• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tūristi Latvijā biežāk izvēlas dzīvokļus, mājas - trauksmi ceļ EM (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 10:58, 13.09.2023


Jānodrošina prasību ievērošana atbilstoši Pārtikas uzraudzības likumam un Alkoholisko dzērienu aprites likumam, neatkarīgi no vietas, pauž resors.


42,7% no visām naktīm tika pavadītas Rīgā.

Ekonomikas ministrijas ieskatā, nebūtu atbalstāms aizliegt dzīvojamo māju un dzīvokļa turpmāku izmantošanu tūrisma pakalpojumu sniegšanai, tomēr nepārprotami jādefinē, kādi papildu ierobežojoši nosacījumi vai prasības būtu piemērojamas attiecībā uz īstermiņa īres mītnēm kā izmitināšanas pakalpojumu sniegšanas atsevišķu sektoru, ziņo resors vietnē mk.gov.lv.

No statistikas datiem secināms, ka Latvijā tādās īstermiņa apmešanās vietās kā viesu dzīvokļi, apartamenti, brīvdienu mājas, atpūtas namiņi, kotedžas un tamlīdzīgās mītnes atbilstoši, kas tika rezervētas tiešsaistes platformās, tūristi pavadīja 700,9 tūkstošus nakšu.

42,7% no visām naktīm tika pavadītas Rīgā, 26,8% – Kurzemē, 17,8%, – Pierīgā, 6,7%,– Vidzemē, 4,1% – Latgalē, un 2% – Zemgalē.

Tikmēr, izmantojot dzīvokļus tūristu izmitināšanai, rodas virkne juridisku konfliktu.

Piemēram, sniedzot ēdināšanas pakalpojumus, jānodrošina prasību ievērošana atbilstoši Pārtikas uzraudzības likumam un Alkoholisko dzērienu aprites likumam, neatkarīgi no vietas, kur tiek sniegts pakalpojumus.

Savukārt Autortiesību likums ir attiecināms uz mūzikas atskaņošanu publiskā telpā. Pašlaik spēkā esošajos normatīvajos aktos nav īstermiņa mītnes definīcijas, līdz ar to, piemēram, dzīvoklis, kas izīrēts ar nolūku izmitināt tūristus uz īsu laiku, netiek uzskatīts par publisku vietu.

Turklāt Ekonomikas ministrija uzskata, ka dzīvokļu izīrēšanu tūrisma vajadzībām pavada izvairīšanās no nodokļu nomaksas.

Lai mazinātu fizisko personu nereģistrētu saimniecisko darbību nekustamo īpašumu izīrēšanas jomā, tostarp - nelegālo izmitināšanas pakalpojumu sniegšanas riskus, tādējādi mazinot ēnu ekonomiku īstermiņa īres mītņu jomā, kā arī, lai nodrošinātu pilnvērtīgu statistikas datu ieguvi, apzinot patiesos īstermiņa īres mītņu tirgus apmērus, nepieciešama rīcība īstermiņa īres mītņu identificēšanas jeb reģistra izstrādē un jauna datu uzskaites rīka izstrādē.

Voldemārs Burkevics


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valsts sniegs Daugavpils tramvajam palīdzību 2,4 miljonu eiro apmērā (+VIDEO)

Rasti risinājumi, kas ļaus ievērojami samazināt šī sabiedriskā transporta veida kustības ierobežojumu termiņus.

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 0,6%

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš prognozētajiem 1,2% līdz 0,6%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Latvijas Banka palielinājusi inflācijas prognozi šim gadam līdz 9%

Latvijas Banka palielinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2023.gadam no 8,5% līdz 9%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Saistībā ar ES sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju iesaldēti 74 miljoni eiro

Latvijas finanšu iestādēs saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju ir iesaldēti apmēram 74 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Lasiet arī