• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kā Daugavpils palīdz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 13:53, 05.05.2024


Daugavpilī ir vairāk nekā 9 tūkstoši cilvēku ar invaliditāti.


Sociālais dienests cenšas rast individuālu pieeju.

Daugavpilī notika šogad pirmā personu ar invaliditāti sabiedrisko organizāciju padomes “Mēs varam vairāk!” sēde. Šogad Padomei ir jubileja – tai aprit pieci gadi. Atklājot sēdi, Padomes priekšsēdētāja Anna Stankeviča informēja, ka šajā laikā paveikts daudz, Padomē uzņemtas jaunas NVO, tiek koordinēts kopdarbs, notiek konstruktīvs dialogs ar pilsētas varas iestādēm. Tikšanās piedalījās arī Padomes “Mēs varam vairāk” bieži viesi: Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Kononovs un domes deputāte, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājas vietniece Viktorija Sporāne-Hudojana.

Komentējot Padomes darbu, V.Sporāne-Hudojana norādīja: “Ir ļoti svarīgi, ka šī padome pastāv. Pateicoties tai biedrības kopīgi ar dažādu jomu pašvaldības pārstāvjiem var efektīvāk risināt cilvēkiem ar invaliditāti sabiedriski svarīgus jautājumus. Spilgtākais piemērs ir Stropos izveidotā īpašā peldvieta cilvēkiem ar invaliditāti. Atzīmēšu arī pērnā gada skaisto koncertu Kultūras pilī, kas tika organizēts kopīgi ar Sociālo dienestu par godu Pasaules cilvēku ar invaliditāti dienai, kad visa pilsēta redzēja, cik viņu vidū ir daudz talantu. Liels paldies organizāciju vadītājiem un viņu komandām par darbu pilsētnieku labā, kolēģiem - par palīdzību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. No sirds novēlu visiem veselību, kā arī produktīvu sadarbību Padomes ietvaros.”

Tikšanās laikā tika apspriesti visdažādākie jautājumi: speciālo stāvvietu trūkuma problēma pilsētā, Daugavpils NVO iespēja piedalīties kopā ar Augšdaugavas novada Pašvaldības iestādi “TAKA” burāšanas sportam veltītajā projektā, invalīdu organizāciju dalība gaidāmajos Pilsētas svētkos un daudz kas cits, ziņoja vietne daugavpils.lv.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks V. Kononovs uzsvēra: “Cilvēku ar invaliditāti sabiedriskās organizācijas, apvienojoties Padomē “Mēs varam vairāk”, daudz aktīvāk un efektīvāk tagad aizstāv invalīdu tiesības un intereses. Mūsu sadarbību ar Padomi es vērtēju ļoti augstu. Tās biedru iniciatīvas palīdz pašvaldībai uzlabot pilsētvidi, paaugstināt dzīves kvalitāti cilvēkiem ar invaliditāti Daugavpilī. Tāpēc mēs esam atvērti saziņai, vienmēr cenšamies rast risinājumus padomes izvirzītajiem jautājumiem. Vēlos arī vērsties pie kolēģiem, pašvaldības darbiniekiem, ar lūgumu būt vēl uzmanīgākiem pret cilvēku ar invaliditāti lūgumiem un problēmām, nodarbojoties ar to risināšanu prioritārā kārtībā.” Nākamā padomes sēde “Mēs varam vairāk” notiks vasarā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Brīvdienās palaikam līs, vietām - stipri

Svētku brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un ir gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar palēninātu satiksmi

Piektdienas pēcpusdienā autobraucējiem Pierīgā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Diasporas bērniem palīdzēs atcerēties dzimto valodu (+VIDEO)

Kursos var iziet arī nepilsoņi, norāda Sabiedrības integrācijas fonds.

Sabiedrība Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus

Šodien Rīgā, Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī

Sabiedrība Daugavpilī tiks atjaunota Svētā Pētera katoļu baznīca (+VIDEO)

Apbūves komplekss ir unikāls objekts pilsētas vēsturiskajā daļā.

Sabiedrība Daugavpils domes priekšsēdētāja Elksniņa ienākumi palielinājušies 2,5 reizes

Daugavpils domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa ienākumi pērn palielinājušies 2,5 reizes, sasniedzot 67 531 eiro, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija, kas publicēta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā.

Kultūra Rotko muzejs Daugavpilī aicina jauniešus (VIDEO)

"Iesaistīties, iekļauties un būt noderīgiem kultūras procesos".

Sabiedrība Nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedzis 90% no mēneša normas

Kopš lietus sākuma vēlā otrdienas vakarā līdz plkst.8 trešdienas rītā nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedza 31,5 milimetrus jeb 90% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.