba vietu, kas atbilst aģentūras 2023. gadam nospraustajam mērķim.

"Ja kultūra ir Liepājas sirds, tad ražošana ir tās asinsrite. Pēdējo piecu gadu laikā mūsu pilsētā ir uzceltas 20 jaunas ražotnes. Tūlīt aiz galvaspilsētas esam otra lielākā pilsēta pēc saražotā apjoma. Ir liels gandarījums, ka vēl šogad mūsu pilsētā darbu uzsāks pavisam jauns zviedru kapitāla investors, radot atkal jaunas darba vietas un ceļot mūsu ekonomiku. Tāpat neviltots prieks par "Vecās Ostmalas Biznesa Parka" straujo, mērķtiecīgo attīstību, piesaistot un spējot nodrošināt tik augsta kaluma uzņēmumus!" gandarījumā dalās Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās arī vairāki Zviedrijas pārstāvji. Izpilddirektora vietnieks un operatīvais direktors Pjērs Andersons savā uzrunā uzvēra: "Uzņēmumam "Care of Sweden" šī ražotne ir jauns pamats izaugsmei un līdz ar to vēl viens svarīgs solis ceļā uz mūsu vīziju – kopā ar aprūpētājiem ārstēt un novērst izgulējumu rašanos, tādējādi palīdzot daudz vairāk cilvēkiem visā pasaulē dzīvot labāk, bez traumām un sāpēm, kā arī uzlabot veselības ekonomiku, veselības aprūpes nozarei un sabiedrību kopumā. Latviju un Liepāju esam izvēlējušies, ņemot vērā atrašanās vietas iespējas, biznesa klimatu un cilvēku vēlmi sasniegt kaut ko īpašu... Stāsts nav tikai par jaunu ražotni, tas ir nozīmīgs solis ceļā uz 100% Eiropas piegādes ķēdi."

LSEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis uzsver, ka "Katra jauna ražotne – tās ir darbavietas ar konkurētspējīgu atalgojumu, tie ir nodokļi un iespēja ieguldīt izglītībā, kultūrā, veselības aprūpē. Tieši tādēļ ir ļoti svarīgi strādāt sinerģijā – uzņēmēji, investori, pašvaldība un Liepājas SEZ pārvalde. 2017.gadā izvirzot ambiciozu plānu uzbūvēt 5 gados Liepājā 10 jaunas rūpnīcas nevarējām prognozēt, ka 2023. gadā būs 20 uzbūvētas un vēl 4 tiks būvētas. Katras jaunas rūpnīcas būvniecība ir svētki!"


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Naftas cenas krītas cerībā uz deeskalāciju Tuvajos Austrumos

Naftas cenas pasaulē pirmdien kritās, tirgus dalībniekiem cerot uz deeskalāciju Tuvajos Austrumos, neraugoties uz Irānas triecienu Izraēlai.

Ekonomika Eksperts: vairāk nekā puse pircēju Latvijā krīt uz reklāmas baneriem (+VIDEO)

Šobrīd uzņēmumiem, lai veicinātu zīmola atpazīstamību un pārdošanu, nav vēl labāka un efektīvāka rīka kā internets.

Ekonomika ASV: Baltijas valstu energosistēmas pašlaik ir diezgan drošas

Baltijas valstu energosistēmas pašlaik ir diezgan drošas, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra ASV valsts sekretāra vietnieks energoresursu jautājumos Džefrijs Pjats, kurš pagājušajā nedēļā apmeklēja Baltijas valstis.

Ekonomika Rīgā diskutēs par Centrāltirgus attīstības modeļiem

SIA "Rīgas nami" un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības koncepcijas izstrādātājs SIA "Wealth.Investments" 18.aprīlī organizēs diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos.

Lasiet arī

Kultūra Liepājas muzejs savu simtgadi atzīmē ar izcilu mākslas meistaru izstādi (+VIDEO)

Eksponētajās gleznās otas triepieni atklāj ainavisko Latviju, jo īpaši Kurzemi.

Sabiedrība Godātiem liepājniekiem tiks pasniegti pilsētas apbalvojumi (+VIDEO)

Svinīgā ceremonija tradicionāli ietvers gan muzikālu programmu, gan stāstījumu un apsveikumu.

Kultūra «Liepāja ir unikāla un atšķirīga pilsēta» (+VIDEO)

Tāpēc jūras krastā negaidīs līdz vasarai, lai svinētu savu dienu.

Sabiedrība Liepājā plāno atjaunot sociālos un pašvaldības īres dzīvokļus

Ceturtdien Liepājas domes sēdē nolemts iesniegt Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) projekta pieteikumu telpu grupu atjaunošanai mājokļu pieejamības nodrošināšanai, lai samazinātu Liepājā dzīvokļu rindu uz sociālajiem un pašvaldības īres dzīvokļiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.