Skatītāji uzzinās par lidmašīnu, kas astoņdesmitajos gados ietriecās Vecsaules konservcehā.
No 6.marta ceturtdienās plkst.21:10 LTV1 atkal būs skatāms dokumentālais seriāls "Tas notika šeit", ko veido filmu studija "Mistrus Media" sadarbībā ar Latvijas Televīziju.
"Tas notika šeit" jaunajā sezonā vēsturnieki kopā ar LTV žurnālistu Dāvidu Ernštreitu kā ierasts dodas uz piecām mazāk zināmām Latvijas vietām, šoreiz - Vecsauli, Malnavu, Ābeļiem, Rendu un Nītauri, lai atklātu pārsteidzošus Latvijas stāstus un leģendas.
Jaunās sezonas raidījumos "Tas notika šeit" vēsturnieki - Inna Gīle, Tatjana Bogdanoviča, Liene Rokpelne, Edgars Plētiens, Gatis Krūmiņš, Kaspars Zellis un Valdis Klišāns kļuva par detektīviem un trīs dienas piecos Latvijas pagastos meklēja un pētīja unikālus stāstus, cilvēkus, notikumus, kā arī pierādīja, ka šajās vietās dažādos laikos ir risinājušies ievērības cienīgi un vēsturiski nozīmīgi notikumi. Trešajā dienā vēsturnieki iedzīvotājus iepazīstināja ar savu jaunatklāto stāstu un pēc vietējo balsojuma labākā stāsta nosaukums tika dots kādai īpašai vietai šajā ciematā.
Vēsturnieki pētījuši un atklājuši neticamus likteņus, kriminālas afēras, apbrīnojamus varoņdarbus, rūpīgi glabātus noslēpumus un neskaidras katastrofas. Šīs sezonas raidījumos skatītāji uzzinās par lidmašīnu, kas astoņdesmitajos gados ietriecās Vecsaules konservcehā, baisajiem notikumiem uz Burkānsalas, franču karavīra varonību sākoties Bermonta uzbrukumam Rīgai, un "dzērves aci" kā indēšanas ieroci.
Vēstures detektīvs "Tas notika šeit" turpina atklāt Latvijas ciematu kultūrvēsturiskos slāņus, nostāstus, mītus un noslēpumus. "Šī ir jau sestā "Tas notika šeit" sezona. Tas nozīmē, ka esam dzinuši pēdas stāstiem un leģendām jau 30 Latvijas pagastos. Latvijā kopā esot vairāk kā 500 pagasti, tā kā mūsu vēsturniekiem un visai komandai ir vēl plašs darba lauks", tā raidījuma vadītājs Dāvids Ernštreits.
"Ja pirmajās sezonās nedaudz bažījāmies, ka interesantie notikumi un vietas Latvijā kaut kad varētu aptrūkties, tad tagad esam pārliecināti, ka šī aka ir neizsmeļama. Ir tik daudz pagastu, kuros vēl neesam bijuši. Aizraujoši stāsti atrodas vienmēr, vajag tikai runāties, taujāt un atvērtu sirdi klausīties. Katrā ziņā, mūsu raidījuma pamatkapitāls ir brīnišķīgie un atsaucīgie vietējie iedzīvotāji, kas kopā ar vēsturniekiem azartiski metas vēstures notikumu atklāšanā un katrai sērijai piedod to unikālo vietas akcentu un garšu. Paldies visiem, kas mūs gaida pie sevis ciemos un pie TV ekrāniem, " saka raidījuma režisore Inese Kļava.
as Televīziju. Raidījuma partneri - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Nacionālais arhīvs.
Raidījumu ciklu veido filmu studija "Mistrus Media", tā režisore un montāžas režisore ir Inese Kļava, laukuma režisore Lote Gediņa, operatori Jānis Kešāns, Jānis Saļms, Ivo Skanstiņš, Mārtiņš Jurevics, skaņas ieraksta operators Nauris Būda, komponists Kārlis Auzāns, producenti Elīna Gediņa-Ducena, Inese Boka-Grūbe, Gints Grūbe, izpildproducente Anete Ruperte.