Šodien notiks noslēdzošās "Sajūtu vakariņas", kurās darba devējus iepazīstinās ar izaicinājumiem, ar ko saskaras cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Laura Krastiņa.
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" rīkoto vakariņu mērķis ir parādīt no cita skatu punkta iespējas personu ar invaliditāti nodarbināšanai un iedrošināt sniegt viņiem darba iespējas.
Darba devējiem būs iespēja izjust to, kā ir baudīt maltīti, ja nav pieejama kāda no maņām - redze, dzirde, pirkstu veiklība. Tāpat dalībniekiem būs iespēja dzirdēt pieredzes stāstus un dalīties pārdomās par nepieciešamo atbalstu, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, kā arī viņi varēs apgūt arī vairākas zīmju valodas zīmes, uzzināt vairāk par Braila rakstu un vides pieejamību.
SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce uzsver, ka attieksmes un uzvedības maiņa nenotiek vienā dienā, tas ir ilgstošs process, kas atkarīgs no ikviena paša gatavības iesaistīties, pārvērtēt līdzšinējos pieņēmumus un spējas būt atvērtam dažādībai un pieņemt atšķirīgo. "Sajūtu vakariņās" darba devējiem sniedz iespēju labāk izprast to, kāda patiesībā ir cilvēku ar funkcionālajiem traucējumiem ikdiena, un tādējādi panākot pārmaiņas un sekmēt personu ar invaliditāti nodarbinātības rādītāju paaugstināšanu.
Kampaņā "Sajūti. Sadzirdi. Saproti." viena no svarīgām mērķauditorijām ir darba devēji. Krastiņa uzsver, ka Saeimas Analītiskā dienesta pētījumā par cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem nodarbinātību secināts, ka tiek nodarbināti vien 14,5% personu ar garīga rakstura traucējumiem, tikmēr personām ar citiem funkcionālo traucējumu veidiem nodarbinātības rādītājs ir no 42 līdz 46%. Eiropas Savienībā vidēji 50,8% personu ar invaliditāti ir nodarbinātas.
Noslēdzošās "Sajūtu vakariņas" notiks no plkst.17 līdz 20. Lai pieteiktos, darba devējiem jāaizpilda pieteikuma anketa "ej.uz/sajūtuvakariņas". Dalība pasākumā ir bez maksas un vietu skaits ir ierobežots.
Kampaņas "Sajūti. Sadzirdi. Saproti." mērķis ir veicināt izpratni un palielināt sabiedrības informētību par personu ar invaliditāti ikdienu, lomu sabiedrībā, diskriminācijas pazīmēm, ar ko nākas saskartiem šai sabiedrības daļai.