• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija aptur ikgadējo maksājumu ANO Palestīniešu bēgļu lietu aģentūrā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:22, 29.01.2024


Arī Latvija aptur ikgadējo maksājumu ANO Palestīniešu bēgļu lietu aģentūrā (UNRWA), liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) ieraksts tviterī.ĀM pauž bažas par izskanējušajām apsūdzībām pret vairākiem UNRWA darbiniekiem. Tāpat ĀM paļaujas uz ANO izmeklēšanu, lai pārliecinātos par apsūdzību patiesumu.

"Latvija aptur savu ikgadējo maksājumu līdz izmeklēšanas noslēgumam. Ir būtiski, lai UNRWA varētu turpināt darbu - glābt dzīvības," uzsver ĀM.

Izraēlas amatpersonas publiskojušas pierādījumus, kas liecina par UNRWA darbinieku līdzdalību palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" uzbrukumā Izraēlai 7.oktobrī.

Viens no UNRWA darbiniekiem apsūdzēts sievietes nolaupīšanā. Cits darbinieks apsūdzēts par munīcijas izdalīšanu kaujiniekiem, bet vēl viens apsūdzēts par dalību slaktiņā Kibucā, kur tika nogalināti 97 cilvēki.

Izraēla ir iesniegu Savienoto Valstu valdībai dokumentu, kurā izklāstītas apsūdzības 12 UNRWA darbiniekiem par līdzdalību "Hamās" uzbrukumā Izraēlai 7.oktobrī.

UNRWA piektdien, 26.janvārī, paziņoja, ka vairāki tās darbinieki ir atlaisti un tiek veikta izmeklēšana saistībā ar Izraēlas apgalvojumiem, ka viņi bijuši iesaistīti zvērīgajā uzbrukumā. ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs svētdien, 28.janvārī, atklāja, ka atlaisti deviņi no 12 apsūdzētajiem darbiniekiem.

Vienlaikus Gutērrešs aicināja pārdomāt tās valstis, kas pēc šīm apsūdzībām pārtraukušas finansēt palīdzību palestīniešu bēgļiem.

UNRWA ir viens no lielākajiem darba devējiem Gazas joslā. Aģentūra nodarbina aptuveni 13 000 cilvēku, no kuriem lielākā daļa ir palestīnieši.

Jautāta par Izraēlas apsūdzībām, UNRWA svētdien atbildēja, ka divi no 12 darbiniekiem ir miruši, bet paziņoja, ka nevar sniegt plašāku informāciju, kamēr ANO Iekšējās uzraudzības dienests veic izmeklēšanu.

Izraēlas dokumentā, ko tā piektdien iesniedza ASV, uzskaitīti UNRWA darbinieku vārdi un amati, kā arī izklāstītas viņiem izvirzītās apsūdzības. Dokumentā teikts, ka Izraēlas izlūkdienesti, pamatojoties uz telefonu datiem, noskaidrojuši sešu UNRWA darbinieku pārvietošanos Izraēlā 7.oktobrī. Citos gadījumos noklausītas telefonsarunas Gazas josla. Sarunās UNRWA darbinieki apsprieduši savu līdzdalību "Hamās" uzbrukumā.

Trīs citi UNRWA darbinieki saņēma īsziņas ar rīkojumu 7.oktobrī ierasties pulcēšanās punktos, un vienam no viņiem tika dots rīkojums ņemt līdzi mājās glabātās raķešu granātas, teikts Izraēlas sagatavotajā dokumentā.

Izraēla desmit no 12 apsūdzētajiem UNRWA darbiniekiem raksturoja kā "Hamās" locekļus, bet viens apsūdzētais bijis saistīts ar citu kaujinieku grupējumu - "Islāma džihādu".

Septiņi apsūdzētie strādājuši UNRWA skolās, kur palestīniešu bērni apgūst tādus priekšmetus kā matemātiku un arābu valodu. Divi citi strādājuši skolās citos amatos, viens bijis ierēdnis, bet vēl viens sociālais darbinieks un viens apsūdzētais strādājis par noliktavas vadītāju.

Dokumentā visprecīzākās apsūdzības izklāstītas pret Hānjūnisas skolas padomnieku. Viņš apsūdzēts par sadarbību ar savu dēlu, lai Izraēlā nolaupītu kādu sievieti.

Sociālais darbinieks no Nusairātas apsūdzēts par palīdzību nogādāt miruša Izraēlas karavīra līķi Gazas joslā, kā arī par munīcijas izdalīšanu un transportlīdzekļu koordinēšanu uzbrukuma dienā.

7.oktobrī palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" sarīkotajā slaktiņā Izraēlā teroristi noslepkavoja aptuveni 1140 cilvēkus, pamatā civilpersonas, un sagrāba apmēram 250 ķīlniekus, kas tika aizvesti uz Gazas joslu. Izraēlas aplēses liecina, ka joprojām "Hamās" gūstā ir 132 ķīlnieki, no kuriem 28 varētu būt miruši.

Reaģējot uz 7.oktobra slaktiņu Izraēla paudusi apņēmību iznīcināt "Hamās" un uzsākusi plašu militāro operāciju Gazas joslā.

Jau vēstīts, ka līdz svētdienai jau deviņas donorvalstis apturējušas finansējumu UNRWA, vēstīja "Radio Brīvība". ASV, kas par šo soli paziņoja piektdien, pievienojušās Lielbritānija, Vācija, Itālija, Nīderlande, Šveice, Somija, Austrālija un Kanāda.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pīrsings. No seniem rituāliem līdz mūsdienu mākslai

Modes akcents vai kultūras mantojums? Pīrsings noteikti ir pasaulē populārākā un pieprasītākā ķermeņa modifikācija ar ļoti bagātu un noslēpumainu pagātni.

Sabiedrība Latvijas studenti var pieteikties trim Japānas valdības stipendijām 2025.gadam

Latvijas studenti un jaunieši līdz 10.jūnijam var pieteikties trim Japānas valdības stipendijām 2025.gadam.

Sabiedrība Rīgā ievieš «sniega biļetes» un bezmaksas sabiedrisko transportu autovadītājiem

Gaidot pirmdienas sniegputeni, Rīgā tiks ieviestas "sniega biļetes" un autovadītāji varēs izmantot sabiedrisko transportu bez maksas, informēja Rīgas dome.

Sabiedrība Oranžais brīdinājums! Rīt Latvijā gaidāma stipra snigšana

Jaunā darba nedēļa vietām Latvijā sāksies ar ļoti stipru snigšanu, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Lasiet arī

Pasaule Deviņas valstis pārtrauc finansēt palīdzību palestīniešu bēgļiem

Jau deviņas donorvalstis apturējušas finansējumu ANO palestīniešu bēgļu aģentūrai (UNRWA), svētdien vēsta "Radio Brīvība".

Pasaule Netanjahu noraida ASV aicinājumus izveidot Palestīnas valsti

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu ceturtdien publiski noraidījis ASV aicinājumus ierobežot Izraēlas militāro ofensīvu Gazas joslā vai veikt pasākumus Palestīnas valsts izveidei pēc kara.

Pasaule Blinkens: ASV atbalsta taustāmus soļus palestīniešu valsts labā

ASV atbalsta "taustāmus soļus" palestīniešu valsts izveidošanas labā, trešdien palestīniešu pašpārvaldes prezidentam Mahmudam Abasam apliecināja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Sabiedrība Latvija plāno ar 150 000 eiro atbalstīt palestīniešus un Izraēlas iedzīvotājus

Latvija plāno ar 150 000 eiro atbalstīt palestīniešus un Izraēlas iedzīvotājus, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) rīkojuma projekta anotācija, kas ievietota Tiesību aktu portālā (TAP).