• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Līdz šī gada beigām Kauguros tiks uzbūvēta jauna šķeldas katlumāja

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 16:48, 24.09.2023


Vietējie energoresursi Jūrmalas energobilancē palielināsies par desmito daļu.


Jaunas šķeldas izmantošanas tehnoloģijas ļauj sasniegt augstu energoefektivitāti.

Jūrmalas siltumapgādes uzņēmums ir pabeidzis visus plānotos un ārkārtas darbus, lai, iestājoties vēsākam laikam, nodrošinātu drošu siltumapgādes pakalpojumu pilsētas iedzīvotājiem.

Kauguros turpinās vēl vienas 6 MW šķeldas katlumājas būvniecība. Darbi rit atbilstīgi grafikam, un sagaidāms, ka tā ekspluatācijā tiks nodota šā gada beigās. Līdz ar šīs katlumājas darbības uzsākšanu šķeldas īpatsvars uzņēmuma kurināmā bilancē palielināsies par 5–10%. Uzņēmums pavasarī ir iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai samazināta tarifa priekšlikumu, tā izvērtēšana turpinās.

Sagaidāms, ka jaunais tarifs varētu stāties spēkā ar jaunās apkures sezonas sākumu. Septembrī “Jūrmalas siltums” tarifs par siltumenerģiju ir 91,50 eiro/MWh.

Siltuma zudumu samazināšanai, kas ir viens no pamata energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem, uzņēmuma katlumājai Lībiešu ielā ir nomainīti logi, bet Dubultos piecu ēku pagrabos esošajām tranzīta siltumtrasēm noņemta vecā un uzlikta jauna, energoefektivitātes prasībām atbilstīga siltumizolācija.

“Jūrmalas siltums” atgādina, ka, iestājoties vēsākam laikam, iedzīvotāji var lemt par apkures pieslēgšanu ēkai pirms apkures sezonas sākuma. Lai to izdarītu, iedzīvotājiem ir jāvēršas pie nama apsaimniekotāja.

Tehniskās daļas speciālisti norāda, ka iedzīvotāji ir aktīvi izmantojuši iespēju konsultēties par ēku iekšējo tīklu un iekārtu sagatavošanu apkures sezonai. Savukārt uzņēmums papildus iekārtu un tīklu sagatavošanas darbiem arī veic energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus savos objektos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika ES finansēs sociālo mājokļu celtniecību vairāk nekā 200 cilvēkiem gadā (+VIDEO)

Fondu līdzekļus varēs investēt virtuves un sanitāro telpu aprīkošanā ar nepieciešamajām iekārtām un ierīcēm.

Ekonomika «Augstsprieguma tīkla» valdes priekšsēdētāja amatā darbu sāk Irklis

Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) valdes priekšsēdētāja amatā no šodienas sāk strādāt bijušais valsts kontrolieris Rolands Irklis, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Ekonomika Populāra internetveikala pārvaldītājs pasludināts par maksātnespējīgu

Pārtikas un sadzīves preču internetveikala "Nuko.lv" pārvaldītāja SIA "Nuko" pasludināta par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas reģistra informācija.

Ekonomika Sākts projekts par Igaunijas-Latvijas pārrobežu publiskā transporta savienojumu

Sākts projekts par Igaunijas-Latvijas pārrobežu publiskā transporta savienojumu, kurā apzinās iespējas nodrošināt pasažieru pārvadājumus maršrutos Valga-Valka, Vīlande-Valmiera, Veru-Alūksne, Kilingi-Nemme-Valmiera un Pērnava-Ikla-Salacgrīva, informē Vidzemes plānošanas reģions (VPR).

Lasiet arī

Ekonomika Sievietēm vidējā darba samaksa Latvijā par 17,1% mazāka nekā vīriešiem

Sievietēm vidējā bruto darba samaksa stundā 2022.gadā Latvijā bija par 17,1% mazāka nekā vīriešiem, ziņo Centrālā statistikas pārvalde, atsaucoties uz informatīvo apskatu "Dzimumu līdztiesība".

Sabiedrība Piektdien Latvijā nedaudz snigs

Piektdien gan naktī, gan dienā valsts lielākajā daļā nedaudz snigs, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Autoratlīdzību saņēmējiem nākamgad būs līdzšinējā nodokļu nomaksas kārtība

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumos "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" un likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kas autoratlīdzību saņēmējiem paredz iespēju līdz 2024.gada 31.decembrim nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējiem, vienlaikus nodokļu nomaksu 25% likmes apmērā par viņu darbu nomaksājot ienākuma izmaksātājam.

Sabiedrība Daugavpils pašvaldībai piešķirti 17 miljoni eiro industriālā parka izveidei

Šonedēļ saņemts Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) lēmums par Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma piešķiršanu Daugavpils pilsētas pašvaldībai Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra (ALTOP) Industriālā parka izveidei.