• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vairākās vietās Latvijā aprīlī un maijā paliks lētāka siltumenerģija

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:04, 31.03.2023


Siltumenerģijas tarifi aprīlī samazināsies Olainē, Pārolainē, Jaunolainē, Stūnīšu ciemā, Dobelē, Krimūnu un Tērvetes ciemā, kā arī daļā Ventspils novada un Kuldīgā, bet no 1.maija siltumenerģijas tarifs samazināsies arī Ikšķilē, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.


Foto: LETA

SPRK izvērtējusi un izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus pieciem komersantiem - SIA "Olaines ūdens un siltums", SIA "VNK serviss", SIA "Dobeles enerģija", SIA "Kuldīgas siltumtīkli" un SIA "Ikšķiles māja".

Regulatora vadītāja Alda Ozola skaidro, ka siltumenerģijas tarifi turpina samazināties, ņemot vērā energoresursu cenu izmaiņas. Energoresursu cenu lejupslīde lietotāju rēķinos atspoguļojas ar pāris mēnešu nobīdi, līdz ar ko sagaidāms, ka arī turpmākajos mēnešos daļai komersantu siltumenerģijas tarifi turpinās sarukt, īpašiem tiem, kuriem noslēgti īstermiņa kurināmā piegādes līgumi vai līgumi par mainīgu kurināmā resursu cenu.

Ozola norāda, ka, raugoties uz martā spēkā esošajiem tarifiem, 73% SPRK regulējamo komersantu tarifi ir 68-150 eiro par megavatstundu (eiro/MWh), bet 17% - virs 150 eiro par MWh, kas ir par 8% mazāk nekā šogad janvārī.

No 1.aprīļa lietotājiem Olainē, Pārolaines, Jaunolaines un Stūnīšu ciemā tiks piemērots par 12% zemāks siltumenerģijas tarifs, un tas būs 110,58 eiro par MWh. Tarifs samazinājies, pateicoties gan dabasgāzes, gan iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumam. Komersants daļu siltumenerģijas saražo pats, bet daļu iepērk no diviem ražotājiem - SIA "ETO" un AS "Olenergo".

Siltumenerģijas lietotāji līdz 30.aprīlim saņems daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 89,29 eiro par MWh.

Aprīlī arī vairākās Ventspils novada teritorijās, kur siltumenerģijas pakalpojumu nodrošina SIA "VNK serviss", siltumenerģijas tarifi būs zemāki.

No 1.aprīļa tarifi Ventspils novada Ugāles ciemā tarifs samazināsies par 13% - līdz 101,63 eiro par MWh, Blāzmas ciemā kritums būs par 12,7% - līdz 109,01 eiro par MWh, bet Usmas ciemā tarifi saruks par 13,1% - līdz 108,58 eiro par MWh.

Savukārt no 10.aprīļa siltumenerģijas tarifs samazināsies Užavas ciemā - par 6,7% un būs 193,61 eiro par MWh, Ventavas ciemā - par 7,5% un būs 155,45 eiro par MWh, Piltenes ciemā - par 12% un būs 78,53 eiro par MWh, Tārgales ciemā - par 11,3% un būs 81,05 eiro par MWh, kā arī Jūrkalnes ciemā - par 10,2% un būs 147,62 eiro par MWh.

Siltumenerģijas tarifi minētajās Ventspils novada teritorijās samazināsies, pateicoties šķeldas cenas samazinājumam. Līdz 30.aprīlim daļu no valsts atbalsta (tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni) saņems lietotāji Ugāles, Blāzmas, Usmas, Piltenes, Tārgales un Jūrkalnes ciemā, bet Užavas un Ventavas ciemā lietotājiem tiks kompensēti 90% no tās tarifa daļas, kas pārsniedz 150 eiro par MWh.

No 15.aprīļa Dobelē, Krimūnu un Tērvetes ciemā siltumenerģijas tarifs samazināsies par 50,9% - līdz 83,61 eiro par MWh līdzšinējo 170,17 eiro par MWh vietā. Tarifi samazinājušies, pateicoties dabasgāzes cenas un iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumam. Komersants daļu no saražotās siltumenerģijas iepērk, bet daļu saražo pats, izmantojot dabasgāzi kā kurināmo.

"Dobeles enerģija", veicot publisko iepirkumu, noslēgusi jaunu dabasgāzes piegādes līgumu par būtiski zemāku dabasgāzes cenu. Vienlaikus "Dobeles enerģija" pārskatījusi iepirktās siltumenerģijas cenu ar esošo siltumenerģijas ražotāju SIA "Dobeles Eko".

Lietotāji līdz 30.aprīlim saņems daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 75,81 eiro par MWh.

No 20.aprīļa Kuldīgā siltumenerģijas tarifs būs par 25,9% zemāks - 70,48 eiro par MWh. Tarifi samazinājušies, pateicoties šķeldas un kokskaidu granulu izmaksu samazinājumam.

Lietotāji līdz 30.aprīlim saņems daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 69,24 eiro par MWh.

No 1.maija lietotājiem Ikšķilē siltumenerģijas tarifs samazināsies par 18,1% - līdz 105,11 eiro par MWh līdzšinējā 128,31 eiro par MWh vietā. Tarifa samazinājums saistīts ar dabasgāzes cenas samazināšanos biržā. "Ikšķiles mājas" gadījumā šis ir sestais tarifa samazinājums, kopš tirgū vērojamas salīdzinoši straujas dabasgāzes cenu izmaiņas.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 eiro par MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni - 68 eiro par MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro par MWh, valsts kompensē 90%.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sankcijas: Kravu pārvadājumu apmērs pirmajā ceturksnī sarucis par 17,8%

Ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apmērs šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2022.gada attiecīgo periodu, Latvijā samazinājies par 17,8% - līdz 20,558 miljoniem tonnu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ekonomika Labā ziņa: Tukumā plāno pazemināt tarifu par 13%

"Tukuma siltums" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis tarifa projektu, kas paredz tarifa pazemināšanu par 13%, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ekonomika Restorāni: Rinkēviča kompetences palīdzēs veicināt Latvijas atpazīstamību

Jaunievēlētā prezidenta Edgara Rinkēviča kompetences palīdzēs veicināt Latvijas atpazīstamību, aģentūrai LETA pauda Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) valdes priekšsēdētājs Andris Kalniņš.

Ekonomika PČ norise Rīgā valsts ekonomikai varētu būt piesaistījusi papildu 44 mln eiro

Pēc provizoriskām aplēsēm, pasaules hokeja čempionāta norise Rīgā valsts ekonomikai piesaistījusi papildu 44 miljonus eiro, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Lasiet arī

Sabiedrība Trīs bezvēsts pazudušie atrasti sveiki un veseli

Pēdējās divās dienās saņemta jauna informācija par trīs bezvēsts pazudušajiem - minētās personas veiksmīgi atrastas, ziņo valsts policija.

Sabiedrība Grāmatizdevēju asociācijas valdē Jāni Leju nomaina Guntars Račs

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdē iecelts mūziķis un dzejnieks Guntars Račs, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija. Vienlaikus biedrības valdē darbu pārtraucis Jānis Leja.

Veselība Rosina krūts vēža skrīningu ieviest no 40 gadu vecuma

Noslēdzoties krūts vēža profilakses kampaņai "Noņem rozā brilles!", vēža pacientu organizācijas, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Onkologu asociācija ar ekspertiem rosina krūts vēža skrīningu ieviest no 40 gadu vecuma, aģentūru LETA informēja kampaņas rīkotāju pārstāve Dace Plato.

Izklaide Notiks Latvijas Bārmeņu čempionāts

Trešdien notiks Latvijas Bārmeņu čempionāts, informēja Latvijas Bārmeņu federācijas prezidents Raitis Akerblūms.