• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tūristi Latvijā biežāk izvēlas dzīvokļus, mājas - trauksmi ceļ EM (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 10:58, 13.09.2023


Jānodrošina prasību ievērošana atbilstoši Pārtikas uzraudzības likumam un Alkoholisko dzērienu aprites likumam, neatkarīgi no vietas, pauž resors.


42,7% no visām naktīm tika pavadītas Rīgā.

Ekonomikas ministrijas ieskatā, nebūtu atbalstāms aizliegt dzīvojamo māju un dzīvokļa turpmāku izmantošanu tūrisma pakalpojumu sniegšanai, tomēr nepārprotami jādefinē, kādi papildu ierobežojoši nosacījumi vai prasības būtu piemērojamas attiecībā uz īstermiņa īres mītnēm kā izmitināšanas pakalpojumu sniegšanas atsevišķu sektoru, ziņo resors vietnē mk.gov.lv.

No statistikas datiem secināms, ka Latvijā tādās īstermiņa apmešanās vietās kā viesu dzīvokļi, apartamenti, brīvdienu mājas, atpūtas namiņi, kotedžas un tamlīdzīgās mītnes atbilstoši, kas tika rezervētas tiešsaistes platformās, tūristi pavadīja 700,9 tūkstošus nakšu.

42,7% no visām naktīm tika pavadītas Rīgā, 26,8% – Kurzemē, 17,8%, – Pierīgā, 6,7%,– Vidzemē, 4,1% – Latgalē, un 2% – Zemgalē.

Tikmēr, izmantojot dzīvokļus tūristu izmitināšanai, rodas virkne juridisku konfliktu.

Piemēram, sniedzot ēdināšanas pakalpojumus, jānodrošina prasību ievērošana atbilstoši Pārtikas uzraudzības likumam un Alkoholisko dzērienu aprites likumam, neatkarīgi no vietas, kur tiek sniegts pakalpojumus.

Savukārt Autortiesību likums ir attiecināms uz mūzikas atskaņošanu publiskā telpā. Pašlaik spēkā esošajos normatīvajos aktos nav īstermiņa mītnes definīcijas, līdz ar to, piemēram, dzīvoklis, kas izīrēts ar nolūku izmitināt tūristus uz īsu laiku, netiek uzskatīts par publisku vietu.

Turklāt Ekonomikas ministrija uzskata, ka dzīvokļu izīrēšanu tūrisma vajadzībām pavada izvairīšanās no nodokļu nomaksas.

Lai mazinātu fizisko personu nereģistrētu saimniecisko darbību nekustamo īpašumu izīrēšanas jomā, tostarp - nelegālo izmitināšanas pakalpojumu sniegšanas riskus, tādējādi mazinot ēnu ekonomiku īstermiņa īres mītņu jomā, kā arī, lai nodrošinātu pilnvērtīgu statistikas datu ieguvi, apzinot patiesos īstermiņa īres mītņu tirgus apmērus, nepieciešama rīcība īstermiņa īres mītņu identificēšanas jeb reģistra izstrādē un jauna datu uzskaites rīka izstrādē.

Voldemārs Burkevics


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Šogad plānota būvniecība 15% no «Rail Baltica» pamattrases visā Baltijā

Šogad plānota būvniecība 15% no "Rail Baltica" pamattrases visā Baltijā, informē Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" pārstāvji.

Ekonomika Kopš aprīļa lidostā pasažieri iegādājušies ap 60 taksometru vaučeru

Rīgas lidostas Apmeklētāju centrā pasažieri kopš pakalpojuma ieviešanas šogad aprīlī ir iegādājušies nedaudz vairāk kā 60 taksometru vaučeru.

Ekonomika Valsts autotirgū ir jūtamas īpašu cenu piedāvājumu gaidas (+VIDEO)

Latvijā izplatītākā mašīnas krāsa ir pelēka.

Ekonomika 5G jūras sakaru attīstība tika demonstrēta uz ledlauža «Varma» (+VIDEO)

Vienlaikus kuģu komunikācijai hidrogrāfijas mērījumu drons “Otter” pārraidīja gultnes mērījumus un videopārraidi notiekošajam uz ūdens.

Lasiet arī

Sabiedrība Visā Latvijā var piedzīvot mājas kafejnīcu viesmīlību (+VIDEO)

Piedāvājumā būs ēdieni, kas gatavoti pēc labākajām tradīcijām.

Interesanti fakti Lielbritānijas tūroperatori priecājās par Latvijas piedāvājumu (+VIDEO)

Baltija atbilst šīs vasaras modei "coolcation", kas nozīmē izvēlēties brīvdienu ceļojumu uz vietām ar vēsāku klimatu.

Interesanti fakti Aptauja: četras piektdaļas Latvijas iedzīvotāju ceļo uz ārvalstīm (+VIDEO)

Tomēt cilvēkiem ir lieli ikdienas tēriņi, radot ierobežojumus baudīt regulāru braucienu prieku.

Ekonomika Šogad Rīgu varētu apmeklēt par 15% vairāk ceļotāju nekā pērn

Šogad Rīgu varētu apmeklēt par 15% vairāk ceļotāju nekā pagājušajā gadā, kad tika uzņemti 1,2 miljoni ārvalstu viesu, aģentūrai LETA prognozēja Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūras Tūrisma pārvaldes vadītāja Ieva Lasmane.