• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Latvijā šobrīd darbojas 220 sociālie uzņēmumi

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 19:34, 28.09.2022

Šī gada septembrī Latvijā bija aktīvi 220 sociālie uzņēmumi ar 1200 darbiniekiem, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.


Publicitātes foto.

Pēc viņa paustā, lai arī Covid-19 pandēmijas izraisītā krīze un izmaiņas darba tirgū ir ietekmējušas arī sociālās uzņēmējdarbības jomu un radījušas daudz izaicinājumu, tomēr sociālo uzņēmumu skaits ir turpinājis augt arī šajā izaicinājumu laikā. Katru mēnesi ministrija saņem līdz trīs pieteikumiem no potenciālajiem sociālajiem uzņēmumiem.

Populārākā joma, kurā darbojas sociālie uzņēmumi, ir darba integrācija, kurā darbojas 28% no reģistrētajiem uzņēmumiem. Darba integrācijas sociālajos uzņēmumos visvairāk pārstāvētās mērķa grupas ir cilvēki ar invaliditāti, tad seko nelabvēlīgākā situācijā esošie bezdarbnieki, personas ar garīga rakstura traucējumiem, bijušie ieslodzītie un citi.

Pēc darba integrācijas kā populārākās darbības jomas seko izglītība - 19%, sports, veselības veicināšana, medicīna - 18%, iekļaujoša pilsoniskā sabiedrība un kultūras daudzveidība - 11%, pakalpojumi un atbalsts sociālās atstumtības riska grupām - 10%, sociālie pakalpojumi - 4%, vides aizsardzība - 4% un 6% citas jomas. Sociālie uzņēmumi darbojas visā Latvijas teritorijā, taču visvairāk jeb 51% sociālo uzņēmumu atrodas Rīgā, savukārt 22% - Pierīgā, 11% atrodas Kurzemē, 8% - Zemgalē, 5% - Vidzemē un 3% - Latgalē.

LM sadarbības partnera - finanšu institūcijas "Altum" īstenotā grantu atbalsta programma šobrīd ir būtiskākais atbalsta instruments sociālajiem uzņēmumiem. Uz grantu var pretendēt uzņēmums, kuram ministrija ir piešķīrusi sociālā uzņēmuma statusu. "Altum" pieejamais granta atbalsts ir līdz 200 tūkstošiem eiro, un granta iegūšanai ir jāsagatavo dzīvotspējīgs biznesa plāns. Līdz 2022.gada septembrim "Altum" sociālās uzņēmējdarbības grantu programmā noslēgti 180 granta līgumi par kopējo summu 11,2 miljoni eiro. Vidējais granta apmērs ir 62 000 eiro.

Lai palīdzētu kvalitatīvu biznesa plānu sagatavošanai, LM joprojām sniedz iespēju sociālajiem uzņēmējiem saņemt bezmaksas konsultācijas biznesa plāna izstrādei par tādām tēmām kā sociālā uzņēmējdarbība, finanses, mārketings, grāmatvedība un nodokļi.

Savukārt, lai veicinātu sociālās uzņēmējdarbības attīstību un atpazīstamību, arī šogad tiek organizēta sociālās uzņēmējdarbības nedēļa, kas notiks no 10. līdz 14. oktobrim. Sociālās uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros plānotas meistarklases, konference un sociālo uzņēmumu digitālā kataloga atklāšana.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Paziņo, kad Latvijā varētu sākties "Rail Baltica" pamattrases būvniecība

Dzelzceļa "Rail Baltica" pamattrases būvniecība Latvijā varētu sākties nākamā gada otrajā pusē, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K).

Ekonomika Banku peļņa desmit mēnešos sasniegusi 248,4 miljonus eiro

Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad desmit mēnešos strādāja ar 248,4 miljonu eiro peļņu, kas ir par 13,8% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Ekonomika Skaidros jauno valsts atbalsta programmu energoefektivitātes aizdevumiem

"Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") šodien vebinārā skaidros biežāk uzdotos jautājumus par jauno valsts atbalsta programmu energoefektivitātes aizdevumiem ar kapitāla atlaidi, aģentūru LETA informēja "Altum" pārstāvji.

Ekonomika Latvijā šogad saražots par 18% mazāk elektroenerģijas

Latvijā šogad desmit mēnešos saražotas 3663 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 18% mazāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina pārvaldes sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Lasiet arī

Sabiedrība Rumbulas memoriālā pieminēs Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienu
Rīga, 30.nov., LETA. Rumbulas memoriālā šodien plkst.12 notiks piemiņas brīdis, kas veltīts Rīgas ebreju geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienai, aģentūru LETA informēja Rīgas Ebreju kopienas pārstāve Gita Umanovska.
Sabiedrība Atjaunos ķīmijterapijai nepieciešamā medikamenta pieejamību Latvijā
Rīga, 30.nov., LETA. Šodien tiks atjaunota ķīmijterapijai nepieciešamā medikamenta - kalcija folināta - pieejamība Latvijā, aģentūrai LETA pavēstīja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane.
Sabiedrība Mazajā ģildē notiks Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla koncerts
Rīga, 30.nov., LETA. Mazajā ģildē šodien plkst.19 notiks Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla koncerts "Jaunatklātie Kurzemes dārgumi", aģentūru LETA informēja Rīgas Senās mūzikas centra pārstāve Laura Šarova.