Partija "Progresīvie" rosina atņemt parlamenta "mūža caurlaidi" notiesātiem bijušajiem Saeimas deputātiem.
Saeimas kārtības rullis paredz bijušajiem Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja par 1990.gada 4.maija Neatkarības atjaunošanas deklarāciju, ir tiesības apmeklēt Saeimas ēkas. Savukārt šo tiesību nav deputātiem, kuri izslēgti no Saeimas sastāva.
"Progresīvie" vēstulē Saeimas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijai pauž viedokli, ka regulējums par "mūža caurlaides" nodrošināšanu parlamenta ēkās nav piemērojams arī tiem deputātiem, kas pēc Saeimas deputāta pilnvaru laika beigām atzīti par vainīgiem noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.
Partija atzīmē, ka deputāti var tikt notiesāti par pretvalstiskiem nodarījumiem, piemēram, koruptīviem, valsts noslēpuma pārkāpumiem. "Progresīvie" uzskata, ka īpaši šādos gadījumos caurlaides esamība Saeimas ēkās rada šaubas par valsts drošības vai tiesiskuma apdraudējumu.
"Tā saucamā "mūža caurlaide" ir goda statusu apliecinoša, un šādu statusu var atņemt, ja par personas lojalitāti valstij pastāv objektīvas šaubas vai persona izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, tātad veikusi prettiesisku rīcību, par ko paredzēta smagākā atbildības forma - kriminālatbildība," pauž "Progresīvie".
Vienlaikus partija akcentē, ka deputāts, kuram nebūtu pieejama "mūža caurlaide", nepieciešamības gadījumā varētu apmeklēt Saeimu, piesakoties caurlaidei vispārējā kārtībā. Tātad liegums apmeklēt Saeimas ēkas nav absolūts un neietekmētu personas tiesības piedalīties parlamenta darbā.