• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas brīvosta ziņo par 50 miljonu eiro aizdevuma refinansēšanas iepirkumu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:33, 18.03.2023


Rīgas brīvostas pārvalde izsludinājusi iepirkumu par Krievu salas projekta 50,469 miljonu eiro aizdevuma refinansēšanu, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.


Foto: LETA

Rīgas brīvostas pārvalde izsludinājusi iepirkumu "Par aizdevuma Rīgas brīvostas pārvaldes projekta "Infrastruktūras attīstība Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra" refinansēšanu".

Sarunu procedūras nolikumā teikts, ka aizdevums ņemts no "SEB bankas" un "OP Corporate Bank plc".

Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir 28.aprīlis.

Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola skaidroja, lai realizētu Krievu salas projektu, daļu finansējuma brīvostas pārvalde piesaistīja no Eiropas Savienības fondiem, bet otru daļu no kredītiestādēm.

2013.gadā noslēgtais kredītfinansējuma līgums paredzēja refinansēšanos pēc pieciem gadiem. 2018.gadā tika noslēgts pirmais refinansēšanās līgums ar tādiem pašiem nosacījumiem - refinansēšanās pēc pieciem gadiem. Šogad iestājas nākamais refinansēšanās periods. Tas ir viens līgums, par vienu kredītu, vienam konkrētam investīciju projektam.

Jau ziņots, lai atbrīvotu Rīgas pilsētas centru no ogļu kravām un pārvietotu ogļu pārkraušanu uz jauniem, ar mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotiem termināļiem Krievu salā, Rīgas brīvostas pārvalde 2012.gadā sāka projektu "Infrastruktūras attīstība Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra". 2015.gada 31.decembrī noslēdzās Krievu salas termināļa pamatinfrastruktūras izbūve, kuras ietvaros tika izveidotas četras dziļūdens piestātnes ar kopējo garumu 1180 metru un nepieciešamā pievadceļu un inženiertehniskā infrastruktūra.

Savukārt 2018.gada decembrī noslēdzās Krievu salas termināļa projekta otrā posma būvniecības darbi un objekts tika nodots ekspluatācijā.

Projekta otrā posma ietvaros tika pabeigta visu komunikāciju, tostarp elektroapgādes kabeļu, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu, izbūve, kā arī kravu laukumu betona plātņu un asfalta seguma izbūve un dzelzceļa izbūve. Ir izbūvēts arī 23 metrus augsts vēja žogs vairāk nekā divu kilometru garumā. Vēja žoga būtiskākā funkcija ir slāpēt valdošo vēju ietekmi uz ogļu krautnēm, neļaujot ogļu putekļiem pacelties gaisā un nonākt apkārtējā vidē.

Projekta kopējās izmaksas ir 151,8 miljoni eiro, no kurām attiecināmās izmaksas ir 123,24 miljoni eiro, bet Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 75,83 miljoni eiro. Īstenojot projekta aktivitātes, ir izdevies panākt desmit miljonu eiro ietaupījumu.

Jau ziņots, ka Rīgas brīvostas pārvaldes apgrozījums pērn bija 39,222 miljoni eiro, kas ir par 14,5% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina uzņēmuma publiskotā informācija. Savukārt Rīgas brīvostas pārvaldes peļņa pērn samazinājās par 11,5% - līdz 1,999 miljoniem eiro.

Rīgas brīvostā pagājušajā gadā pārkrauti 23,52 miljoni tonnu kravu, kas ir par 9,4% vairāk nekā 2021.gadā.

Rīgas osta pēc pārkrauto kravu apmēra un arī apkalpoto pasažieru skaita ir lielākā osta Latvijā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 0,6%

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš prognozētajiem 1,2% līdz 0,6%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Latvijas Banka palielinājusi inflācijas prognozi šim gadam līdz 9%

Latvijas Banka palielinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2023.gadam no 8,5% līdz 9%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Saistībā ar ES sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju iesaldēti 74 miljoni eiro

Latvijas finanšu iestādēs saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju ir iesaldēti apmēram 74 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Ekonomika Turpina kristies Eirozonas ekonomiskā pārliecība

Eirozonas ekonomiskās pārliecības indekss (ESI) septembrī samazinājies līdz 93,3 punktiem salīdzinājumā ar 93,6 punktiem augustā, tādējādi kritums reģistrēts piekto mēnesi pēc kārtas, liecina Eiropas Komisijas (EK) jaunākie dati.

Lasiet arī

Veselība Latvijā izdevumi onkoloģijai ir trīs reizes zemāki nekā vidēji Eiropā

Lai gan pēdējos gados finansējuma pieaugums veselības nozarei Latvijā ir augstāks nekā vidēji Eiropā, tomēr joprojām izdevumi veselībai uz vienu iedzīvotāju ir tikai puse, bet izdevumi onkoloģijai - trīs reizes zemāki nekā vidēji Eiropā, norāda Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja Daiga Behmane.

Sabiedrība «Pirmā nāk valoda. Un pēc valodas nāk tanki, slepkavības, izsūtīšanas» (+VIDEO)

Bijušais deputāts Lapiņš izraisīja diskusijas par etnopolitiskām tēmām.

Ekonomika Pēc gada Latvijā tiks vairāk digitalizēti būvprojekti (+VIDEO)

Būves informācijas modelis ir trīsdimensiju attēlojums un satur informāciju par fizikālajām un tehniskajām īpašībām un funkcijām.

Ekonomika Depozīta sistēma Latvijā nav sasniegusi plānotos 90 procentus (+VIDEO)

"Ir arī finansiāla motivācija, kas jau spiež cilvēku paskatīties, kas ir viņa atkritumos", - stasta eksperts.