• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


ERAB samazinājusi Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 15:40, 28.09.2022

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpuma prognozi nākamajam gadam, kad valsts ekonomikas izaugsme būs vājākā Baltijas valstīs.


Publicitātes foto.

ERAB jaunākajās prognozes liecina, ka Latvijas ekonomika nākamgad pieaugs par 0,8%, nevis 2%, kā tika lēsts maijā.

ERAB norāda, ka Krievijas Ukrainā sāktais karš un piegāžu tīklu traucējumi apvienojumā ar enerģētikas krīzi un inflācijas kāpumu negatīvi ietekmē Latvijas ekonomisko aktivitāti un mājsaimniecību ienākumus.

Savukārt šim gadam ERAB Latvijai paredz IKP kāpumu par 2,5%, kas būs straujākā izaugsme Baltijas valstīs.

Salīdzinājumā ar iepriekšējām prognozēm, kas tika publiskotas maijā, Lietuvas ekonomikas pieauguma prognoze šim gadam saglābāta 2% apmērā, bet nākamajam gadam prognoze samazināta par 1,5 procentpunktiem – līdz 1,5%.

Igaunijas IKP kāpuma prognozi šim gadam ERAB arī saglabājusi nemainīgu 1,5% līmenī, bet nākamajam gadam tā samazināta 1,5 procentpunktiem – līdz 1%.

Vienlaikus ERAB prognozē, ka savas darbības reģiona valstu ekonomika nākamgad pieaugs par 3%, nevis par 4,7%, kā tika lēsts iepriekš.

Taču bankas darbības reģiona valstu ekonomikas izaugsmes prognoze šim gadam palielināta no 1,1% līdz 2,3%.

ERAB gan saglabā piesardzību, jo liela daļa ERAB valstu joprojā, ir ārkārtīgi atkartīgas no gāzes savām enerģijas vajadzībām.

ERAB prognozē, ka Ukrainas ekonomika šogad samazināsies par 30%, bet nākamgad palielināsies par 8%, kad valstī varētu sākties rekonstrukcijas darbi.

Tikmēr sankcijām pakļautās Krievijas ekonomika šogad samazināsies par 5%, bet nāmamgad par 3%.

ERAB ir 64 dalībvalstu, Eiropas Savienības un Eiropas Investīciju bankas kopīpašums. Tajā dominējošā loma ir Eiropas valstīm, tomēr lēmumu pieņemšanā piedalās arī vairākas citas valstis, tostarp ASV un Japāna. Tā ir dibināta 1991.gadā, lai palīdzētu bijušajām padomju bloka valstīm Eiropā un Vidusāzijā pāriet uz tirgus ekonomiku. Banka darbojas 29 valstīs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika "Latvenergo": Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu

Ar funkcionējošu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļiem Lietuvā, Polijā un drīzumā Somijā, kā arī vērtīgu Inčukalna pazemes gāzes krātuvi Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu, AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma Enerģijas vairumtirdzniecības direktors Guntis Lūsis un vecākā tirdzniecības analītiķe Rodika Prohorova.

Ekonomika Tuvākajā laikā plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas

Tuvākajā laikā ir plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas, sestdien pēc valdības deklarācijas veidošanas darba grupas par nodokļu politiku tikšanās aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Uģis Mitrevics.

Ekonomika Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties

Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties, sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

Ekonomika Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums septembrī bija 53,9%

Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums šogad septembrī veidoja 53,9%, kas ir mazāk ne šogad jūlijā un augustā, bet tāpat kā jūnijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Lasiet arī

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.