• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ES tiesa noraida «Ryanair» prasību pret EK par valsts palīdzību «airBaltic»

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 17:31, 19.10.2023


Eiropas Savienības (ES) otra augstākā tiesa noraidījusi Īrijas zemo cenu aviokompānijas "Ryanair" prasību pret Eiropas Komisiju (EK) par Latvijas sniegto finansiālo atbalstu nacionālajai lidsabiedrībai "airBaltic" koronavīrusa pandēmijas seku pārvarēšanai.EK 2020.gada jūnijā apstiprināja 250 miljonu eiro vērtu Latvijas pasākumu "airBaltic" rekapitalizācijai koronavīrusa uzliesmojuma kontekstā. Shēma tika apstiprināta saskaņā ar valsts atbalsta pagaidu regulējumu.

Tajā laikā komentējot savu lēmumu, EK norādīja, ka aviosabiedrībai ir liela nozīme Latvijas ekonomikā, jo īpaši tāpēc, ka tā nodrošina būtiskus savienojamības pakalpojumus Latvijas teritorijā un no Latvijas uz citiem Eiropas un starptautiskajiem galamērķiem. Uzņēmums arī sniedz būtisku ieguldījumu ārējā tirdzniecībā, jo vairāki Latvijas uzņēmumi paļaujas uz tā gaisa satiksmes pakalpojumiem kontaktos ar uzņēmējdarbības centriem Eiropā un pasaulē.

Komisija secināja, ka rekapitalizācijas pasākums palīdzēs pārvaldīt koronavīrusa uzliesmojuma Latvijā ekonomisko ietekmi. Tas ir vajadzīgs, piemērots un samērīgs, lai novērstu nopietnus traucējumus dalībvalsts tautsaimniecībā atbilstoši Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 107. panta 3. punkta b) apakšpunktam un ES pagaidu regulējuma nosacījumiem.

Taču "Ryanair" bija vērsusies ES Vispārējā tiesā ar aicinājumu atcelt šo EK lēmumu, uzskatot, ka Latvijas sniegtais atbalsts vienai lidsabiedrībai koronavīrusa radīto ietekmi aviācijas nozarē nevis mazina, bet gan tikai saasina. "Ryanair" uzskata, ka būtu vajadzējis ieviest mazāk diskriminējošus pasākumus, kas pieejami visiem pārvadātājiem.

Tāpat Īrijas aviokompānija norādīja, ka EK nav sniegusi pietiekamus pierādījumus, ka "airBaltic" bez šīs valsts palīdzības būtu bankrotējusi un aizgājusi no tirgus. Lidsabiedrība arī pārmeta EK, ka tā nav pārbaudījusi, vai attiecīgais atbalsts no visiem pieejamajiem instrumentiem ir vismazāk konkurenci kropļojošs.

Komisija ar Latvijas un "airBaltic" atbalstu visus šos argumentus apstrīdējusi, un ES Vispārējā tiesa noraidījusi "Ryanair" prasību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Finansējums tiks piešķirts kokapstrādei, mēbeļu nozarei, farmaceitikai (+VIDEO)

Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem.

Ekonomika LTV plāno par nepilniem 10 000 eiro veikt veco alumīnija logu apkopi

VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) plāno par nepilniem 10 000 eiro veikt veco alumīnija logu remontu un apkopi, liecina informācija Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS).

Ekonomika Āboltiņa: Latviju interesē piesaistīt Nīderlandes investīcijas

Latviju interesē piesaistīt Nīderlandes investīcijas augsto tehnoloģiju un zaļās enerģijas nozaru izaugsmē, aģentūrai LETA norādīja jaunā Latvijas vēstniece Nīderlandē Solvita Āboltiņa.

Lasiet arī

Sabiedrība Ukrainas pilsonim par mēģinājumu pārvietot imigrantus piespriež 4 gadus cietumā

Latgales rajona tiesa šonedēļ Ukrainas pilsonim par mēģinājumu nelikumīgi pārvietot pāri valsts robežai 19 nelegālos imigrantus piespriedusi četrus gadus un sešus mēnešus cietumā.

Kriminālziņas TM piešķir kompensāciju žurnālistam saistībā ar nodarīto kaitējumu

Tieslietu ministrija (TM) piešķīrusi kompensāciju žurnālistam Leonīdam Jākobsonam saistībā ar kriminālprocesa laikā nodarīto kaitējumu, tostarp morālo kaitējumu, informēja portāls kompromat.lv.

Sabiedrība «Rīgas satiksmes» «nanoūdens» krimināllietu turpinās iztiesāt jūlijā

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā 4.jūlijā plkst.13 turpinās pratināt lieciniekus tā dēvētajā "Rīgas satiksmes" (RS) "nanoūdens" krimināllietā.

Sabiedrība Kovidskeptiķim Bernim būs publiski jāatvainojas žurnālistam

Augstākas tiesas (AT) Civillietu departaments ir atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību strīdā starp kovidskeptiķu viļņa partijas "Brīvai stiprai Latvijai" valdes priekšsēdētaju Artūru Berni un TV3 "Bez tabu" žurnālistu Artūru Špaku par goda un cieņas aizskārumu, līdz ar to Bernim būs publiski jāatvainojas un jāsamaksā neliela morālā kaitējuma kompensācija.