Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veicis izmaiņas Āfrikas cūku mēra (ĀCM) riska zonu sadalījumā Latvijā, liecina PVD paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Riska zonas nosaka zonām specifiskus slimības kontroles pasākumus.
Veiktās izmaiņas paredz, ka otrā riska zona papildināta Rēzeknes novada Audriņu, Bērzgales, Čornajas, Feimaņu, Griškānu, Ilzeskalna, Kantinieku, Kaunatas, Lendžu, Lūznavas, Mākoņkalna, Maltas, Nautrēnu, Ozolaines, Ozolmuižas, Pušas, Sakstagala, Silmalas, Sokolku, Stoļerovas, Stružānu un Vērēmu pagastiem.
Otrajā zonā iekļauta arī Dekšāres pagasta daļa uz dienvidiem no autoceļa A12, Dricānu pagasta daļa uz austrumiem no autoceļa P36, Gaigalavas pagasta daļa uz austrumiem no autoceļa P36, Viļānu pagasta daļa uz dienvidiem no autoceļa A12, kā arī Viļāni.
Tāpat otrā zonā noteikta Varakļānos, Varakļānu novada Murmastienes pagastā un Varakļānu novada Varakļānu pagasta daļā uz rietumiem no autoceļa V869.
Savukārt Varakļānu pagasta daļa uz austrumiem no minētā autoceļa iekļauta trešajā zonā.
Trešā zona arī papildināta ar Rēzeknes novada Nagļu un Rikavas pagastu, Gaigalavas pagasta daļu uz rietumiem no autoceļa P36, Dricānu pagasta daļu uz rietumiem no autoceļa P36, Dekšāres pagastu daļa uz ziemeļiem no autoceļa A12 un Viļānu pagasta daļu uz ziemeļiem no autoceļa A12.
LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.
ĀCM šogad konstatēts astoņās mājas cūku novietnēs. Lai nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, līdz šim likvidētas 269 mājas cūkas.
PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.