Rišarlisona 2 vārti izsit Serbiju no sliedēm un nodrošina Brazīlijas uzvaru

LETA 08:05, 25.11.2022 0

Brazīlijas vīriešu futbola izlase ceturtdien Pasaules kausa finālturnīra G apakšgrupas spēlē ar rezultātu 2:0 (0:0) izcīnīja panākumu pār Serbijas valstsvienību.

Abus vārtus uzvarētāju rindās guva Rišarlisons.

Serbi nopelnīja pirmo brīdinājumu jau spēles septītajā minūtē, kad Strahiņa Pavlovičs pārkāpa noteikumus pret Neimaru. Pirmā puslaika turpinājumā abām izlasēm izdevās izveidot uzbrukumus, taču vairāk sitienus pretinieku vārtu virzienā izpildīja Brazīlijas futbolisti.

Savukārt otrais puslaiks iesākās ar divām serbu kļūdām aizsardzībā īsā laika posmā, kuras Brazīlijas futbolistiem tomēr neizdevās izmantot.

57.minūtē serbi veica divas maiņas, īsi pēc tam pie pirmā stūra sitiena tiekot Serbijas izlasei, kas netika izspēlēts veiksmīgi. Pāris minūtes pēc tam brazīlieši devās pretuzbrukumā, kas noslēdzās ar Kazemīru sitienu par vārtu stabu.

Tikmēr 62.minūtē pēc Vinisiusa Žuniora sitiena pie atlēkušās bumbas Serbijas vārtu priekšā tika Rišarlisons, kurš uzreiz raidīja garām vārtsargam un izvirzīja vadībā Brazīliju.

Vēl 73.minūtē Žuniors uz vārtu priekšu piespēli atdeva Rišarlisonam, kurš meistarīgi vēlreiz pārspēja Serbijas vārtsargu Vaņu Milinkoviču-Saviču, panākot 2:0.

Dienas pirmajā spēlē G apakšgrupā Šveice ar 1:0 pārspēja Kamerūnu.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Brazīlijas izlases sastāvs: Alisons Bekers, Danilu Luiss da Silva, Tjagu Silva, Markiņoss, Alešs Sandru, Kazemīru, Lukass Paketa (Freds, 75.minūte), Neimars da Silva Santuss Žuniors (Antonijs Matēuss dus Santuss, 79.minūte), Rišarlisons (Gabriels Žezuss, 79.minūte), Rafinja (Gabriels Martinelli, 87.minūte), Vinisiuss Žuniors (Rodrigu, 75.minūte).

Serbijas izlases sastāvs: Vaņa Milinkovičs-Savičs, Strahiņa Pavlovičs, Nikola Milenkovičs, Milošs Veļkovičs, Nemaņa Gudeļs (Ivans Iličs, 57.minūte), Andrija Živkovičs (Nemaņa Radoņičs, 57.minūte), Saša Lukičs (Darko Lazovičs, 66.minūte), Filips Mladenovičs (Dušans Vlahovičs, 66.minūte), Aleksandars Mitrovičs (Nemaņa Maksimovičs, 83.minūte), Dušans Tadičs, Sergejs Milinkovičs-Savičs.

Sports Rihardam Bukartam hat-trick graujošā Latvijas hokejistu uzvarā

Latvijas vīriešu hokeja izlase sestdien "Arēnā Rīga" ar graujošu uzvaru pār Norvēģiju noslēdza pārbaudes spēļu sēriju pirms pasaules čempionāta, Rihardam Bukartam izceļoties ar trim gūtiem vārtiem.

Sports Šilovs atvaira visus pretinieka metienus, Canucks iet tālāk (VIDEO)

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs piektdien atvairīja visus pretinieka metienus, bet uzbrucējs Teodors Bļugers vienreiz meta pa vārtiem Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņu pārstāvētā Vankūveras "Canucks" komanda izcīnīja uzvaru.

Sports Latvijas hokejisti pārbaudes spēlē negūst vārtus un papildlaikā zaudē norvēģiem

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Rīgā priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta ar rezultātu 0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:1) papildlaikā zaudēja Norvēģijai.

Sports Latvijas hokeja izlasei pievienojas uzbrucējs Dzierkals

Latvijas vīriešu hokeja izlases rindas pirms gaidāmā pasaules čempionāta piektdien papildināja uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals, informē Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Sabiedrība Otrdien Latvijā spoži spīdēs saule, bet būs vēss

Otrdien Latvijā spoži spīdēs saule, laiks būs sauss un vien valsts austrumos mākoņi palaikam aizklās debesis, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pasaule Lielbritānijas karalis Čārlzs III atzīmē pirmo kronēšanas gadadienu

Lielbritānijas karalis Čārlzs III pirmdien atzīmēja savu pirmo kronēšanas gadadienu.

Pasaule Kijiva: Ukraina ir viena soļa attālumā no uzaicinājuma pievienoties NATO

Ukraina ir veikusi visas nepieciešamās reformas un tagad ir "viena soļa attālumā no uzaicinājuma" pievienoties NATO, paziņojis Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs.

Pasaule Eiropas Komisija izbeigs procedūru pret Poliju par likuma varu

Eiropas Komisija (EK) pirmdien paziņoja, ka atteiksies no pirms sešiem gadiem sāktās procedūras pret Poliju saistībā ar bažām par likuma varu, kuru dēļ Varšava varēja zaudēt tiesības balsot bloka lietās.