• Aleksejs,
  • Aleksis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Situācija ar gāzes pieejamību nākamajā apkures sezonā Baltijā būs stabila

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 07:51, 25.05.2023


Baltijas reģionā nav iemesla satraukties par gāzes pieejamību nākamās apkures sezonas laikā, un situācija būs stabila, intervijā aģentūrai LETA prognozēja Igaunijas gāzes kompānijas "Eesti Gaas" valdes priekšsēdētājs Marguss Kāziks."Piemēram, pērn Inčukalna pazemes gāzes krātuve pirms apkures sezonas augsto cenu dēļ nemaz nebija pilna, bet šogad tā, visdrīzāk, būs piepildīta pilnībā, jo gāzes cenas ir kritušās," uzsvēra Kāziks.

Tāpat viņš atzīmēja - ir jāatceras, ka Inčukalna pazemes gāzes krātuve ir milzīga, salīdzinot ar Baltijas tirgus apmēru, - tajā var noglabāt vairāk nekā 20 teravatstundu gāzes. Papildus tam ar pilnu jaudu darbojas Klaipēdas terminālis, ir jaunais Inko terminālis.

"Tādēļ, kas attiecas uz Baltijas reģionu, tad mēs par gāzes pietiekamību varam justies diezgan mierīgi," sacīja "Eesti Gaas" valdes priekšsēdētājs.

Pēc viņa teiktā, arī Eiropā kopumā nav pamata lielam satraukumam, jo jau pašlaik Eiropas gāzes krātuvju vidējais piepildījums ir 60%, lai gan līdz apkures sezonai vēl ir vairāki mēneši.

"Es būšu ļoti pārsteigts, ja ar krātuvju piepildīšanu radīsies problēmas. Savukārt, ja krātuves ir pilnas, tad ir visai maz iespēju, ka nākamajā ziemā varētu rasties gāzes trūkums. Jā, ja ziema būs ļoti auksta, krātuves tukšosies ātrāk, bet arī šajā gadījumā ir grūti iedomāties, ka var izveidoties gāzes iztrūkums," norādīja Kāziks.

Viņš arī minēja, lai gan pašlaik gāzes cenas ir atgriezušās vēsturiski normālākā līmenī, tās joprojām ir augstas un tādēļ ir paredzams, ka laika gaitā tās kritīsies vēl.

"Tomēr es paredzu, ka vēl būs vajadzīgs gads vai divi, lai mēs redzētu tādas gāzes cenas kā pirms kara Ukrainā izraisītās krīzes, jo gāzes pieprasījuma un piedāvājuma līdzsvars joprojām ir ļoti trausls," atzina "Eesti Gaas" vadītājs.

Savukārt ilgtermiņā, pēc viņa teiktā, gāzes cenas uz leju spiedīs pēdējā laikā pasaulē plaši izbūvētā sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) infrastruktūra.

Izmantojot zīmolu "Elenger", "Eesti Gaas" darbojas Latvijā, Lietuvā, Somijā un Polijā.

"Eesti Gaas" vienīgais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija "Infortar". "Infortar" koncernā ietilpst kopumā 47 uzņēmumi, tostarp "Infortar" pieder 41% "Tallink Grupp" un 100% "Eesti Gaas" akciju.

"Infortar" pieder Igaunijas uzņēmējiem Ainam Hanšmitam, Ennam Pantam un Kalevam Jervelillam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valsts autotirgū ir jūtamas īpašu cenu piedāvājumu gaidas (+VIDEO)

Latvijā izplatītākā mašīnas krāsa ir pelēka.

Ekonomika 5G jūras sakaru attīstība tika demonstrēta uz ledlauža «Varma» (+VIDEO)

Vienlaikus kuģu komunikācijai hidrogrāfijas mērījumu drons “Otter” pārraidīja gultnes mērījumus un videopārraidi notiekošajam uz ūdens.

Ekonomika Ko pirkt ar kredītu: ezers Latgalē vai dzīvoklis Spānijā (+VIDEO)

Bankas Baltijas reģionā nepieņem nekustamā īpašuma ķīlas ārpus konkrētās valsts teritorijas.

Ekonomika Pārtikas produktus no Krievijas pirmajā pusgadā Latvijā ieveda 67 uzņēmumi

Pārtikas produktus un barību no Krievijas šogad pirmajā pusgadā Latvijā ieveda 67 uzņēmumi, savukārt no Baltkrievijas pārtikas produktus un barību importēja 36 uzņēmumi, ziņo Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Lasiet arī

Ekonomika Dabasgāzes izmaksas šajā apkures sezonā satrauc 84% Latvijas iedzīvotāju

Neskatoties uz to, ka dabasgāze šajā apkures sezonā kļuvusi lētāka, 84% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka dabasgāzes apkures izmaksas šajā sezonā viņus satrauc, liecina aptaujas dati.

Ekonomika SPRK: mājsaimniecībām janvārī rēķini par gāzi būs mazāki

Nākamā gada janvārī mājsaimniecībām rēķini par gāzi būs mazāki nekā gadu iepriekš, ņemot vērā dabasgāzes cenas izmaiņas biržā, prognozē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Ekonomika Patērētās dabasgāzes apmērs Latvijā desmit mēnešos samazinājies par 0,4%

Latvijā patērētās dabasgāzes apmērs šogad desmit mēnešos samazinājies par 0,4% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Sabiedrība «Gaso» no nākamā gada plāno palielināt sadales pakalpojuma tarifus

Dabasgāzes sadales sistēmas operators AS "Gaso" iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) jaunus dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifus, kas paredz palielinājumu no 2024.gada 1.janvāra gan tarifu mainīgajai daļai, gan arī fiksētajai daļai, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".