Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) kopā ar sabiedriskajiem medijiem veido jaunu pieeju pieeju mazākumtautību uzrunāšanai sabiedriskajos medijos, tādu viedokli pauda kultūras ministre Agnese Lāce (P).
Kultūras ministre norāda, ka sabiedriskā medija uzdevums ir ar daudzveidīgu saturu sasniegt visas sabiedrības grupas. Viņa piebilda, ka arī Mediju politikas pamatnostādnēs ir uzsvērts, ka arvien vairāk jācenšas Latvijā dzīvojošās mazākumtautības uzrunāt latviešu valodā.
Lāces ieskatā, pēc būtības pildot Nacionālajā drošības koncepcijā paredzēto, tiek veidota jauna pieeja mazākumtautību uzrunāšanai sabiedriskajos medijos, kas rezultējies ar lēmumu mainīt "Rus.lsm" nosaukumu uz "LSM+", ietverot sadaļas citās mazākumtautību valodās, un atsakoties no lineārās apraides raidījuma krievu valodā LTV7 ēterā. Ministre akcentēja, ka šie soļi veikti, sadarbojoties SEPLP un sabiedriskajiem medijiem, ņemot vērā arī auditorijas datus.
SEPLP 5.septembrī apstiprināja grozījumus Mazākumtautību multimediju platformas koncepcijā, apstiprinot plānu, ka no 2025.gada 1.janvāra LTV7 saturu nodrošinās tikai valsts valodā. Izmaiņas tiks nofiksētas arī sabiedriskajā pasūtījumā, norādīja padomes loceklis Jānis Eglītis. Līdz šim sabiedriskajā pasūtījumā tika iekļauti arī raidījumi krievu valodā.
Pērn septembrī Saeima apstiprināja jaunu Nacionālās drošības koncepciju. Tajā noteikts, ka no 2026.gada 1.janvāra sabiedrisko mediju veidotajam saturam jābūt tikai latviešu valodā un valodās, kas ir piederīgas Eiropas kultūrtelpai.