SPKC veicis epidemioloģisko izmeklēšanu par masalu klātbūtni. Kādi rezultāti?

Veselība
LETA 14:42, 04.10.2023 0

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā nav konstatējis masalu vīrusa klātbūtni, pavēstīja SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

 

Par iespējamo saslimšanu ar masalām sociālajos tīklos ziņoja kāda lietotāja, norādot, ka saņēmusi ziņu no bērnudārza par to, ka kādam bērnam grupiņā konstatēta saslimšana ar šo vīrusa infekciju slimību.

Arāja norādīja, ka, turpinot pacienta ar aizdomām par masalām laboratorisko pārbaudi, masalu vīrusa klātbūtne nav konstatēta. Līdz ar to SPKC ir pārtraucis epidemioloģisko izmeklēšanu pretepidēmijas pasākumu organizēšanu saistībā ar šo gadījumu.

SPKC aicina vecākus pārliecināties, ka bērni ir vakcinēti pret masalām, jo vakcinācija ir vienīgais efektīvais pasākums pret masalām.

LETA jau rakstīja, ka par iespējamo saslimšanu ar masalām SPKC bija uzsācis epidemioloģisko izmeklēšanu.

Šogad līdz augustam Latvijā bija reģistrēts viens saslimšanas ar masalām gadījums.

Kā liecina SPKC statistika par infekciju slimībām Latvijā, pēdējo reizi saslimšana ar masalām reģistrēta 2019.gadā, kad kopumā ar vīrusu bija inficējušies trīs cilvēki. Savukārt 2018.gadā bija reģistrēti 25 saslimušie.

SPKC mājaslapā norādīts, ka vakcinācija ir vienīgais efektīvais masalu profilakses pasākums, lai novērstu saslimšanu ar masalām. Vakcinācijai izmanto kombinēto vakcīnu pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu (MPR). Atbilstoši Vakcinācijas kalendāram to veic divas reizes. Pirmo poti bērns saņem 12 līdz 15 mēnešu vecumā, bet atkārtotu - septiņu gadu vecumā.

SPKC dati liecina, ka pērn pirmo vakcīnu saņēmuši 95,6% bērnu, savukārt balstvakcīnu 85,8%. Tas ir attiecīgi par 3,2% un 1,1% vairāk nekā 2021.gadā.

Masalas ir ļoti lipīga akūta vīrusu infekcijas slimība, kas izplatās gaisa pilienu, kā arī tieša kontakta ceļā. Iespējamība saslimt ar masalām ir jebkuram neimūnam cilvēkam, kurš iepriekš nav vakcinēts pret masalām vai nav slimojis ar masalām, un kurš ir nonācis kontaktā ar saslimušo vai uzturējās telpās, kurās pēdējo divu stundu laikā atradies masalu slimnieks. Masalas var būt ļoti nopietna slimība, jo tās var norisēt ar smagām komplikācijām, teikts SPKC mājaslapā.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Jānis Vilmanis apstiprināts par Stradiņa slimnīcas galveno ārstu

Kopš 2014.gada Dr. Vilmanis pildīja galvenā ārsta vietnieka pienākumus ķirurģijas jautājumos.

Veselība Cik bīstama ir infekcija STEC/VTEC un kā ar to cīnīties (+VIDEO)

Izraisītājs izdalās no dzīvnieka vai no cilvēka organisma ar fekālijām.

Veselība SPKC sliecas domāt, ka inficēšanos ar E.coli veicinājis kāds pārtikas produkts

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sliecas domāt, ka vairāku cilvēku inficēšanos ar bīstamās zarnu nūjiņas izraisīto infekciju E.coli vecinājis kāds pārtikas produkts, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja SPKC Infekcijas slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumu nodaļas vadītāja Sigita Geida.

Veselība Pret bīstamo slimību: rīt būs pieejams bezmaksas rengtēns (+VIDEO)

Daži cilvēki var izplatīt baktērijas pat bez jebkādiem simptomiem. 

Lasiet arī

Veselība Latvijā novērota ļoti augsta saslimstība ar pneimoniju

Kopš sezonas sākuma SPKC kopā saņemti četri ārstniecības iestāžu ziņojumi par mirušajiem, kuriem apstiprināta gripa.

Sabiedrība Latvijā sākusies gripas epidēmija!

Rīgas ambulatorajā tīklā gripas pacientu skaits divu nedēļu laikā pieaudzis līdz 107,3 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Veselība Latvijā tiek stingri uzraudzīta situācija ar pērtiķu baku infekcijas izplatību

Pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) brīdinājuma par pērtiķu baku uzliesmojuma Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR), kas uzskatāms par starptautiskas nozīmes ārkārtas situāciju sabiedrības veselības jomā, Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) stingri uzrauga pērtiķu baku izplatības risku Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.

Veselība Latvijā kopš 2019.gada reģistrēti 34 ievesti Denges drudža gadījumi

Latvijā kopš 2019.gada reģistrēti kopumā 34 ievesti Denges drudža gadījumi, savukārt inficēšanās Latvijā nav konstatēta, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).