• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Šogad nekustamā īpašuma tirgū pārdošanas darījumu skats varētu sasniegt 45 000

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 13:55, 26.05.2023


Šogad nekustamā īpašuma tirgū kopējais pārdošanas darījumu skats varētu sasniegt 45 000, piektdien Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) konferencē "Nekustamo īpašumu nozare nākotnes telpā" pauda LANĪDA un "Immostate" valdes loceklis Vestards Rozenbergs.Vienlaikus viņš paredzēja, ka darījumu vērtība varētu sasniegt divus miljardus eiro.

Viņš atzīmēja, ka nekustamo īpašumu pārdošanas darījumu skaits šogad pirmajā ceturksnī bija nedaudz virs 10 000, bet to vērība nedaudz zem 500 miljoniem. Pērn pirmajā ceturksnī darījumu bija virs 13 000, bet to vērtība - virs 600 miljoniem eiro.

Salīdzinot ar 2022.gada ceturksni, arī Rīgā pārdošanas darījumu skaits samazinājies par vairāk nekā 500 darījumiem. Darījumu vērtība šī gada ceturksnī Rīgā bija zem 250 miljoniem eiro salīdzinājumā ar vairāk nekā 300 miljoniem eiro 2022.gada pirmajā ceturksnī. Tostarp dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šī gada pirmajā ceturksnī bija mazāk nekā 2000, savukārt 2022.gada atbilstošajā periodā tādu darījumu bija vairāk nekā 2500.

Rozenbergs atzīmēja, ka, lai gan Rīgā vērojams uzskatāms darījumu kritums, pieaug interese par Pierīgu.

Viņš uzsvēra, ka Latvijas nekustamo īpašumu tirgus ir ļoti atkarīgs no makro politiskajiem un ekonomiskajiem faktoriem, kuri var tirgu ietekmēt ļoti strauji, tāpēc tālāka tirgus attīstība ir grūti paredzama.

Vienlaikus, ņemot vērā banku neitrāli pozitīvās prognozes, Rozenbergs atzīmēja, ka vietējais sentiments nekustamo īpašumu tirgū ir tāds, ka nozarē laiki ir sarežģīti, bet situācija uzlabosies 2024.gada sākumā.

Jau ziņots, ka LANĪDA rīko profesionāļu konferenci "Nekustamo īpašumu nozare nākotnes telpā" par ekonomikas prognozēm, nekustamā īpašuma un komercobjektu tirgus aktualitātēm, kā arī digitalizācijas ietekmi uz nekustamā īpašuma nozari.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Iecavā saules ganībās jau ir 100 aitas (+VIDEO)

Tas varētu būt viens no risinājumiem, kā veiksmīgi apsaimniekot un izmantot apbūvēto teritoriju.

Ekonomika Ministrs brīdina: valdībai var nākties meklēt ietaupījumus miljoniem eiro apmērā

Līdz augustam kopā ar politiskajiem un sociālajiem partneriem plānots izstrādāt un vienoties par rīcības plānu, ko darīt ar nākamā gada budžetu.

Ekonomika Saules paneļu saražotās elektroenerģijas daudzums maijā pieaudzis trīs reizes

Latvijā saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības daudzums šogad maijā pārsniedza 60 gigavatstundu (GWh), kas ir trīs reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, informēja Latvijas elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" pārstāvji.

Ekonomika Ienākumi aug: LU eksperti 2024. gadā prognozē algu kāpumu par 7,5% (+VIDEO)

Prognoze rāda, ka bezdarba līmenis turpinās samazināties.

Lasiet arī

Sabiedrība Rēzeknē plāno izbūvēt jaunus sociālos dzīvokļus

Pašvaldības SIA "Rēzeknes namsaimnieks" plāno startēt konkursā par jaunus sociālo dzīvokļu izbūvi pilsētā.

Ekonomika Iedzīvotājus no nekustamā īpašuma iegādes attur situācija ekonomikā un cenas

Latvijā 38% iedzīvotāju no nekustamā īpašuma iegādes attur situācija valsts ekonomikā un raizes par finansiālo stabilitāti, pavēstīja būvkompānijas un nekustamo īpašumu attīstītāja SIA "Yit Latvija" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika VNĪ piedāvā iegādāties īpašumu Kaļķu ielā ar 1,978 miljonu eiro sākumcenu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) atkārtotā izsolē piedāvā iegādāties nekustamo īpašumu Kaļķu ielā ar 1,978 miljonu eiro sākumcenu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".

Ekonomika Eksperts: jaunie mājokļi Rīgā ir 1,5 reizes lētāki nekā Viļņā un Tallinā (VIDEO)

EURIBOR likme gada otrajā pusē pakāpeniski samazināsies, nekustamā īpašuma nozarē sagaidāms pircēju intereses pieaugums.