• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valsts ar SIA starpniecību saglabā kontroli pār simtiem īpašumu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:41, 13.09.2023


"Possessor" šefa Gādmaņa alga pagājušajā gadā bija 64782.43 eiro.


SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” noslēgts nekustamā īpašuma Valdemāra ielā 31A, Rīgā ar kopējo platību – 97.2 m2 nomas līgums uz 5 gadiem, nosakot nomas maksu mēnesī EUR 780.00.

"Saglabāt valsts līdzdalību sabiedrībā ar ierobežotu atbildību "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor", - Ministru kabinets vakar lēma vienā no pēdējām sēdēm iepriekšējā sastāvā.

Noteikt sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor" vispārējo stratēģisko mērķi – atbilstoši dotajiem deleģējumiem efektīvi pārvaldīt publiskos aktīvus, kā arī valsts attīstībai un drošībai nozīmīgus resursus un infrastruktūru, piedāvājot profesionālus pakalpojumus un inovatīvus risinājumus, - tā teikts Ekonomikas ministrijas sagatavotajā dokumentā.

Valsts SIA "Possessor" dibināta 1994.gada 22.aprīlī kā bezpeļņas organizācija valsts akciju sabiedrība. 2004.gada 1.novembrī kapitālsabiedrība reģistrēta komercreģistrā ar reģistrācijas Nr.40003192154 kā valsts akciju sabiedrība “Privatizācijas aģentūra”. Lai nodrošinātu kapitālsabiedrības firmas (nosaukuma) atbilstību tās aktuālajām darbības jomām, kas papildus valsts aktīvu privatizācijai ietvēra arī atsavināšanu un pārvaldīšanu, 2019.gadā tika mainīts valsts akciju sabiedrības “Privatizācijas aģentūra” nosaukums.

"Possessor", papildus tai deleģētajiem valsts pārvaldes uzdevumiem, kas ir uzdoti ar ārēju normatīvo aktu, nodrošina problemātisko aktīvu (meitas sabiedrību) pārvaldīšanu atbilstoši Ministru kabineta un Eiropas Komisijas pieņemtajiem lēmumiem. 2022.gada 31.decembrī "Possessor" ir 3 meitas sabiedrības – LAS “Reverta” ("Possessor" līdzdalības daļa kapitālā – 96,89%), SIA “REAP” ("Possessor" līdzdalības daļa kapitālā – 100%) un SIA “FeLM” ("Possessor" līdzdalības daļa kapitālā – 100%).

Saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" "Possessor" ieguva izšķirošu ietekmi un līdzdalību akciju sabiedrībā "Parex banka" atbilstoši Ministru kabineta 2009.gada 24.februāra sēdē lemtajam. Meitas sabiedrība SIA “REAP” tika dibināta 2017.gada 17.novembrī atbilstoši Ministru kabineta 2017.gada 14.novembra sēdē dotajai atļaujai. Tās vienīgais darbības mērķis ir no LAS “Reverta” pārņemto aktīvu, tajā skaitā prasījumu tiesību, pārvaldīšana. Savukārt SIA “FeLM” tika dibināts 2016.gada 1.aprīlī atbilstoši Ministru kabineta 2016.gada 22.martā dotajam uzdevumam. SIA “FeLM” vienīgais darbības mērķis ir prasījuma pret AS “KVV Liepājas metalurgs” pārvaldīšana.

Uz 2022.gada 31.decembri Koncerna īpašumā un faktiskā valdījumā (turējumā) ir 178,15 miljoni euro vērti aktīvi, no kuriem "Possessor" un tās konsolidēto meitas sabiedrību SIA “FeLM” un SIA “REAP” (kapitālsabiedrību) aktīvi, kas ir atspoguļoti to bilancēs, ir 24,32 miljoni euro, savukārt Latvijas valsts īpašumi un atgūstamie debitoru parādi, kas ir iekļauti "Possessor" zembilancē, ir 153,83 miljoni euro. LAS “Reverta” nav iekļauta konsolidācijā. Tās kopējā aktīvu vērtība 2022.gada 31.decembrī ir 1,72 miljoni euro.

2022.gada beigās "Possessor turējumā" (faktiskā valdījumā) ir 406 valsts nekustamā īpašuma objekti (ēkas ar zemesgabaliem) un zemesgabali. Valsts nekustamā īpašuma objektu un zemesgabalu portfeļa kopējā uzskaites vērtība 2022.gada 31.decembrī ir 8,16 miljoni euro. Papildus, "Possessor" valdījumā ir 129 valsts dzīvokļu īpašumi. Valsts dzīvokļu īpašumu kopējā uzskaites vērtība 2022.gada 31.decembrī ir 1,33 miljoni euro. Possessor valdījumā ir arī 84 zemesgabali vai to domājamās daļas zem dzīvokļiem vai dzīvojamām mājām. Valsts zemju un to domājamo daļu kopējā uzskaites vērtība 2022.gada 31.decembrī ir 1,84 miljoni euro.

SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor" valdes priekšsēdētājs ir Andris Gādmanis. Pērn viņš darba vietā saņēmis 64782.43 eiro algu, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas deklarācija.

Krišs Ziverts


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valsts sniegs Daugavpils tramvajam palīdzību 2,4 miljonu eiro apmērā (+VIDEO)

Rasti risinājumi, kas ļaus ievērojami samazināt šī sabiedriskā transporta veida kustības ierobežojumu termiņus.

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 0,6%

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš prognozētajiem 1,2% līdz 0,6%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Latvijas Banka palielinājusi inflācijas prognozi šim gadam līdz 9%

Latvijas Banka palielinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2023.gadam no 8,5% līdz 9%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Saistībā ar ES sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju iesaldēti 74 miljoni eiro

Latvijas finanšu iestādēs saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju ir iesaldēti apmēram 74 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Lasiet arī

Sabiedrība Altum ceturtdien sāks piedāvāt aizdevumus dalītā īpašuma izbeigšanai

Attīstības finanšu institūcija "Altum" ("Altum") no ceturtdienas, 27.jūlija, sāks piedāvāt aizdevumu daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem noteiktās atsavināmās zemes izpirkšanai jeb atsavināšanas cenas samaksai, aģentūrai LETA pavēstīja "Altum" pārstāvji.

Kriminālziņas Tikai 20% darījumu ar nekustamo īpašumu valstī var uzskatīt par pilnīgi tīriem

Eksperti norāda uz izplatītiem krāpšanas veidiem darījumos.

Ekonomika Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā reģistrēti 775 starpnieki

Uz šā gada 1.jūliju nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā kopumā reģistrēti 775 starpnieki, tostarp no šā gada 1.janvāra līdz 1.jūlijam reģistrēti 120 jauni starpnieki, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Ekonomika Amerikāņu miljonāri izpērk rezidences Gaujas krastos

Ēkām pavisam netālu atrodas meži, kuros doties pārgājienos dzestros pavasara rītos, kā arī apburoši ezeri.