“Pēc Krievijas pilna mēroga kara uzsākšanas Ukrainā mums ir jāsaprot – šis laiks mums jāizmanto, lai maksimāli stiprinātu savas aizsardzības spējas", - stasta pulkvedis Rieksts.
Lai stiprinātu un pilnveidotu civilmilitāro sadarbību, 26. septembrī, visaptverošas valsts aizsardzības mācību ”Namejs 2023” ietvaros notiks visu Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā esošo pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju kopējas mācības.
Mācību mērķis ir pilnveidot institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma vai to draudu gadījumā. Mācību laikā tiks pilnveidota savstarpējā sadarbība krīzes situāciju pārvarēšanā, plānojot rīcību dažādu hibrīdapdraudējuma incidentu novēršanā.
“Pēc Krievijas pilna mēroga kara uzsākšanas Ukrainā mums ir jāsaprot – šis laiks mums jāizmanto, lai maksimāli stiprinātu savas aizsardzības spējas. Visaptveroša valsts aizsardzība ietver plašu pasākumu kopumu, taču jāņem vērā, ka no iepriekš izstrādātiem rīcības scenārijiem būs atkarīga pašvaldību, uzņēmumu un valsts pārvaldes institūciju rīcības spēja krīzes situācijā. Karš Ukrainā mums parāda – izdzīvot spēj tikai tāda sabiedrība, kuru vieno kopīgas vērtības un piederība valstij, vietnei liepaja.lv saka Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.
Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”.
Visaptverošas valsts aizsardzības mācībās “Namejs 2023” no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes piedalīsies līdz 1000 karavīriem, zemessargiem un rezerves karavīriem. Tāpat mācībās būs iesaistīti sabiedroto karavīri no ASV, Dānijas un Lietuvas un Aizsardzības un Iekšlietu ministriju padotībā esošo iestāžu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kā arī pašvaldību pārstāvji.
Reaģējot uz mainīgajiem drošības izaicinājumiem, Latvijas valsts aizsardzības sistēmai jābūt visaptverošai un jābalstās visas sabiedrības un valsts institūciju gatavībā pārvarēt krīzi, kā arī noturībā pret ārējo ietekmi. Mācības “Namejs ” ir iepriekš plānotas un visā Latvijā norisinās kopš 2014. gada. Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, kurām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai tie vienmēr būtu gatavi laikus reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību.