Situācijas novērtēšana
Vispirms jāizvērtē esošā situācija - cik liels ir iztrūkums, kas radies lielo tēriņu dēļ? Reālās situācijas novērtēšana palīdzēs saprast, kā rīkoties tālāk.
Plāna sastādīšana
Nākamais solis ir pārskatīt savus naudas tērēšanas paradumus, lai saprastu, kādā veidā ir iespējams ietaupīt. Tēriņu kategorijas, kur var ietaupīt, ir izklaide un pārtika. Arī lielākus pirkumus, kas nav steidzami, varat atlikt uz laiku, kad finansiālā situācija atkal būs nostabilizējusies.
Ietaupīto naudu varēsiet novirzīt budžeta iztrūkuma samazināšanai.
Atcerieties - plānam ir jābūt reālam. To sastādot, jārēķinās ar ikdienas tēriņiem, no kuriem atteikties nav iespējams. Tāpat jāparedz arī negaidītas situācijas, kuru dēļ plānā var nākties ieviest korekcijas. Zinot, kāds ir budžeta iztrūkums, kā arī to, kādu summu varat atlikt katru mēnesi, lai šo situāciju novērstu, būs viegli aprēķināt, cik ilgā laikā atgūsiet stabilitāti.
Šo stratēģiju vērts pielietot arī tad, ja šķiet, ka ietaupīt iespējams salīdzinoši mazu summu - ilgtermiņā tas tik un tā atmaksāsies. Piemēram, ja varat atteikties no ikdienas kafijas tases ārpus mājas, tad mēneša laikā tie būs pāris desmiti eiro, savukārt ilgākā periodā ietaupītā summa būs jau vērā ņemama.
Finanšu pakalpojumu izmantošana
Šajā laikā rūpīgi jāizvērtē, kādus finanšu pakalpojumus izmantot. Ja jau ir kādas kredītsaistības, to atmaksai jābūt kā prioritātei.
Aizdevums var noderēt tad, ja esošos izdevumus nav iespējams segt no saviem personīgajiem līdzekļiem, bet risinājums vajadzīgs ātri. Jāņem vērā, ka pieejams arī kredīts bez darba vietas, jo aizdevēji, vērtējot kredītņēmēja maksātspēju, ņem vērā ne tikai darba alga, bet arī citus regulāru un pierādāmu ienākumu veidus. Taču vienmēr izvērtējiet savu maksātspēju pirms aizņemties!
Apmaksāta publikācija