Mārupes pašvaldība par nepilniem 17 000 eiro ierīkos laipas Medema purvā, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija.
Iepirkumā par laipu ierīkošanu mitrāju šķērsošanai purvā tika saņemti pieci pieteikumi. Līgums par 16 967 eiro tika noslēgts ar SIA "Pella".
Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Pella" reģistrēta 2022.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro.Sabiedrības īpašnieks ir Renārs Raups.
Kā liecina Mārupes pašvaldības mājaslapā publicētā informācija, Medema purvs atrodas Mārupes novada Dienvidaustrumu daļā. Tā teritorija robežojas ar Olaines novadu.
Kūdras purvs aizņem 3400 hektārus. Pašlaik kūdras ieguve Medemu purvā vairs nenotiek un daļa purva ir izstrādāta. Daļa teritorijas ir apmežota.
Lielākā augu daudzveidība ir konstatēta Medemu purva relatīvi mazskartajās daļās, kur saglabājušies augstiem un pārejas purviem raksturīgie elementi. Medema purvā un pieguļošajos mežu masīvos konstatēti staltbrieži, aļņi, stirnas, lapsas, zaķi, bebri, redzētas sīko zīdītājdzīvnieku pēdas.
Apkaimē novērojama arī ļoti bagātīga putnu fauna kopā konstatējot vairāk nekā 100 putnu sugu.
Nākotnē, atbilstoši Mārupes novada teritorijas plānojumam, Medemu purva teritorijā tiek plānots attīstīt rekreācijas teritoriju novada iedzīvotājiem un viesiem.
No Medema purva iztek Mārupīte. Tā sākas starp Tīraini un Stūnīšiem jeb Gaismām satekot vairākiem meliorācijas grāvjiem un purva ezeriņiem.
2015.gadā veikta Medema purva izpēte un izvērtētas rekreatīvā tūrisma attīstības iespējas šajā teritorijā. Teritorijas apsekošanas laikā tūrisma un dabas speciālists Juris Smaļinskis teritorijā atradis retu sēni - parazītisko samtbeku jeb "Xerocomus parasiticus".
Līdz tam par parazītiskās samtbekas pastāvīgo mājvietu Latvijā uzskatīja tikai Moricsalas dabas rezervātu, kur tā konstatējama kopš 1931.gada.