Krievijas varasiestādes pastiprina kontroli pār informatīvo telpu, kurā arvien biežāk izskan Krievijas armijas kritika, secinājis ASV Kara studiju institūts (ISW).
Viens no krievu blogeriem ISW atzinis, ka Krievijas centieni ietekmēt informatīvo telpu izskatās kā kaķēna cīņa pret degunradzi salīdzinājumā ar ārvalstu domnīcām, bezpeļņas organizācijām un neatkarīgajiem medijiem.
Krievijas laikraksts "Kommersant" pirmdien vēstīja, ka Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome līdz gada beigām varētu izskatīt likumprojektu par ieteikuma algoritmu regulēšanu internetā, kas ļautu varasiestādēm atslēgt konkrētus algoritmus.
Likumprojekts varētu skart sociālos medijus, tiešsaistes kinoteātrus, meklētājprogrammas un interneta tirgus vietnes.
"Kommersant" ziņo, ka likumprojekts prasīs visu vietņu un platformu īpašniekiem nodrošināt, ka Krievijas valdība spēj pilnībā vai daļēji nobloķēt konkrētus lietotājus. Laikraksts arī norāda, ka šādi nosacījumi tika apsvērti jau pirms iebrukuma Ukrainā, lai vērstos pret tādiem Rietumu sociālajiem medijiem kā "Facebook", "Instagram", un "YouTube", jo pastāvot "sociālā konflikta risks".
Valsts dome, visticamāk, šādā veidā mēģina novērst šaubas par Kremļa spējām iekšējās auditorijas priekšā prezentēt un aizstāvēt Krievijas rīcību Ukrainā, kā arī radīt tiešus līdzekļus, lai cīnītos pret iekšējiem un ārējiem kritikas avotiem internetā, norāda ISW eksperti.