• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Uzņēmējdarbības digitalizācijai plānots atvēlēt 95,14 miljonus eiro (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:14, 11.09.2023


No uzņēmumiem to līmeņa novērtēšanai tika saņemti 1600 pieteikumi.


Biznesam trūkst darbinieku, to daļēji var aizstāt ar tehnoloģiskiem risinājumiem.

Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera pārstāvji informēja, ka līdz š.g. septembrim klasteris saņēmis 1600 uzņēmumu pieteikumus, no kuriem 1050 nosūtīts uzaicinājums aizpildīt digitālā brieduma testu. Digitālā brieduma testu aizpildījuši un klasteris uzsācis tālāko konsultāciju procesu ar aptuveni 550 uzņēmumiem, no kuriem Digitālās attīstības ceļa kartes jau izsniegtas 150 uzņēmumiem, attiecīgi šie uzņēmumi jau uzsākuši līguma slēgšanas procesu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) vai Altum par atbalsta saņemšanu.

Vienlaikus IT klastera pārstāvji norādīja, ka Latgalē, Kurzemē un Zemgalē projektu iesniegumu skaits ir mazāks (aptuveni 20% no visiem pieteikumiem), attiecīgi to izskatīšana notiek izteikti raiti; savukārt Rīgā un Vidzemē projektu pieteikumu ir vairāk, attiecīgi to izskatīšana prasa ilgāku laiku.

Šogad, ziņo vietne liaa.gov.lv, tika atklātas trīs Atveseļošanas fonda atbalsta programmas uzņēmējdarbības digitalizācijai, kuru ietvaros plānots sniegt atbalstu komersantiem 95,14 miljonu EUR apmērā. Lai pieteiktos kādā no digitālās transformācijas investīcijām, kuras uzņēmumiem piedāvā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Altum, komersantam vispirms jāvēršas pie viena no Latvijas EDIC - Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera vai Latvijas Digitālā akseleratora, lai veiktu sākotnējo digitālā brieduma testu, novērtējot esošo digitālo tehnoloģiju situāciju un identificētu jomas, kurās nepieciešams veikt ieguldījumus, un tālāk saņemtu digitālās attīstības ceļa karti, kas jau ir padziļināts novērtējums par atbalsta saņēmējam nepieciešamajām darbībām digitālās transformācijas veicināšanai. Izvērtējot digitālās attīstības ceļa kartē ietvertās rekomendācijas uzņēmuma digitālo spēju pilnveidošanai, uzņēmums pieņems lēmumu par īstenojamiem pasākumiem un pieteiksies LIAA atbalstam procesu digitalizācijai vai ALTUM aizdevumiem ar kapitāla atlaidi uzņēmumu digitalizācijai.

LIAA komersantiem pieejams atbalsts jaunu programmatūru un iekārtu ieviešanai uzņēmumos, nodrošinot iekšējo procesu digitalizāciju komercdarbībā un produktivitātes paaugstināšanā. LIAA komersanti varēs saņemt atbalstu administratīvo, personāla vadības, pārdošanas, resursu pārvaldības, datu pārvaldības, transporta un loģistikas, ražošanas un kvalitātes kontroles, operatīvās vadības (biznesa vadība, biznesa analītika, lielo datu analītika u.c.), stratēģiskās vadības procesu un citu ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktiem, tehnoloģijām, drošību vai procesiem saistītu uzlabojumu veikšanai. LIAA sniedz atbalstu procesu digitalizācijai, kas tiks izmaksāts gala labuma guvējam: mikro un maziem komersantiem būs pieejams atbalsts līdz 5000 EUR; un MVU, lieliem komersantiem, NVO, valsts kapitālsabiedrībām būs pieejams atbalsts līdz 100 000 EUR.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valsts sniegs Daugavpils tramvajam palīdzību 2,4 miljonu eiro apmērā (+VIDEO)

Rasti risinājumi, kas ļaus ievērojami samazināt šī sabiedriskā transporta veida kustības ierobežojumu termiņus.

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 0,6%

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš prognozētajiem 1,2% līdz 0,6%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Latvijas Banka palielinājusi inflācijas prognozi šim gadam līdz 9%

Latvijas Banka palielinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2023.gadam no 8,5% līdz 9%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Saistībā ar ES sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju iesaldēti 74 miljoni eiro

Latvijas finanšu iestādēs saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju ir iesaldēti apmēram 74 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Lasiet arī

Ekonomika Baltijas valstīs attīstīs mantu glabātavu tīklu

Latvijas investīciju uzņēmums "Merito Partners" ("Merito") plāno ieguldīt 80 miljonus eiro mantu glabātavu ("Self Storage") tīkla attīstībā Baltijā, informē "Merito" pārstāvji.

Ekonomika Šodien diskutēs par biznesa iespējām Latvijā

Šodien plkst.19 norisināsies otrais vebinārs ciklā "Mini Spotlight", kurā tiks diskutēts par biznesa iespējām Latvijā un eksporta potenciālu, informēja pasākuma organizatori.

Ekonomika Bajāre: Uzņēmumiem vajadzētu vairāk iedziļināties sankciju režīmos

Uzņēmumiem vajadzētu vairāk iedziļināties sankciju režīmos, identificējot sankciju apiešanas mēģinājums, intervijā aģentūrai LETA sacīja Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre.

Ekonomika Čipsu «Long Chips» ražotājs apsver jaunas ražotnes būvniecību ārzemēs

Čipsu "Long Chips" ražotājs SIA "Pērnes L" apsver jaunas ražotnes būvniecību ārzemēs, teikts kompānijas pagājušā gada pārskata vadības ziņojumā.