• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Izzini dzimto zemi garajā nedēļas nogalē: idejas Latvijas apceļošanai (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 14:38, 15.11.2023


Valsts svētki sniedz labu iespēju izpētīt vairākas pilsētas.


Gauja pie Valmieras rudenī izskatās ļoti romantiska.

Šogad pēc Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas seko vēl divas brīvdienas - kādēļ gan tās neizmantot, lai apvienotu svētku svinēšanu ar Latvijas apceļošanu?

Piedalies karogu braucienā

Vairākās vietās Latvijā 18.novembrī tiks organizēti karogu braucieni par godu Latvijas valsts svētkiem. Lai piedalītos, tev ir vajadzīga automašīna un pie transportlīdzekļa piespraužami Latvijas karodziņi. Iepazīsti Sēliju, dodoties uz Neretu.

Plkst.12.00 brauciens tiks uzsākts no Mazzalves pagasta Krastiem. Tiem, kuriem Sigulda ir iecienītākais rudens galamērķis, ir iespēja pievienoties karogu braucienam maršrutā Sigulda-Mālpils-Ainaži-Inčukalns-Ragana-Turaida-Sigulda. Brauciena sākums plkst.12.00, pieteikšanās šeit. Šajā pašā laikā iespējams doties karogu braucienā arī no Rumbulas lidlauka.

"Kopīgs karogu brauciens rada patīkamas emocijas un svētku noskaņu gan dalībniekiem, gan tiem, kas vēro no malas. Ja nav sava transportlīdzekļa, bet ir vēlme piedalīties braucienā, ir iespēja iznomāt automašīnu, lai atzīmētu svētkus interesantā un nebijušā veidā," iesaka eksperte Daina Kantāne.

Izgaismo ezeru ar sveču gaismu un apskati Limbažu novadu

Svētku brīvdienām pie dabas krūts piemērots galamērķis būs Limbažu novads. Lai apskatītu gan dabas objektus, gan piedalītos valsts svētku aktivitātēs, ieteicams ieplānot izbraucienam vairāk nekā vienu dienu. Noteikti dodies pastaigā gar jūru uz Ežurgu klintīm, aizbrauc uz Tūjas molu, kā arī apskati interesanti augošās liepu alejas Katvaru muižas parka ezera krastā. Valsts svētku vakarā plkst.18.00 piedalies Mazezera izgaismošanā. Ar sveču gaismām tiks iedegta Latvijas kontūra apkārt ezeram.

Veido gaismas ceļu un ciemojies Valmieras novadā

Sāc nedēļas nogali, apmeklējot vietu, kur aizsākusies viena no nozīmīgākajām mūsu valsts tradīcijām - Dziesmu svētki. Neikenkalns un dabas koncertzāle atrodas Dikļos. Šeit varēsi aplūkot dažādus vides objektus, tai skaitā Skaņu birzi, kurā iespējams muzicēt un iepazīt skaņas. Ieplāno arī Kokmuižas Barona pils kompleksa apskati. Plašajā teritorijā var baudīt pastaigas simtgadīgu koku alejās, aplūkot muižas ēkas un sfērisko Saules pulksteni. 18.novembrī plkst.18.00 pievienojies lāpu gājienam, kas norisināsies Kokmuižas parka dabas takā.

Izskrien Latvijas kontūru pilsētā, kurā piedzimst vējš

Pavadi svētkus aktīvi - dodies uz Liepāju, lai 18.novembra rītā izskrietu Latvijas kontūru. Plkst.9.45 dalībnieki aicināti pulcēties Jāņa Čakstes laukumā. Pēc svinīgā skrējiena baudi atpūtu Liepājas jūgendstila ielās un Vecās ostas promenādē. Dienas noslēgumā plkst.17.00 Jāņa Čakstes laukumā apmeklē Latvijas valsts svētkiem veltītu koncertu, kurā uzstāsies atpazīstami mūziķi - Renārs Kaupers, Ainārs Mielavs un citi.

Dodies garšu ceļojumā uz Tukuma novadu

18.novembrī plkst.13.00 apmeklē Pūres šokolādes muzeju. Šeit tevi sagaidīs ekskursijas, meistarklases un degustācijas, turklāt varēsi arī izrotāt savu šokolādes tāfelīti latviskās noskaņās. Līdz 20.novembrim Tukuma novadā tiek atzīmēts patriotiskās garšas mēnesis, tāpēc latvisku maltīti ieturi Jaunmoku pilī, Jaunpils pils krogā vai Šlokenbekas muižā. Izmanto iespēju pie reizes apskatīt šos kultūrvēsturiskos mantojumus un nakšņot kādā no šīm pilīm vai muižā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Jūrmala saņems muzikālo «Oskaru» (+VIDEO)

Latvija kļuvusi par vienu no pasaules prestižākā kormūzikas konkursa Eiropas Grand Prix posmiem.

Kultūra Piemineklis Annai Vērmanei atjaunots par 160 000 EUR, bet ne pilnībā (+VIDEO)

Šīs ģimenes nesavtīgā mīlestība pret Rīgu ir dāvājusi paliekošas vērtības pilsētai, viena no tām ir Vērmaņdārzs.

Kultūra Latvijā noritēs viens no kormūzikas konkursa «Eiropas Grand Prix» posmiem

Jūrmalā organizētais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss izcīnījis iespēju rīkot Eiropas "Grand Prix" koru konkursu.

Kultūra Popularitāti gūst Baltijas valstu kopīgi ražotās filmas (+VIDEO)

"Mūsu savstarpējā sadarbība ar Lietuvu un Igauniju ir ļoti nozīmīga – esam finansiāli līdzvērtīgi partneri un mums ir arī daudz kopīga vēsturē un pasaules redzējumā".

Lasiet arī

Kultūra Atklāj Baltijas valstīs populārāko ceļojumu galamērķi

Baltijas valstu iedzīvotāju vidū vēl joprojām populārākais ceļojumu galamērķis ir Turcija, intervijā sacīja SIA "Tez Tour" valdes priekšsēdētājs Konstantīns Paļgovs.

Sabiedrība Nedēļas nogalē ieceļošana Latvijā liegta 16 Krievijas pilsoņiem

Drošības apsvērumu dēļ nedēļas nogalē ieceļošana Latvijā liegta 16 Krievijas pilsoņiem, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardze.

Sabiedrība Aptauja: 45% Latvijas iedzīvotāju šovasar plāno doties atvaļinājumā uz ārzemēm

Iedzīvotāju skaits, kas vasarā vēlas apmeklēt ārvalstis, salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir dubultojies, sasniedzot 45%, liecina risku apdrošinātāja "If P&C Insurance" ("If") Latvijas filiāles veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Lieldienās cilvēki galvenokārt izvēlējušies atpūsties Ēģiptē

Šajās Lieldienu brīvdienās atpūtai ārvalstīs cilvēki lielākoties izvēlējušies ceļojumus uz Ēģipti, liecina Latvijas vadošā tūrisma operatora Tez Tour dati.