Šogad Latvijas Leļļu teātris plāno iestudēt desmit izrādes, iecerēts, ka Lielajā zālē un Mazajā zālē taps četri iestudējumi, savukārt divi iestudējumi gaidāmi Kamerzālē, izriet no teātra 2023.gada pārskata.
Latvijas Leļļu teātra ēkā šogad turpinās labiekārtošanas darbi, tiek aprīkotas Lielā, Mazā un Kamerzāles. Daļēji teātris turpina strādāt ar esošo skatuves tehniku, jo, saistībā ar ar VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) kavēšanos skatuvju tehniskā aprīkojuma iepirkumos, nav precīzi prognozējami gaismas un skaņu iekārtu uzstādīšanas laiki.
Pārskatā uzsvērts, ka tas apgrūtina repertuāra plānošanu un, iespējams, radīs situāciju, kurā teātris veiks atkārtotu izrāžu pārgaismošanu un pielāgošanu jaunajām tehniskajām iespējām. Tāpat turpinās labiekārtošanas darbi ārtelpā un teātra vizuālās identitātes atjaunināšanā.
Tāpat pārskatā akcentēts, ka Latvijas Leļļu teātra primārais darba uzdevums joprojām ir mākslinieciski augstvērtīgu izrāžu radīšana dažādu vecumu bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, izmantojot leļļu, objektu un citas vizuālā teātra formas. Vienlaicīgi teātra repertuārā top izrādes pieaugušajiem, kā arī specifiskām sociālajām grupām pielāgoti darbi.
2024.gadā teātrim aprit astoņdesmit gadi. Paredzēts organizēt starptautisku darbnīcu un konferenci sadarbībā ar vadošajiem Lietuvas, Igaunijas un Somijas vizuālā un leļļu teātra profesionāļiem. Plānotās konferences mērķis būs runāt par iekļaujošu un ilgtspējīgu teātra vidi, veicināt leļļu un vizuālā teātra atpazīstamību.
Šogad teātris plāno sadarbību un pieredzes apmaiņu ar organizācijām, kas Latvijā pārstāv bērnu teātra un laikmetīgā teātra attīstību - Starptautisko bērnu un jauniešu profesionālo teātru asociāciju, Valmieras vasaras teātra festivālu, Liepājas Leļļu teātri un Latvijas Jaunā teātra institūtu, lai veicinātu nozares attīstību, starptautisko sadarbību, kā arī bērnu un leļļu teātra prestiža pieaugumu Latvijā, kas veicinātu jaunu profesionāļu piesaisti.
Latvijas Leļļu teātris šogad plāno piedalīties Valmieras Vasaras teātra festivālā un Baltijas Vizuālā teātra skatē.
Pārskatā uzsvērts, ka dalība festivālos veicina teātra kolektīva māksliniecisko izaugsmi, dot iespēju iepazīties ar profesionāļu darbību ārpus Latvijas robežām.
LETA jau rakstīja, ka pērn noslēdzās Latvijas Leļļu teātra vēsturiskās ēkas rekonstrukcijas projekts. Ēka Krišjāņa Barona ielā, Rīgā, 9.novembrī tika nodota ekspluatācijā.
VNĪ norādīja, ka rekonstrukcijas laikā tika paaugstināta ēkas energoefektivitāte, vienlaikus uzlabojot arī tās estētisko un tehnisko stāvokli, lai tā organiskāk iekļautos pilsētvidē.
Sākotnēji plānotais energoefektivitātes projekts izvērtās krietni lielākā ēkas pārbūves un rekonstrukcijas projektā, jo jumta nomaiņas procesā atklājās, ka daļa ēkas nesošo konstrukciju ir avārijas stāvoklī. Līdz ar to sākotnēji plānotais Leļļu teātra ēkas nodošanas termiņš no 2022.gada novembra tika pagarināts par gandrīz vienu gadu.
Latvijas Leļļu teātra ēka Krišjāņa Barona ielā uzcelta 1911.gadā un ir kultūrvēsturisks piemineklis, kas atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta "Rīgas vēsturiskais centrs" aizsardzības zonā.
Projekta būvdarbu izmaksas sasniedza 4,13 miljonus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, un tas tika finansēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts budžeta līdzfinansējumu.