Šveice atstāj sausā Norvēģiju; Dānija aizraujošā trillerī uzveic Franciju

LETA 21:44, 14.05.2023 0

Šveices vīriešu hokeja izlase svētdien Rīgā pasaules čempionātā izcīnīja panākumu, neielaižot nevienus vārtus, kamēr Tamperē Dānija tika pie otras uzvaras divās dienās.

Šveices hokejisti "Arēnā Rīga" ar rezultātu 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) pārspēja Norvēģiju.

Uzvarētāju labā pirmajā trešdaļā vārtus guva Dario Simions un Andrea Glauzers, bet noslēdzošajā periodā norvēģu vārtos ripu raidīja Nino Nīderreiters.

Šveices vārtus sargāja Roberts Maiers, kurš atvairīja visus 14 pretinieku metienus, kamēr otrā laukuma galā Jūnass Arntsens tika galā ar 23 ripām.

B apakšgrupā seši punkti ir Kanādai un Šveicei, pa trīs punktiem izcīnījušas Čehija un Slovākija, divus punktus iekrājusi Kazahstāna, viens punkts ir Norvēģijai, bet bez punktiem ir Slovēnija un Latvija.

Tikmēr A apakšgrupas spēlē Dānija ar rezultātu 4:3 (2:0, 1:3, 0:0, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Franciju.

Izmantojot divus vairākumus, pirmajā trešdaļā dāņus vadībā izvirzīja Nikolajs Ēlers un Mikels Bedkers.

Otrajā periodā francūži nepilnu deviņu minūšu laikā izlīdzināja rezultātu, vārtus gūstot Gijomam Leklēram un Antonī Rešam, taču minūti vēlāk vadību atguva Dānija, šoreiz Francijas vārtos ripu raidot Nikam Olesenam.

Mazāk nekā 30 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām Žistēns Adamo vēlreiz panāca neizšķirtu (3:3).

Savukārt pagarinājumā otrajā minūtē vairākumā uzvaru nesošos vārtus Dānijas labā guva Patriks Rasels.

A apakšgrupā sešus punktus izcīnījusi ASV, Dānijai ir pieci punkti, pa trīs punktiem ir Zviedrijai, Somijai un Francijai, pie viena punkta tikusi Austrija, bet Vācija un Ungārija pagaidām ir bez punktiem.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.

Sports Latvijas futbolistiem uzvara UEFA Nāciju līgas spēlē

Latvijas vīriešu futbola izlase otrdien Rīgā izcīnīja uzvaru UEFA Nāciju līgas C divīzijas otrajā mačā.

Sports Dāvis Bertāns oficiāli pievienojies AAE klubam «Dubai»

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns oficiāli pievienojies Adrijas līgas jaunpienācējai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) klubam "Dubai", otrdien ziņo komanda.

Sports Paralimpiešus pie Brīvības pieminekļa sveic vairāki simti atbalstītāju (+FOTO)

Pirmdienas vakarā Latvijas paralimpisko spēļu dalībnieku sveikšanā pie Brīvības pieminekļa piedalījās vairāki simti atbalstītāju, novēroja aģentūra LETA.