• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vatikāns nosoda dzimtes maiņas ķirurģiju, surogasiju un dzimtes teoriju

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 09:57, 09.04.2024


Vatikāns pimdien pasludināja dzimtes maiņas ķirurģiju, surogasiju un dzimtes teoriju par cilvēka cieņas pārkāpumiem, kas līdz ar abortiem un eitanāziju noraida Dieva plānu cilvēka dzīvei.Vatikāna ticības doktrīnas birojs izdeva 20 lappušu garu deklarāciju "Bezgalīga cieņa", kas bija izstrādāta piecu gadu laikā. Pēc būtiskas pārskatīšanas pēdējos mēnešos to 25.martā apstiprināja Romas pāvests Francisks, kurš lika šo dokumentu publicēt.

Pāvests Francisks sava pontifikāta laikā ir izrādījis pretimnākšanu LGBTQ+ kopienai, un katoļticīgās transpoersonas novērtēja šo dokumentu kā šķērsli šiem centieniem. Deklarācija tomēr atbilst Franciska uzskatam, ka transpersonas baznīcā ir vēlamas, bet ne tā sauktās "dzimtes ideoloģijas".

Vatikāns šajā dokumentā atkārtoti noraidīja "dzimtes teorijas" ideju, ka bioloģiskais dzimums var mainīties. Deklarācijā teikts, ka Dievs radījis vīrieti un sievieti kā bioloģiski atšķirīgas būtnes, un cilvēki nedrīkst niekoties ar to vai mēģināt "padarīt sevi par Dievu".

"No tā izriet, ka jebkāda iejaukšanās dzimuma mainīšanai, kā likums, riskē apdraudēt unikālo cieņu, ko cilvēks saņēmis no ieņemšanas brīža," teikts dokumentā.

Tajā noteikta atšķirība starp dzimtes maiņas ķirurģiju, ko Vatikāns noraida, un "ģenitāliju anomālijām", kas var parādītes dzimšanas laikā vai attīstīties vēlāk. Šīs anomālijas var "atrisināt" ar veselības aprūpes profesionāļu palīdzību, teikts dokumentā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Eksperts: atentāta mēģinājums pret Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus

Atentāta mēģinājums pret ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus, sacīja politikas zinātnes doktors, ASV politikas vērotājs Mārtiņš Hiršs.

Pasaule Pabriks: «Šis notikums var ļoti ietekmēt vēlēšanu iznākumu par labu Trampam»

Ukrainas prezidents Zelenskis nepārprotami nosodīja noziegumu Pensilvānijā.

Pasaule Valsts prezidents nosodīja Donalda Trampa slepkavības mēģinājumu (+VIDEO)

Notikumam būs tālejošas sekas Amerikā un pasaulē.

Pasaule Igaunija plāno remontēt Iklas robežšķērsošanas punktu

Igaunijas Transporta departaments 2026.gadā plāno remontēt daļu robežšķērsošanas punkta Iklā, kas ir lielākais robežšķērsošanas punkts uz Igaunijas robežas ar Latviju.

Lasiet arī