• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Izmaksu optimizācija - tā ilgtspēju redz gandrīz katrs trešais uzņēmums

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:45, 26.09.2022

Gandrīz trešdaļai jeb 28% uzņēmumu zaļā domāšana un ilgtspējas mērķu ievērošana saistās ar izmaksu optimizāciju ilgtermiņā, liecina tekstilizstrādājumu nomas uzņēmuma "Lindstrom Latvija" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.Kā rāda veiktās aptaujas dati, vēl 27% aptaujāto uzskata, ka, strādājot ilgtspējīgi, uzņēmums ir sociāli atbildīgs attiecībā pret darbiniekiem, sabiedrību, investoriem.

Tomēr dati atklāj, ka daļa uzņēmumu jeb 26% aptaujāto uzskata, ka ir iespējams atkāpties no ilgtspējas mērķiem, jo zaļā domāšana un tās popularitāte ir pārspīlēta.

"Lindstrom" vadītājs Ivars Šmits norāda, ka ir jāturpina izglītot uzņēmumi par to, kāpēc ilgtspēja un zaļā domāšana ir svarīgi faktori jebkuras jomas biznesā, īpaši, domājot par aprites ekonomiku un līdzekļu optimizāciju.

Analizējot pasākumus, kuru ieviešanu uzņēmēji uzskata par svarīgu, domājot, kā ātrāk veicināt zaļa biznesa attīstību, 27% aptaujāto uzņēmumu norāda, ka svarīgākais ir uzstādīt saules paneļus, 23% norāda uz nepieciešamību pilnveidot energoefektivitāti, savukārt 18% uzsver racionālu resursu, piemēram, ūdens, izmantošanas nozīmi.

Vēl 14% aptaujāto uzņēmumu uzsver, ka būtiski veikt uzlabojumus darbības procesā, minimizējot zudumus, piemēram, pārejot uz digitalizāciju tekstila nomas izmantošanā, un, visbeidzot, 11% uzsver, ka zaļāka biznesa attīstībai svarīgi ir īstenot pasākumus CO2 izmešu mazināšanai, piemēram, pārejot uz elektroautomobiļu izmantošanu.

Uzņēmēju aptauja veikta 2022.gada jūlijā, aptaujājot 503 uzņēmumus Latvijā.

Tekstilizstrādājumu nomas uzņēmuma SIA "Lindstrom" apgrozījums 2021.gadā ir sasniedzis 10,627 miljonus eiro, kas ir par 2,2% vairāk salīdzinājumā ar 2020.gada rezultātiem, bet uzņēmuma peļņa auga par 3,8% un sasniedza 618 041 eiro.

Kompānija "Lindstrom" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 170 912 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Somijā reģistrētā "Lindstrom".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika "Latvenergo": Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu

Ar funkcionējošu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļiem Lietuvā, Polijā un drīzumā Somijā, kā arī vērtīgu Inčukalna pazemes gāzes krātuvi Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu, AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma Enerģijas vairumtirdzniecības direktors Guntis Lūsis un vecākā tirdzniecības analītiķe Rodika Prohorova.

Ekonomika Tuvākajā laikā plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas

Tuvākajā laikā ir plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas, sestdien pēc valdības deklarācijas veidošanas darba grupas par nodokļu politiku tikšanās aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Uģis Mitrevics.

Ekonomika Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties

Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties, sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

Ekonomika Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums septembrī bija 53,9%

Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums šogad septembrī veidoja 53,9%, kas ir mazāk ne šogad jūlijā un augustā, bet tāpat kā jūnijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.