• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rodžeram Votersam liegta uzņemšana Argentīnas un Urugvajas viesnīcās

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 08:50, 16.11.2023


Viesnīcas Argentīnā un Urugvajā ir liegušas uzņemšanu rokgrupas "Pink Floyd" dibinātājam Rodžeram Votersam viņa antisemītisko uzskatu dēļ, ziņoja Argentīnas laikraksts "Pagina 12".Voterss bija plānojis uzturēties Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā pirms koncertiem, kas paredzēti 21. un 22.novembrī kā viņa turnejas "This is Not a Drill" daļa, bet viesnīcas noraidīja viņa rezervācijas, kā iemeslu minot brīvu vietu trūkumu.

Viesnīcas Urugvajas galvaspilsētā Montevideo arī atteicās uzņemt Votersu, bet neminēja iemeslu, teikts "Pagina 12" trešdien publicētā rakstā, citējot Votersa teikto.

Dziedātājs sacīja, ka tāpēc viņš vēl arvien atrodas Brazīlijas pilsētā Sanpaulu, kur pirms dažām dienām bija uzstājies.

"Man 16.[novembrī] bija sarunātas vakariņas ar bijušo Urugvajas prezidentu Hosē Muhiku, kurš ir mans draugs. Un es nevaru doties (..) jo izraēliešu lobisti (..) ir mani atcēluši," Voterss paziņoja laikrakstam.

"Pagina 12" rakstīja, ka Urugvajas Centrālās izraēliešu komitejas prezidents Robijs Šindlers bija nosūtījis vēstuli viesnīcai "Sofitel", aicinot neuzņemt Votersu.

Voterss "izmanto savu mākslinieka slavu, lai melotu un izvemtu naidu pret Izraēlu un visiem ebrejiem," bija teikts Šindlera vēstulē. "Uzņemot viņu, jūs, pat to negribot, izplatītu naidu, ko izdala šis cilvēks."

Voterss gadiem ilgi ir apsūdzēts antisemītismā. ASV Valsts departaments šomēnes atzina, ka Votersam "ir gara vēsture ar antisemītiskiem izteikumiem, kuros nomelnota ebreju tauta".

Voterss sarunā ar "Pagina 12" to noliedza. "Viņi to dara tāpēc, ka es ticu cilvēktiesībām un atklāti runāju par palestīniešu tautas genocīdu," sacīja Voterss.

Nesenā intervijā ar žurnālistu Glenu Grīnvaldu Voterss sacīja, ka grupējuma "Hamās" uzbrukumu Izraēlai 7.oktobrī "izraēlieši ir nesamērīgi uzpūtuši, izdomājot stāstus par galvas nogriešanu bērniem".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Jūrmala saņems muzikālo «Oskaru» (+VIDEO)

Latvija kļuvusi par vienu no pasaules prestižākā kormūzikas konkursa Eiropas Grand Prix posmiem.

Kultūra Piemineklis Annai Vērmanei atjaunots par 160 000 EUR, bet ne pilnībā (+VIDEO)

Šīs ģimenes nesavtīgā mīlestība pret Rīgu ir dāvājusi paliekošas vērtības pilsētai, viena no tām ir Vērmaņdārzs.

Kultūra Latvijā noritēs viens no kormūzikas konkursa «Eiropas Grand Prix» posmiem

Jūrmalā organizētais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss izcīnījis iespēju rīkot Eiropas "Grand Prix" koru konkursu.

Kultūra Popularitāti gūst Baltijas valstu kopīgi ražotās filmas (+VIDEO)

"Mūsu savstarpējā sadarbība ar Lietuvu un Igauniju ir ļoti nozīmīga – esam finansiāli līdzvērtīgi partneri un mums ir arī daudz kopīga vēsturē un pasaules redzējumā".