• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Būs kinooperatora Milbreta retrospekcija, ieeja bez maksas (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 10:51, 09.07.2024


Viņš bija ne tikai izcils mākslinieks, bet arī teorētiķis.


Jānis Milbrets (centrā) iemūžināja izcilus Latvijas Atmodas mirkļus.

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina uz Jāņa Milbreta piemiņas pasākumu šī gada 14.jūlijā plkst.14.00 kinoteātrī "Kino Bize" (Elizabetes iela 37).

Šī gada 14.jūlijā izcilajam operatoram Jānim Milbretam apritētu 80 gadu jubileja. Piemiņas pasākumā notikumam par godu tiks demonstrēta filmu programma, ko pavadīs tuvinieku, draugu un kolēģu atmiņas un sarunas. Pasākumu vadīs Dzintra Geka.

Filmu programmā:

"Bums un Piramidons" (1969), rež. Arnolds Burovs, 10 min.;

"Sarkanās kurpītes", (1971), rež. Arnolds Burovs, 9 min.;

"Kurpītes" (1993), rež. Signe Baumane, 10 min.;

Latvijas hronika (1993) 6. un 7. numurs, rež. Biruta Veldre, 20 min..

Jānis Milbrets ir īpašs latviešu dokumentālā kino, leļļu, zīmētās animācijas un kombinēto uzņēmumu operators. Savu radošo darbību Jānis Milbrets uzsācis Rīgas kinostudijā 1962.gadā kā operatora asistents un kombinēto uzņēmumu operators, kas deva zināšanas un pieredzi turpmākajai darbībai. No 1966. līdz 1978.gadam viņš studējis Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūta kinooperatoru fakultātē, kur ieguvis kinooperatora kvalifikāciju.

Filmējot dokumentālās filmas un piedaloties spēlfilmu uzņemšanā, atrisināt tehnoloģiski komplicētus uzdevumus bija viņa īpašās prasmes, ko viņš pilnveidoja visa mūža garumā. Kā patiess dokumentālists viņš ir operators vismaz 50 filmām, ieskaitot režisora Ivara Selecka 1976.gada filmu "Slāpju spogulis", kuras raksturo izteiksmīga plastika un spilgti tēlaina forma, un simtos skaitāmiem kinožurnālu sižetiem, kuros iemūžināta mūsu vēsture.

Nozīmīga ir Milbreta darbība kinooptikas testēšanā, modernizēšanā un jaunās kinofilmēšanas objektīvu paaudzes izstrādāšanā 35 mm un super 16 mm kinokamerām, viņa triku un specefektu filmēšanas konsultanta darbība Latvijā un arī ārvalstīs.

Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedrs kopš 1982.gada. 1990.gadu sākumā Milbrets piedalījies Latvijas Kultūras akadēmijas Kinooperatoru fakultātes radīšanā un mācību programmas izstrādē. Līdz 2005.gadam lasījis lekciju ciklus disciplīnās "Kinooptika", "Zinātniskā filmēšana", "Kino tehnoloģijas", "Kombinētie uzņēmumi, triki un specefekti". Ievadījis profesionālās filmēšanas un fotomākslas noslēpumos arī Baltijas Krievu institūta, Starptautiskās Praktiskās psiholoģijas augstskolas un Latvijas Universitātes studentus līdz 2017.gadam.

Pasākumu rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība, studija Sibīrijas bērni un Jāņa Milbreta ģimene. Ieeja bez maksas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī