• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ruukki ir gatavs piegādāt pasaulē pirmos nefosilā tērauda būvizstrādājumus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 14:51, 18.09.2023


Ruukki Construction, kas ir daļa no SSAB Group, Ruukki Alajärvi rūpnīcā Somijā ir saražojis pasaulē pirmos SSAB nefosilā tērauda būvizstrādājumus.No nefosilā tērauda ražotos sendvičpaneļus, fasādes apšuvuma un jumta seguma Ruukki piegādās rūpīgi izraudzītiem klientiem, kuri ir nosprauduši stingrus ilgtspējas mērķus. Ražošanas radītās emisijas tiks samazinātas līdz minimumam, iespēju robežās izmantojot zaļo enerģiju un izvēloties tādus ar materiāliem un loģistiku saistītus risinājumus, kuriem ir minimāla ietekme uz vidi.

“Mēs lepojamies, ka varam sniegt savu ieguldījumu, veicot nozares pāreju uz zaļo kursu. SSAB nefosilā tērauda būvizstrādājumi ir svarīgi ilgtspējīgas būvniecības virzībai un palīdz mūsu klientiem ievērojami samazināt ēku dzīves cikla ietekmi uz vidi. Tomēr vislielākā emisiju ietekme rodas ēku ekspluatācijas laikā. Šī iemesla dēļ mēs gadu desmitiem esam ieguldījuši līdzekļus ilgi kalpojošu un energoefektīvu būvizstrādājumu izstrādē un ražošanā,” saka Sami Eronens (Sami Eronen), Ruukki Construction prezidents.

“Jau gadiem ilgi Ruukki darbinieki ir veikuši plašus pasākumus dažādos piegādes ķēdes posmos, lai samazinātu mūsu izstrādājumu oglekļa pēdas nospiedumu. Mūsu sistemātiskais pilnveidošanas darbs redzams, piemēram, nesen atjauninātajās sendvičpaneļu vides deklarācijās, kur globālās sasilšanas potenciāla vērtības ir būtiski uzlabojušās,” stāsta Jani Baklunds (Jani Backlund), Ruukki ēku norobežojošo konstrukciju nodaļas biznesa direktors Somijā.

Izstrādājumi, kuru izgatavošanai izmanto nefosilo tēraudu, ir daļa no Ruukki centieniem virzīt būvniecības nozari pretī oglekļneitrālu ēku celtniecībai. Turklāt šogad Ruukki būvizstrādājumos izmēģinās otrreizējā pārstrādē iegūta tērauda SSAB Zero™ izmantošanu, lai 2024. gada kā pirmais laistu klajā vismodernākās, uz šāda veida tērauda izmantošanu balstītas izstrādājumu saimes. Nefosilā tērauda būvizstrādājumi komerciālā mērogā tiks piedāvāti no 2026. gada.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika No Baltijas valstīm Latvijā visvairāk iedzīvotāju ar brīviem līdzekļiem

Starp Baltijas valstīm vismazāk iedzīvotāju ar brīvi pieejamiem finanšu līdzekļiem ieguldījumu veikšanai ir Igaunijā, kamēr Latvijā to ir visvairāk, informē bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz augustā veiktu aptauju.

Ekonomika Tirgotāju asociācija: pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinās

Pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinājās, pauda Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA), atsaucoties uz regulāri veikto pārtikas preču salīdzinājumu tirdzniecības vietās Latvijā.

Ekonomika Pedagogu darba samaksas pieaugumam nākamgad novirzīs papildu 91,3 miljonus eiro

No kopumā piešķirtiem papildu 119,7 miljoniem eiro prioritāro pasākumu īstenošanai izglītības un zinātnes jomā nākamgad 91,3 miljoni eiro tiks novirzīti pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanai pirmsskolas, vispārējā un profesionālajā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā.

Ekonomika Latvijas Banka piedāvā noapaļot maksājumus skaidrā naudā

Latvijas Banka izstrādājusi Maksājuma skaidrā naudā gala summas noapaļošanas likuma projektu, aģentūrai LETA apstiprināja centrālajā bankā.

Lasiet arī

Sabiedrība IZM: skolēns var mainīt otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs

Apgalvojums, ka skolēns nevarētu iegūt pamatizglītību, mainot otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs, neatbilst patiesībai, šodien parlamentā uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, noliedzot publiski izskanējušos apgalvojumus.

Kriminālziņas Dreiliņos atsavināts plašs klāsts narkotiku (+FOTO)

Pagājušonedēļ Valsts policija saņēma informāciju par pļavā novietotu automašīnu ar narkotikām. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturēta kāda sieviete un nepilngadīgs jaunietis, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.