Šogad telefonkrāpnieki apkrāpuši jau 193 iedzīvotājus

Kriminālziņas
LETA 18:46, 16.03.2023 0

Šī gada pirmajos divos mēnešos starptautiski telefonkrāpnieki ir apkrāpuši 193 Latvijas iedzīvotājus, informēja Valsts policijā.

 

Visbiežāk krāpnieki ir uzdevušies par policijas, banku vai "Google" darbiniekiem, kā arī finanšu speciālistiem. Lielākoties no cietušajiem izkrāptas līdz dažiem tūkstošiem eiro lielas naudas summas, taču ir reģistrēti arī gadījumi, kad izkrāptās summas sasniedz desmitiem tūkstošu eiro.

Ja salīdzina ar iepriekšējiem gadiem, cietušo skaitam no starptautiskām krāpšanām esot tendence samazināties, kopumā iedzīvotāji kļūst arvien zinošāki par šo nozieguma veidu. Tajā pašā laikā, neskatoties uz tiesībsargājošo iestāžu un banku atkārtotiem brīdinājumiem, daļa aizvien iekrīt krāpnieku slazdos.

Izplatītākais krāpšanu veids, no kura šobrīd cieš visvairāk iedzīvotāju, ir tieši telefonkrāpšana. Janvārī un februārī policija saņēmusi informāciju no 193 iedzīvotājiem, kurus apkrāpuši telefonkrāpnieki. Visbiežāk - apmēram pusē no visiem reģistrētajiem gadījumiem - krāpnieki ir uzdevušies par policijas vai bankas darbiniekiem, retāk noziedznieki sacījuši, ka esot finanšu speciālisti, "Google" darbinieki vai kādas citas iestādes pārstāvji.

Parasti krāpnieki rīkojas pēc vienotas shēmas - piezvana un apgalvo, ka iedzīvotāja bankas kontā tiek veiktas nelikumīgas darbības, steidzina un pieprasa piekļuvi iedzīvotāja bankas kontam, mēģinot izvilināt bankas karšu numurus, kā arī kodus.

Policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nevienam ne telefoniski, ne rakstiski neatklāt banku kontu piekļuves datus un sargāt arī savus personīgos datus.

Krāpnieki mēdz zvanīt no viltotiem numuriem, proti, zvana saņēmēja telefona ekrānā var uzrādīties pat policijas vai bankas telefona numurs. Taču jāņem vērā, ka patiesībā krāpnieki parasti zvana no ārvalstīm, un ar numuru viltošanas tehnoloģijām var atdarināt jebkuru numuru vai par iestādes vai uzņēmuma nosaukumu.

Iegūstot piekļuves datus banku kontiem, krāpnieki no tiem noņem visu tajos esošo naudu. Tāpat tiek reģistrēti gadījumi, kad krāpnieki, izmantojot iegūtos personas datus, cietušā vārdā paņem kredītu.

Lielākoties par krāpšanu upuriem kļūst iedzīvotāji vecuma grupās no 61 līdz 70 gadiem, kā arī no 51 līdz 60 gadiem. Ņemot vērā, ka telefonkrāpnieki gandrīz vienmēr runā krievu valodā, cietušie parasti ir cilvēki, kas prot krievu valodu un šajā valodā komunicējuši ar krāpniekiem.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Par uzbrukumu trolejbusa vadītājam aizturēts vīrietis

Aizturētajam vīrietim uz izmeklēšanas laiku piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Kriminālziņas Apgabaltiesa rudens sākumā turpinās skatīt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu

Rīgas apgabaltiesa 3.septembrī plkst.10 plāno turpināt skatīt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu, kurā apsūdzētas vairākas personas, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Kriminālziņas Konstatēta aizliegta simbolika pie bijušajiem padomju pieminekļiem

Valsts policija šodien līdz plkst.12 saistībā ar 9.maiju ir konstatējusi atsevišķus administratīvos pārkāpumus un aizturējusi divas personas, taču kopumā nav notikuši būtiski starpgadījumi, aģentūru LETA informēja policijā.

Kriminālziņas Veikala aplaupīšanā izmantotā auto numurzīmes bija nozagtas Rīgā

Vecrīgas pulksteņu veikala aplaupīšanā izmantotā automašīna bija aprīkota ar numurzīmēm, kuras pirms pāris nedēļām bija nozagtas no citas automašīnas Rīgā, intervijā TV3 atklāja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Lasiet arī