Kafejnīcā "Paviljons Ziedoņdārzs" šodien no plkst.9.45 darba devēji var piedalīties pasākumā "Kultūrbrančs", lai uzzinātu, ko nozīmē etniskā dažādība darba vidē un kādi ir ieguvumi, kolektīvā iesaistot cittautiešus, informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.
SIF īstenotajās "Kultūrbranča" meistarklasēs varēs arī iepazīt un novērtēt ārvalstnieku - dažādu etnisko grupu pārstāvju kultūras vērtības un bagātību ar mērķi - mazināt aizspriedumus un veicināt iekļaušanu Latvijas sabiedrībā.
SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce atzīmē, ka, ieklausoties iekļaušanai un dažādībai atvērto un jau praktizējošo uzņēmēju pieredzes stāstos, redzams, ka dažādu etnisko grupu pieņemšana ir nepieciešama ne tikai sabiedrības saliedētības veicināšanas un viesmīlības dēļ, bet ļauj arī darba devējam objektīvi novērtēt darbinieku spējas, izvairoties no stereotipos balstītiem aizspriedumiem.
"Mūsdienīgā sabiedrībā galvenajiem kritērijiem darba tirgū jābūt kandidātu profesionālajām iemaņām un prasmēm, nevis jebkādiem diskriminējošiem faktoriem. Prieks vērot, ka kopumā situācija darba tirgū kļūst arvien labvēlīgāka un darba devēji savus lēmumus biežāk izdara par labu profesionalitātei," pauda Pūce.
Stendapu komiķis Maksims Trivaškevičs centīsies izzināt no uzņēmējiem pieredzi, ko viņi guvuši strādājot Latvijā un iesaistot darbā cilvēkus ar dažādu etnisko piederību. Sarunās piedalīsies "Sho" restorāna īpašniece Olha Romanovskaja, "Latvijas Loto" Korporatīvās atbildības un kvalitātes vadības daļas vadītāja Paula Podoļska un Starptautiskās lidostas "Rīga" Klientu attiecību un pakalpojumu nodaļas vadītāja Kristīne Ozoliņa.
Savukārt "Kultūrbranča" otrajā daļā īpašas meistarklases sniegs iespēju sajust kultūru dažādību. Meksikāņu pavārs Havjers Garsija mācīs un ļaus nobaudīt "integrācijas zupu" no Latvijā pieejamiem produktiem, jogas treneris Savmitrs Sings, kurš Latvijā ieradies no Indijas, demonstrēs, kā sajust sevi, izmantojot kustības, bet japāņu origami mākslu palīdzēs apgūt Kota Sakurai.
Šis ir otrais no diviem "Kultūrbranča" pasākumiem, kas aicina darba devējus apzināties iespējas, ko sniedz darba vide bez etniskajām un kultūratšķirību robežām. "Kultūrbranča" mērķis ir sniegt darba devējiem iespēju izprast dažādību kultūru un rasu kontekstā, kā arī atpazīt savu individuālo aizspriedumu izcelsmi, kas traucē veidot labvēlīgu mikroklimatu uzņēmumā, atbalstot un iesaistot dažādu etnisko grupu pārstāvjus, cienot citādo un ievērojot pievienoto vērtību.
Pasākumu varēs vērot arī tiešraidē SIF sociālā medija "Facebook" lapā.