Latvijas futbolistes EČ kvalifikācijas otrajā mačā tiek pie uzvaras (VIDEO)

VS.LV 21:27, 09.04.2024 0

Latvijas sieviešu futbola izlase otrdien Kišiņevā 2025.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra otrajā mačā izcīnīja panākumu.

Latvija viesos ar rezultātu 1:0 (0:0) apspēlēja Moldovu.

Vienīgie vārti spēlē tika gūti 63.minūtē, kad Karlīne Miksone no asa leņķa izdarīja sitienu pretinieču vārtu virzienā un trāpīja pa Moldovas spēlētāju Nadeždu Kolesničenko, no kuras bumba nonāca mājinieču vārtos.

Pirmajā kvalifikācijas cikla cīņā Latvijas izlase piektdien mājās ar 3:4 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet Moldova viesos ar 0:2 zaudēja Slovēnijai.

Kvalifikācijas turnīru Latvijas izlase divu apļu sacensībās aizvada C līgā vienā grupā ar Ziemeļmaķedoniju, Moldovu un Slovēniju.

Ar Moldovu latvietes spēlēja arī pērn Nāciju līgā, mājās uzvarot ar 5:0, bet viesos cīnoties neizšķirti 3:3.

Finālturnīrā, kas risināsies Šveicē, iekļūst katras A līgas apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas. Pārējo septiņu ceļazīmju liktenis izšķirsies divās "play-off" kārtās, kas notiks no oktobra līdz decembrim. No C līgas "play-off" posmam kvalificēsies piecu apakšgrupu uzvarētājas un trīs labākās otro vietu ieguvējas.

Līdztekus tam C līgas komandas cīnās par iespēju pakāpties uz B līgu nākamajam UEFA Nāciju līgas un kvalifikācijas ciklam. Šādu paaugstinājumu iegūs katras C līgas apakšgrupas uzvarētāja.

Kvalifikācijas turnīrs tiek organizēts saskaņā ar komandu veikumu UEFA Nāciju līgas turnīrā, dalībniecēm esot sadalītām A, B un C līgās. Latvijas izlase savā UEFA Nāciju līgas debijas sezonā C līgā tika līdz pārspēlēm par pakāpšanos līgu augstāk, tomēr tajās atzina Slovākijas pārākumu un palika C līgā.

Romānam Kvačovam izlasē palīdz treneri Kirils Buravcevs un Anna Poņatovska, kā arī vārtsargu treneris Jevgēnijs Belovs.

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidātes:

vārtsardzes - Enija Anna Vaivode ("Riga"), Sofja Ņesterova, Alīna Skļemenova (abas - RFS);

aizsardzes - Anastasija Ročāne ("Lustenau"/"Dornbirn", Austrija) Anna Flakse ("Liepāja"), Fanija Mežecka, Kristīne Evelīna Lodziņa, Paula Linda Liniņa (visas - "Metta"), Sofija Garanča (Rēzeknes BJSS/"Riga");

pussardzes - Katrīna Daņilova, Signija Šenberga (abas - "Metta"), Anastasija Čemirtāne, Anastasija Vainere, Anna Marija Valaka, Selga Penelope Vitmore (visas - RFS), Viktorija Zaičikova, Sandra Voitāne (abas - Vestmadnaeijaras IBV, Islande), Olga Ševcova (Stambulas "Fenerbahce", Turcija), Anna Kristīne Gornela, Diāna Suvitra (abas - "Riga"), Taisija Smirnova ("Liepāja");

uzbrucējas - Anastasija Poļuhoviča (RFS), Karlīna Miksone (Sosnovecas "Czarni", Polija).

Sports Latvijas hokejisti pasaules čempionātā spēkosies ar Vāciju

Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Ostravā pasaules čempionātā ceturtajā spēlē tiksies ar Vācijas valstsvienību.

Sports Latvijas hokejisti pasaules čempionātā uzvar Kazahstānu (VIDEO)

Latvijas vīriešu hokeja izlase otrdien Ostravā pasaules čempionāta trešajā spēlē ar 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) pārspēja Kazahstānu.

Sports Komuls: Otrajā spēlē jau jutos daudz drošāk

Latvijas hokeja izlases aizsargs Markuss Komuls, kurš pašlaik notiekošajā pasaules čempionātā ir viens no septiņiem valstsvienības debitantiem, aģentūrai LETA atklāja, ka savā pirmajā mačā bijis satraukts.

Sports Latvijas hokejisti pasaules čempionāta turpinājumā tiekas ar Kazahstānu

Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Ostravā pasaules čempionāta trešajā spēlē tiksies ar Kazahstānas valstsvienību.

Sports Ar diviem mačiem Rīgā sāksies Latvijas futbola virslīgas otrais aplis

Šodien "Tonybet" Latvijas futbola virslīgā Rīgā notiks divas otrā apļa spēles.

Sports PSG futbolisti nodrošina Francijas čempiontitulu

Parīzes "Saint-Germain" (PSG) futbolisti svētdien pēc tuvākās sekotājas "Monaco" zaudējuma 31.kārtas spēlē nodrošināja Francijas čempiontitulu trešo sezonu pēc kārtas.

Sports «Atletico» nosargā panākumu pirmajā Čempionu līgas ceturtdaļfināla cīņā

Madrides "Atletico" trešdien UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē izcīnīja uzvaru.

Sports «Barcelona» futbolisti Čempionu līgas ceturtdaļfinālu sāk ar uzvaru

"Barcelona" trešdien UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā nenosargāja pirmajā puslaikā gūto pārsvaru, taču turpinājumā atspēlējās un tika pie uzvaras.