• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ASV savu klātbūtni Baltijas valstīs rotācijas kārtībā uzskata par pietiekamu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 20:11, 21.03.2024


Savienotās Valstis uzskata, ka to karaspēka klātbūtne Baltijas valstīs uz rotācijas pamatiem ir atbilstoša Vašingtonas saistībām pret sabiedrotajiem NATO, ceturtdien preses konferencē paziņoja ASV vēstniece NATO Džuljena Smita."Šobrīd man nav nekādas informācijas par ASV pāreju no klātbūtnes rotācijas kārtībā uz pastāvīgu klātbūtni. Manuprāt, mūsu augstākie komandieri atzinuši, ka mūsu klātbūtne rotācijas kārtībā Baltijas valstīs ir atbilstoša un pietiekama mūsu saistībām pret mūsu NATO sabiedroto drošību," norādīja Smita, piebilstot, ka ASV militārā klātbūtne uz rotācijas pamatiem bijusi veiksmīga.

Tajā pašā laikā Vašingtona pozitīvi novērtējusi Vācijas lēmumu pastāvīgi izvietot Lietuvā Bundevēra brigādi, atzina vēstniece.

Viņa norādīja, ka tas ir katras alianses dalībvalsts pašas ziņā, kādu klātbūtnes modeli izvēlēties, un ka NATO atbalsta abas pieejas.

NATO ļoti nopietni uztver Krievijas draudus, uzsvēra Smita, piebilstot, ka alianse kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā spērusi virkni soļu, lai stiprinātu NATO austrumu flangu.

Tajā pašā laikā viņa izteicās, ka ASV neuzskata Krievijas uzbrukumu par neizbēgamu un ka alianse gatavo tūlītēju atbildi, ja Krievijai ienāks prātā šķērsot NATO robežu.

Smita pavēstīja, ka ASV bataljons, kas Lietuvā rotācijas kārtībā uzturas kopš 2019.gada, tur paliks vismaz līdz 2026.gadam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Par LBTU rektori ievēlēta līdzšinējā prorektore Arhipova

Par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) rektori ievēlēta līdzšinējā LBTU zinātņu prorektore Irina Arhipova.

Sabiedrība Pļaujas laikā zemnieki tiek mudināti saudzēt dzīvnieku pasauli (+VIDEO)

Vēlams zālājā atstāt nenopļautus laukumus – drošības salas.

Sabiedrība Vismaz 150 kandidāti vēlas kļūt par KNAB slepenajiem darbiniekiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) novēro augstu atsaucību uz KNAB pirmoreiz izsludināto publisko aicinājumu pievienoties komandai operatīvos darbiniekus, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Sabiedrība Siliņa: Krievijas specdienesti dedzināšanas ziņu sūtījuši arī Latvijai

Krievijas specdienesti dedzināšanas ziņu sūtījuši arī Latvijai, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atklāja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Lasiet arī

Pasaule Puse vāciešu atbalsta obligātā karadienesta atjaunošanu

Aptuveni puse vāciešu atbalsta obligātā karadienesta atjaunošanu, liecina jauna aptauja.

Sabiedrība Virtuālais traumu simulators palīdzēs apmācīt militāros ārstus (+VIDEO)

Tas kļuva par pirmo Latvijas uzņēmuma vadīto konsorciju, kurš pieteicies Eiropas Aizsardzības fonda programmas grantam.

Sabiedrība Arī nākamajos VAD iesaukumos varētu rīkot obligāto atlasi

Pastāv liela iespējamība, ka arī nākamajos valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumos būs nepieciešams rīkot obligāto atlasi pēc nejaušības principa, atzina aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Sabiedrība Pirmo reizi lozēs, kam būs jādodas dienēt valsts aizsardzības dienestā

Trešajā valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumā nesavācot pietiekamu skaitu brīvprātīgo, šodien pirmo reizi notiks izloze, kurā izraudzīsies jauniešus, kuriem būs jādodas dienēt.