• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Stājies spēkā Ķekavas novada teritorijas plānojums; drīz sāks izstrādāt nākamo

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:36, 04.10.2023


Stājies spēkā Ķekavas novada teritorijas plānojums, informēja pašvaldībā, norādot, ka drīzumā tiks sākts darbs pie jaunā plānojuma.


Foto: LETA

Jaunais teritorijas plānojums ietver administratīvo teritoriju līdz 2021.gada 1.jūlijam jeb līdz administratīvi teritoriālās reformas beigām, kad Ķekavas novadam tika pievienots Baldones novads.

Kā aģentūrai LETA skaidroja plānojuma izstrādātājā SIA "Metrum", šāda situācija izveidojusies faktiski visās pašvaldībās, kurām tika pievienotas jaunas teritorijas.

Ķekavas novadā plānojuma izstrāde notikusi septiņus gadus. Līdz ar to labākais risinājums bijis pabeigt šo procesu un tad ķerties pie jauna plāna izstrādes. Līdz tam Baldonei spēkā būs iepriekš Baldones novada pieņemtais teritorijas plānojums.

Kā liecina pašvaldības mājaslapā publicētā informācija, Baldones dome pieņēma teritorijas plānojumu 2013. - 2024.gadam.

Kā aģentūru LETA informēja Ķekavas pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvaldes vadītājas vietnieks Juris Križanovskis, Baldones teritorijas plānojums būs spēkā līdz brīdim, kamēr to aizstās kāds cits teritorijas plāns.

Par Ķekavas novada teritorijas plānojuma izstrādi, kas ietvers arī Baldones administratīvo teritoriju, iepirkumu plānots izsludināt tuvākajos mēnešos.

Ņemot vērā, ka plānojums ir apjomīgs dokuments, pašvaldība pieliks visas pūles, lai plānojums tiktu apstiprināts domē līdz 2025.gada beigām.

Arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicinājusi Ķekavas domi pēc iespējas ātrāk uzsākt jaunā teritorijas plānojuma izstrādi visai Ķekavas novada teritorijai.

Kā norāda Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko (PPI), teritorijas plānojuma spēkā stāšanās nozīmē skaidrību uzņēmējiem un pārliecību attīstības plānošanai Ķekavas novadā. Tas nozīmējot skaidrību paplašinātā pašvaldības nozīmes ceļu tīkla uzturēšanā, kas uzlabos ikdienas dzīvi teju visā novadā.

Tāpat esot atrisināti daudziem iedzīvotājiem aktuālie jautājumi par viņiem vēlamo zonējuma maiņu būvniecības ieceru īstenošanai un ir rasts ietvars sarkano līniju noteikšanai.

Turklāt desmitiem mājsaimniecību varēšot nodot ēkas ekspluatācijā un nesaņemt rēķinu par paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli, pauž Žilko.

Novada plānojuma izstrāde tika uzsākta 2016. gadā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī